След депозитите накъде?

  • 115 640
  • 770
# 615
Здравейте!
Четох, четох...
Може ли някой , който е инвестирал във взаимен фонд, договорен или както там се води, да даде пример за реализирана доходност - колко е вкарал, за какъв период и накрая след всички такси и прочее колко реално е изкарал като сума, съответно и на каква чиста печалба?
Мисля, че с конкретен пример ще го разбера най-добре.
Предварително благодаря за вниманието!

П.П.: А ако може и пример специално с фонд на ДСК, ще е най-добре, защото съм се насочила към тази банка и фондовете й.

Търся нещо с годишна доходност 5-6% и наскоро си набутах част от спестяванията във взаимни фондове(български). Като сметна разходите и таксите, за предходния месец съм на загуба -900 лева.
Ще видим по-нататък как ще се представят, все пак това е дългосрочна инвестиция, но при фондовете няма гаранция, че ще си възстановиш първоначално вложената сума, както при депозитите.
 Mr. GreenТия фондове са като риболова - отиваш въоръжен с въдица, стръв и търпение, но дали ще хванеш нещо е Божа работа.
Виж целия пост
# 616
А и резултата от минал период не е задължителен за следващия.
Може да е било изгодно до март, напр. И като се хванеш от април - минус.
Виж целия пост
# 617
Здравейте,
благодаря на всички които ми писаха и ме подкрепиха на лични и споделиха колко нови неща са научили от дебатите ни в темата.

Изчаквам да се случат едно-две събития и мисля да продам част от инвестициите си.
До момента ДСК Растеж ми носи 14% от началото на годината и 36% за последната една година. Подобна е и доходността на ОББ Акции Wink, колкото до БФБ
Софарма ми донесе 44% от началото на 2017 до днес, гласувахме и дивидент 10ст(2,5%) при цена малко над 4лв за дял от тортата, който ще получа до 2-3месеца.
АТЕРА също ми донесе чудесен дивидент при 2,2лв на акция разпределихме по 17ст(7-8%)
Другите компании също показват добри резултати и печалби, и все повече решават да раздават дивидент, което е чудесно!

БФБ скоро обеща да предложи възможност директно да купуваме там и немски акции...чудесна нова възможност за мен. А и като видях от стенограмата колко несигурност и некомпетентност има в държавните ни мъже защитавайки банковата система по-добре далеч от там!

Бъдете здрави и успешни с инвестициите си!
Виж целия пост
# 618
Напоследък започнах да се интересувам от инвестиция в криптовалути.Има ли по-запознати в темата ни?Ще ми е интересно вашето мнение.
Виж целия пост
# 619
Напоследък започнах да се интересувам от инвестиция в криптовалути.Има ли по-запознати в темата ни?Ще ми е интересно вашето мнение.

И аз чета за биткойн, но ми идва сложно засега. Blush
Виж целия пост
# 620
Нищо сложно няма в криптовалутите.
Същото е като нормалните валути, стоките и индексите.
Само акциите са друга бира.
Цъкаш 1 седмица на демо версия/безплатно е/. Като занулиш 2 -3 сметки ще ти се изясни.
После когато  решиш колко пари може да прежалиш се регистрираш при някой брокер и започваш.
Пердашиш по минутна графика без да мислиш за вълнова теория, фибоначи и подобни.
Може и на 2 екрана - на втория гледаш тиковата графика.
Като видиш  печалба - прекратяваш сделката и парите са в сметката ти.
Когато решиш може да пожелаеш да ги преведат в банковата ти сметка.
Но може и много бързо да удариш маржин кола. 
Единствено съветвам когато решиш да си откриеш сметка при български брокер.
От чуждите доста хора са пропищели - трудно изплащат печалби, независимо с какво търгуваш.
Виж целия пост
# 621
Здравейте,
преди да напиша поста си искам да кажа, че никога не съм инвестирал в крипто-нещо си.
Някои твърдят че криптовалутите са следващия балон. Други казват че има бъдеще в това компютъра ти да копае нещо си. Един-двама приятели които загубиха пари в пловдивската пирамида SCI, вече ме надъхват каква далавера било и как растяло от началото на  2017 Wink. Казват че щом човек дето хал хабер си няма почне да ти вика "купувай има далавера" - то по-добре стой на далече.

Ето един БГ сайт наречен Криптобанк, който ми пратиха мойте тигри за покупки на компютърните пари.
https://cryptobank.bg/tradeeth/

Не успях да намеря кой контролира това нещо - БНБ, КФН...КОЙ? Ако утре пича създал сайта хлопне кепенци защото пирамидата е нараснала значително, къде ще се оплачете?
Ако фалира компания остават сгради, МПС, земи и все може да изкараш нещо,
Притежателите на акции имат и фонд за защита на инвеститорите.
Колкото и да не работят качествено регулаторите ги има.

А тук какво има кирка и лопата в харда на някой компютър?

Не подритвайте парите си, хора - бъдете малко по-отговорни към тях, иначе все ще се намери кой да ви ги вземе!
Виж целия пост
# 622
Криптовалутата битк8ойн вече не е толкова на далавера, защото е с много висока цена. Беше до миналата година.
Виж, другите крипто са ниски, но пък я се вдигнат, я не.
Няма никакви гаранции, н еса следени от банков надзор.
Нужно е да се почне с малко, защото риска е голям. Пък ако се нацели нарастваща стойност на валутата и се уцели началния старт на покачването, да се инвестира за кратък период, докато се оскъпи повече. И после бегай, щото може и виртуалните пари в идните 50 години да не просперират. Копането вече е ндоходоносно, или поне е минилно доходоносно, тъй че за кеф и губене на време - да. Но за забогатяване - тц.
Виж целия пост
# 623
https://m.profit.bg/investitsii-abv/nay-dobrite-fondove-u-nas-za-poslednata-1-g/
Виж целия пост
# 624
Криптовалутата битк8ойн вече не е толкова на далавера, защото е с много висока цена. Беше до миналата година.
Виж, другите крипто са ниски, но пък я се вдигнат, я не.
Няма никакви гаранции, н еса следени от банков надзор.
Нужно е да се почне с малко, защото риска е голям. Пък ако се нацели нарастваща стойност на валутата и се уцели началния старт на покачването, да се инвестира за кратък период, докато се оскъпи повече. И после бегай, щото може и виртуалните пари в идните 50 години да не просперират. Копането вече е ндоходоносно, или поне е минилно доходоносно, тъй че за кеф и губене на време - да. Но за забогатяване - тц.

точно  по въпроса!
"Толкова резки скокове рядко са устойчиви. По-често от всякога сега думата „биткойн“ се асоциира с „балон“."
Ами ако балонът се спука?
http://www.investor.bg/analizi/9/a/ami-ako-balonyt-se-spuka-240995/
Виж целия пост
# 625
2013 година нали пак бяха надули балона на тези крипто-щуротии. Много народ се полакомиха накрая МТ Гокс фалираха и онези с виртуалните стотинки пиха по една студена вода. Simple Smile
Виж целия пост
# 626
Здравейте,
качвам страница от днешния в.Капитал със статистика на най-доходоносните фондове от началото на годината. Може да е полезна на някой при избора му къде да си сложи парите.
Успех в инвестициите!



п.п. за съжаление не знам как да я направя по-голяма за това ето линк към статията
http://www.capital.bg/biznes/moiat_kapital/2017/07/07/3002481_vzaimen_rastej/

п.п.п. за пореден път искам да напомня че не работя за никой от фондовете но имам дялове в ДСК, Елана и ПФБК
Виж целия пост
# 627
интересен клип за Пииииб!

Виж целия пост
# 628
Ау! Какво става тук? Имам чувството че влязох в болница или аптека! Дано оправят тази поразия.
Виж целия пост
# 629
Коко, сам ли си пишеш в темата, брат?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия