Много вкусен кекс

  • 194 698
  • 192
Здравейте момичета, ето какво сътворих днес (нямам снимки, но гарантирам страхотния вкус и изглед на кекса):
5 яйца
2 ч. чаши захар
1 ч. чаша лимонада (аз сложих кола)
1/2 ч. чаша олио
3 ч. чаши брашно
1 бакпулвер
какао по желание

Захарта и яйцатя се разбиват заедно и след това се слага всичко останало. Пече се в предварително загрята умерена фурна. Кексът е страхотен и се надува, става като пандишпанов, но не точно. Може да се поръси с пудра захар, да се сложат орехи, стафиди и каквото ви душа иска.
Бон апети!!! Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Вярвам ти и те подкрепям .И аз правя само че с по-малко яйца.Става наистина дунапренен.Като няма лимонада може и с вода.
Просто е по различен от тези с прясно млако и от тези с кисело мляко.
Препоръчвам го на всички
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти!!
Виж целия пост
# 3
Правя същия с 3 яйца
Виж целия пост
# 4
Тъкмо на време публикувана рецепта. Утре имаме повод, та ще взема да го пробвам. Пък по-късно може и впечатления да споделя...
Виж целия пост
# 5
И на мен ми се вижда вкусен,пък и лесен Peace
И аз утре ще го пробвам и ще споделя резултати
Виж целия пост
# 6
Точно ми се ядеше кексче. Утре сутрин ще го направя. Точно имам и кола  Wink
Виж целия пост
# 7
Аз също правя този кекс,но слагам 3 яйца.
И като течност слагам-вода,прясно мляко,натурален сок,кампот.
Даже днес пробвах с новата газирана вода на Девин-ябълка.Стана  Hands Thumbsup eat coolcool
Виж целия пост
# 8
Кексът вече се пече. Ще пиша после за резултата.
Виж целия пост
# 9
Искам да го направя с 3 яйца, че 5 са ми много, но не трябва ли да намаля брашното и останалите продукти или да карам както е по рецептата newsm78
Виж целия пост
# 10
Ами незнам, аз рецептата я знам с 5 яйца. С повече яйца е по - вкусно.  Peace
Виж целия пост
# 11
Аз си го направих по рецептата.Изглежда прекрасно Peaceи мирише още по-хубаво.Сега го чакаме да изтине и домочадието го започва.
Виж целия пост
# 12
Супер!!! Ще видиш, 4е е много вкусен. Аз по принцип съм много зле в приготвянето на кексове, но този ми се стори много лесен и също толкова вкусен! Flutter
Виж целия пост
# 13
Децата много го харесаха.
Благодаря за лесната рецепта Peace
Виж целия пост
# 14
Моля, моляц Party
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия