Десертно вино

  • 2 809
  • 7
Не разбирам нищо от тази материя, но моля помогнете ми! Имам рожден ден, ще черпя с торта, в работно време, не е удобно да поднеса твърд алкохол, а и не пасва май...Бих искала да купя десертно вино, вижда ми се подходящо, но като не знам какво и откъде...Моля помогнете. Работя в центъра на София, препоръчайте ми марка и магазин, да се съчетава със сметанова торта с ягоди.
Виж целия пост
# 1
Шампанско....  bouquet
И Честит Рожден Ден! Весел празник!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 2
Щом е сметанова тортата задължително бяло вино, сухо, със сладникав послевкус. Шампанско също е подходящо. Задължително добре изстудени (хубаво е да го купиш предварително и да ги изстудиш). Може да се съчетае и с вермут (любим летен коктейл ми е вермут и спрайт 1:1 с много лед или леденостудени)
Виж целия пост
# 3
Много ви благодаря за отговорите. Идеята за коктейла с вермут много ми хареса. Ще я пробвам.  bouquet
Виж целия пост
# 4
доколкото си спомням мисля. че като вид вино траминер е за торти Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Мисля, че Розето е много подходящо за случая. Peace
Виж целия пост
# 6
Десертното вино е сладко или полусладко, ако не се лъжа   Simple Smile

Виж целия пост
# 7

Десертното вино е сладко или полусладко, ако не се лъжа   Simple Smile

Да, но не е задължително, доста сухи вина също се съчетават добре със сладкиши.


Аз ти предлагам Шприцвайн, много освежаващо (като за през деня, да не заспите после на работа Laughing), но все пак има някакъв алкохол, то всъщност е готов коктейл от вино с газирана вода. Ние много го харесваме, в Била го има. Ще потърся някъде картинка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия