Съвет при алергично дете?

  • 2 172
  • 22
Здравейте, момичета,

Пиша като гост, защото компютърът ми се заинати и не иска да ме пусне с моята регистрация  #Cussing out

имам следния проблем - синът ми е мн алергичен - към полени, към цветя, към какво ли не. Колко проблеми само ми е създавало това, не можете да си представите

Иска ни се да си сложим климатик, но очевидно трябва да е хубав, защото с това дете  #Crazy  newsm78

Засега съм изгледала доста сайтове и ми се струва, че климатиците на Мицубиши Електрик май са най-добри - имат си всякакви филтри, които улавят алергени и полени и са с много добри показатели за енергоспестяване.

Вие какво смятате, имате ли добър или лош опит с тях, въобще, моля, споделете?
Виж целия пост
# 1
Ако беше регистрирана щеше да знаеш къде да пуснеш темата.  Simple Smile
Моя е Мицубиши - климатик като климатик. Филтри за алергени ми звучи доста фантазьорско.
Виж целия пост
# 2
Досега не съм чувала...климатик да има филтри за алергени..., ама може и аз да не съм в час много newsm78.
И да, Мицубишито е една от най-хубавата марка климатик.. Grinning
Виж целия пост
# 3
За дете с установени различни алергии - никакъв климатик! Мицубиши имат едни от най-добрите климатици, но това не променя фактите. Аз не бих рискувала, но предполагам, че няма да ме послушаш.  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Не разчитай на филтъра на климатика, надали е панацея за алергиите...И да, Мицубиши е от хубавите марки за климатик.
Виж целия пост
# 5
Ако допуснем, че не е скрита реклама на прекрасните климатици: климатик и алергия не си пасват. Не заради филтрите, а защото изсушават въздуха. Това значи сухи лигавици, които се дразнят много по-лесно. Поне в детската стая недейте.
Виж целия пост
# 6
Аз преди време работех с Mitsubishi Electric, наистина супер добри климатици.

Чак да спре алергиите няма - но определено прочиства въздуха. Дали са добри за дете с такива проблеми обаче - не мога да твърдя.
Виж целия пост
# 7
Някак не мога да си представя дете с алергии и климатик. Климатиците и без това са рискови заради задържането на прах и бактерии, че да се слагат при алергично дете. Вярно, че филтрите трябва да се почистват редовно, но това не е гаранция.
Виж целия пост
# 8
И нашето дете е алергично и точно това ни отказа от идеята за климатик, въпреки, че сме с изцяло южно изложение и е адски горещо лятото. Предпочитам здраво дете пред комфорта от климатика, но ти си решаваш. Нашите лекари, които я проследяват, са категорично против.
Виж целия пост
# 9
У дома нямаме климатик и няма да сложа, защото имам проблеми с кръста и ... да не изпадам в подробности.
Но в работата е Mitsubishi. Не сме доволни. Имайте предвид, че е за стая с размери 3 на 4 м, цялата в плочки и се обитава от един или двама човека през работното време. Няма бумаги, които да събират прах и въпреки всичко при пускане миризмата на прахоляк е интензивна, при все че климатиците ни се обслужват своевременно и по график от фирмата, която ги поддържа. А, и е нов даже.
Пък климатик и тежка алергия си мисля, че е голяма грешка. Лично мнение! Peace
Виж целия пост
# 10
Определено не ти трябва никакъв климатик при алергично дете.
Но може да си вземеш от йонизаторите и озонатори на въздух, мисля че добре ще се повлияе детето. В гугъл има много информация за тези уреди, както и фирми, които се занимават с продажбата им.
Виж целия пост
# 11
Когато решихме да си вземем климатик,отидохме при един приятел който има фирма за климатици и той ни посъветва докато са малки децата да не рискуваме.Направихме парно и сме много доволни.
За алергични деца решението е класически хомеопат.Децата ми правиха алергии към какво ли не,но откакто започнахме лечение при хомеопат сме нямали проблеми,дори и шоколад ядат вече
Виж целия пост
# 12
Добре де - нали климатикът върти въздуха в стаята. Какво значение има дали е с филтри или не. Все пак, когато решиш да проветряваш, отвън навлиза въздух, наситен с всички тези алегрени. По-скоро трябва да имате филтър на прозореца.
Виж целия пост
# 13
Аз лично си мисля, че климатикът просто раздухва повече къщния прах и го раздвижва из въздуха. ОТкъдето е по лесно да бъде вдишан, отколкото ако кротко си се набие в килима или по пода и мебелите.
От доста време съм обявила бойкот на климатиците и когато ми се наложи д апрекарам повече време в климатизирано помещение ( не заведение, а офис или учебна зала) веднага почвам да кашлям. Нямам алергии.
Виж целия пост
# 14
От дете съм с много силна алергия към домашен прах. При подобни алергии домашният текстил трябва да е сведен до минимум - килими, пердета, дамаски, тапети. Сложихме климатик, филтрите се чистят често. Нямам завишени оплаквания, но не ми е и подобрил положението. Адекватен съвет може да даде алерголог, който ще конкретизира алергените.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия