Може ли да се изпере латекс напръскан върху панталон?

  • 9 035
  • 16
Мъжо прекара доста време в търкане, обаче без успех.
Да ми дадете някой чалъм...

Дали да не ползвам разредител за блажна боя?
Виж целия пост
# 1
Латексът се разтваря с вода, значи едниственият начин да се изпере е с вода и търкане. С разредители за други видове бои само ще съсипеш дрехата.
Виж целия пост
# 2
Не знам колко усърдно е търкал, но го наклепа преди половин час и сега дойде да ми каже, че нищо не става.

За какво ли питам, нашия и с разредител пробвал, извода е, че само смърди.
А панталонът вече си е съсипан така или иначе.

Мерси за отговора.
Виж целия пост
# 3
Едни чаршафи нацапахме с латекс.Опитах с търкане и пране с какво ли не , не се махна Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Хм, аз пък го свалям много лесно от дрехи. Винаги, когато боядисвам, обличам един екип, който съм нарочила да хвърля след това. Добре, ама той после се изпира и го прибирам /от скръндзалък/ до следващото боядисване.
Накисвам дълго, а след това търкам с прах за пране.
Виж целия пост
# 5
----  Накисвам дълго, а след това търкам с прах за пране.

И аз така процедирам!  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз така си прецаках едни чисто нови дънки. Една година по-късно, след като периодично ги пера и съм пробвала с какви ли не препарати, включително и разредител, петното си стои. Може би зависи от матерята, защото съм изпирала трикотаж.
Виж целия пост
# 7
ако сте изпрали панталона веднага след напръскването се пере,но изсъхнал латекс не се маха
Виж целия пост
# 8
ако сте изпрали панталона веднага след напръскването се пере,но изсъхнал латекс не се маха
Така е.
Виж целия пост
# 9
А с някои от по-силните препарати за петна дали няма да стане? newsm78

Аз съм изпирала латекс от дънки,в пералнята и после като ги извадих им нямаше нищо.
Виж целия пост
# 10
А с някои от по-силните препарати за петна дали няма да стане? newsm78

Аз съм изпирала латекс от дънки,в пералнята и после като ги извадих им нямаше нищо.
аз не съм постигала този ефект,не се ли направи веднага след изцапването....много пъти съм пробвала и то с по-няколко пранета,но ефекта е нулев.Е може малко да поизбелее,но чак да се махне абсурд.Поне при мен не се е получавало
Виж целия пост
# 11
Трудно се маха.
Опитвала съм и с накисване и почти падна, но почти.  Close
Виж целия пост
# 12
ако сте изпрали панталона веднага след напръскването се пере,но изсъхнал латекс не се маха
Така е.
E, да аз го видях по-късно и беше засъхнал Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
На една памучна блуза на съпруга не се махна с нищо. Стои си.... Sad Мисля, че и панталонът му, който е от изкуствена материя остана с петна.
Виж целия пост
# 14
Ако е старо петното от латекс, няма махане!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия