Фруктова vs кафява захар

  • 5 478
  • 31
Та това ми е въпросът - коя от двата вида захар е по-полезна. Защото гледам, че вече предлагат в магазините и от двете, но не мога да преценя коя ще е по-малко вредназа килограмите ми  Embarassed
Виж целия пост
# 1
Ами ние само кафява захар консумираме мисля ,че е по-диетична
Виж целия пост
# 2
вземи си стевия Peace

сладка е и почти няма калории.
добива се от растение и не е химичен продукт Peace
Виж целия пост
# 3
Фруктова не съм купувала никога. Захар ползва само мъжът ми за кафето, кафява е.  Peace
Виж целия пост
# 4
И аз се интересувам от този въпрос.

asyalein Стевията може ли изцяло да замести да речем рафинираната захар. Примерно за сладкиши  и т.н?
Виж целия пост
# 5
и мен ме мъчи този въпрос newsm78 до сега съм взимала само кафява Thinking
Виж целия пост
# 6
не може да се замести изцяло захарта в дадена рецепта, защото стевията е много по-сладка и се променят пропорциите в  рецептата.
аз заменям около половината захар със стевия.

кремове правя само със стевия.

пандишпан не може да се прави със стевия(забравих защо  Thinking), както и сладка или желета (няма консервиращи свойства като захарта).

напитките, мюслито, битата сметана - правя само със стевия.
имам и течна и на прах Peace
тази на прах ми е по-лесна за дозиране
Виж целия пост
# 7
Кафявата захар, с която са пълни магазините вече в повечето случаи е карамелизирана бяла захар. Трявба да се търси тръстикова захар, която също е кафява на цвят. Аз скоро взех тръстикова захар и на опаковката пише, че е от остров Мавриций, която е доста по-едра от другата. 
Виж целия пост
# 8
не може да се замести изцяло захарта в дадена рецепта, защото стевията е много по-сладка и се променят пропорциите в  рецептата.
аз заменям около половината захар със стевия.

кремове правя само със стевия.

пандишпан не може да се прави със стевия(забравих защо  Thinking), както и сладка или желета (няма консервиращи свойства като захарта).

напитките, мюслито, битата сметана - правя само със стевия.
имам и течна и на прах Peace
тази на прах ми е по-лесна за дозиране

А каква й е цената? И по диетичните магазини ли да я търся?
Виж целия пост
# 9
Някой ползвал ли е кафява захар за приготвяне на хляб в машинка за хляб?
Виж целия пост
# 10
За стевията:
първо опитайте преди да купите няколко варианта:
В офиса всички се бяхме запалили по едно и също време: накупувахме течна и на хапченца да си слагаме в кафето!
Извинето но ....................... Sick Туй чудо много гадно бе!
Всички се отказаха от нея - от 4 човека, нито един не беше доволен! Твърде специфичен вкус има!
Така, че моя съвет е - ако можете опитайте нещо приготвено с нея преди това и купувайте само ако ви хареса! Peace
Виж целия пост
# 11
За стевията:

Всички се отказаха от нея - от 4 човека, нито един не беше доволен! Твърде специфичен вкус има!


нямам идея каква продават в Бг. newsm78
тази, която аз си купувам няма остатъчен вкус.  Peace
до сега не съм усетила разлика между захар и стевия.
учудва ме това, което пишеш. newsm78
а вкусовите ми рецептори не са увредени, защото веднага разпознавам изкуствен подсладител.
какъв специфичен вкус има?

аз дадах и на майка ми едно шише от моята, до сега не се е оплакала, а тя си е каприз Wink

Вивиан, не съм в Бг и нямам идея къде се продава
Виж целия пост
# 12
asyalein извинявай  Embarassed, знам, че не си тук, но си помислих, че си си дошла или че оттук си я купила.   bouquet
Виж целия пост
# 13
Някой ползвал ли е кафява захар за приготвяне на хляб в машинка за хляб?

ползвам само кафява захар, и хляба в машината правя с нея
Виж целия пост
# 14
......................
какъв специфичен вкус има?


Ами ето такава си купихме

http://www.tzvetelina.com/bilki/stevia.html

незнам как да обясня вкуса - хем сладък, хем горчив - в началото мислех, че просто го предозираме, но колкото и малко количество да се сложи- хем сладни, хем после в устата остава вкус на някаква горчива билка!
Абе гадно си е - даже си правехме шега да черпим други колеги с кафе със стевия Simple Smile
Но това, че на мен не ми харесва, не означава разбира се, че на вас няма да ви хареса!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия