Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? - 6 тема

  • 87 783
  • 740
# 195
Добро утро! Simple Smile

Кутията днес:
MЗ - пъпеш и слива
Обяд - сладко кисело пиле с оризови нудли и зеленуци на уок
След обяда - оризовка с шоколад


клик за по-голяма снимка
Виж целия пост
# 196
Бисквитена торта с какаов крем
Спанак с картофи, моркови

две филийко от любимия ми хляб със семена и зърна

мандарини


Скоро идат пости и смятам да се отрази и на детската кухня Simple Smile
Виж целия пост
# 197
Моренка, имам рестрикции на компа и за съжаление не мога да е вдъхновявам от снимките на кутиите ти :  disappointed_relieved:.
Днес сложих - телешки кебапчета на грил тиган , сладки картофи, шайби  червена чушка за преглъщане, портокал и грозде за десерт.
Аз също спазвам пости, но на  тези двама канибали няма как да им се отрази моето хранене. Апропо, аз също всеки ден съм на работа с храна от вкъщи, но не я коментирам, защото в 90% от случаите преставлява буркан домашно квасено кисело мляко.  Понеже се подготвям за пости, последната седмица си нося салата от;  червена, бяла и черна ряпа, целина, морков - всичко настъргано, шайби червена чушка, розички карфиол , магданоз, задушено червено цвекло нарязано на кубчета, червена репичка, червено зеле. Всичко поръсено с копър, и дресинг от зехтин, ябълков оцет и черна сол. Миналата седмица към това настъргвах и ябълка, но потъмнява и таси седмица я правя без ябълката. Правя доста салата която държа в хладилника затворена в кутия без достъп на въздух, сутрин си вадя порция, поливам с дресинга и на обяд хапвам. Засища удивително добре.
Виж целия пост
# 198
Днес и аз мога да се включа със снимка
Скрит текст:
.
Мандарина за снак и салата+ливански хляб с пилешко филе,запечен на тостера
Виж целия пост
# 199
Да похваля малката ми дъщеря, успяла е да си загуби вчера икейската чантичка с икейската кутия с три отделения и една силиконова кутийка. Как го е постигнала не знам.
Затова днес те си приготвяха кутиите и съответно нямам снимки.
Отново се въртим около кюфтета за двете и пюре от броколи за другата.
Чери доматчета с моцарела.
Кашу.
Сандвич за малката и някакви барчета уж здравословни за големите.
А да и по един таратор в термос и за трите.
Виж целия пост
# 200
За утре:
Закуска - парче лимецов кекс с ябълки;
Обяд - wrap с пилешко филе, филаделфия и краставица;
СЗ - ябълка, варено яйце и бисквитка с лимец.
Виж целия пост
# 201
Закуска - 4 малки американски палачинки с пюре от сливи и мед; портокалов сок.
Снакс - ябълка.
Обяд - печено пуешко кюфте с кашкавал; "шишчета" с маслина и чедър; пълнозърнести кракери със зехтин и чери домати.
Виж целия пост
# 202
Добро утро! Simple Smile

Днешната кутия:
МЗ - ягоди
Обяд - Задушени два виде зеле - кейл и брюкселско, картофено пюре; краставица, чери домати и стръкове целина
След обяда - йогурт "банан"


клик за по-голяма снимка
Виж целия пост
# 203
Много съм зле! Sad След като приготвих за закуска у дома 2 яйца на очи и смути от райска и обикновена ябълка... забравих да сложа, каквато и да било храна на детето за училище.
Вярно, вчера върна раницата си изцапана с абсолютно размазан банан, недояден сандвич и изгубена вафла. Много се ядосах и се заканих, че няма да му слагам хапване - да яде, каквото му сервират, така или иначе плащаме и обяд на стол.
Нямах представа обаче, че неволно ще изпълня заканата си. Сега ми е гузно, много.
Виж целия пост
# 204
Овесена каша
Боб с ориз
мандарини
барче с ядки
Виж целия пост
# 205
След кратко пътешествие се завръщам в темата.

В кутията на Дребен днес има:

Междинна закуска: Банан
Обяд: Пилешко филе на скара + пълнени гъби със сирене + салата чери домати, моцарела и авокадо
Следобед: Зърнен шоколадов десерт

Скрит текст:
Виж целия пост
# 206
Привет!

Закуската вкъщи днес: Овесени ядки с кис. мляко, малини, фурми и кокос
С - Пълнена чушка с крем-сирене
О- Заешко с картофи, домат, хляб

За утре е предвидена млечна баница за закуска вкъщи и после:
С - Банан и плодово барче
О - Мусака, салата зеле и моркови и кис. мляко
Виж целия пост
# 207
Добро утро Simple Smile

В кутията на Дребен днес има:

Междинна закуска: Банан
Обяд: Домашна баница + чери домати
Следобед: Обикновени бисквити

Скрит текст:

Вчера поръчах изолиращ калъф за кутията, днес го очаквам и от другата седмица ще пробваме как е.

Хубав ден ви желая!
Виж целия пост
# 208
Понеже са пости

Закуска- овесена каша с овесено мляко и малко захар
Обяд- боб чорба, богата на зеленчуци и салата от бяла ряпа, резене, червено цвекло и морков+ слънчогледови семки
мандарини и арабска питка
Виж целия пост
# 209
Сандвич с филе и кашкавал, домашен сладкиш с ябълки и канела и една круша
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия