СЕДМИ клас - 2 – Първи пробни се задават

  • 103 809
  • 754
# 615
За втория пробен ли иде реч?

Става въпрос за първия пробен. Втория беше на 03.02.2018 и резултати ще има след около 2 седмици.
Виж целия пост
# 616
Ясно, благодаря!
Виж целия пост
# 617
В ТУЕС е наистина много трудно с всички специални предмети, които се учат и има доста деца, които остават на поправка, но дава много хубава подготовка и старт към университет.

А практически ли е ориентирано училището и какво е нивото на чуждите езици?

Брат ми завърши компютърни системи в МЕИ и според него полезните предмети в програмата били не повече от 4-5 за всичките 5 години там. Казва, че са учели стари и ненужни неща и е трябвало сам да наваксва с много работи, когато е започнал работа в международна работна среда с колеги учели в чужбина. Според мен е възможно това да се отнася и за училището.

Виж целия пост
# 618
А може ли външен ученик да се яви на пробен изпит в Регалия?
Виж целия пост
# 619
Да. Вижте на сайта има форма за регистрация.
Виж целия пост
# 620
Относно първия пробен по математика - най-вероятно е бил труден, но като го разглеждах не ми се стори извънземно труден. Имаше няколко по-засукани въпроса. Добре е децата да не се успокояват с това, че било много по-трудно от реалния изпит, а да правят колкото може повече тестове за упражнение и да решават задачи, за да им е лесно на матурата накрая. Трудната част от материала тепърва се преподава - геометрията (втората ѝ част).
Само давам съвет:) Миналата година една приятелка април месец ме помоли да помогна малко на сина ѝ, оказа се, че му се губят и уравненията, и задачите с думи, а това беше почти преди изпита... Успя детето накрая - около 74 т. по МАТ мисля, но си беше екшън. Мисля, че изкара около 20 точки повече от последните пробни, на които се беше явил.
Сега на втория изпит очаквам доста по-високи резултати - далеч над 30-40 точки. Да видим дали ще позная или ще съм разочарована:).
Виж целия пост
# 621
На мен пробният изпит по математика (първия в "Междучасие") въобще не ми се видя сложен. Това, от позицията на човек, който тази година следи учебния материал. Материалът, който са учили в училище, беше включено и в теста. Може би още не им беше улегнал в главите, но и аз мисля, че не беше сложен.
Виж целия пост
# 622
Здравейте, успешен втори срок на всички (и ученици и родители) Stuck Out Tongue Winking Eye

Излезе и Мишовия резултат от втория пробен по БЕЛ в Междучаси - сравнен с първия е нещо като катастрофа - 10т. назад, а процентно е по-зле дори. На първия имаше 87т и успеваемост "по-добре от 79% от явилите се", сега е изкарал 77т. и "по-добре от 54%", което си е рязък спад...В събота ще е на пробен по математика там, дано да може да си вземе работата по БЕЛ, да видим къде е загубил многото точки. То лошото е, че това със спада е тенденция. В неговата си школа има 79т (48 тест + 31 преразказ). За преразказа няма какво толкова да кажа, но теста е тотално подценен и направен набързо и несериозно...
На първия по математика в Междучасие имаше 66т, които уж били "по-добре от 82% от явилите се". Тогава реших, че това или е някаква грешка, или материалът, който е включвал изпита, не е бил още взет от голяма част от явяващите се, иначе няма как толкова нисък резултат (в точки) да е с такава успеваемост сред другите. Но като ви чета сега, явно наистина им се е видял труден на децата. Аз се бях ядосала тогава и въобще не исках да гледам работата, а директно връчих достойно количество задачи за решаване...
Започвам да се притеснявам от приближаващия момент на подреждане на желания...и ако "висшата лига" е оформена, но с тези резултати изглежда недостижима, то реално възможната "втора дивизия" ми е голяма мъгла, на него - още по-голяма...

Виж целия пост
# 623
В интерес на истината, синът ми каза, че много голяма част от материала в Междучасие по математика още не са го били взели към датата на първия пробен изпит. Даже повдигнахме този въпрос на родителската среща в училището, че децата изостават с материала в клас, а в школите са много по-напред. Конкретно нашата госпожа в училище каза, че си кара по програма и си е разпределила материала до края на годината да взимат новите неща, т.е. почти няма да има време за преговор. В Междучасие са поне 6-7 урока преди това, което учи синът ми в клас, което е около 2 седмици напред учебен материал. Имаше един момент, в който даже се колебаех дали да продължаваме с курса по математиката, но след това видяхме, че навсякъде е така, не е проблем на курса.
Виж целия пост
# 624
Оффффф, при нас драма. Напънал се бил първия срок, за да си почива повече втория. А, ко речи? Angry Баш сега, на най-трудната математика, ще си почивал човекът...Не иска да работи нищо допълнително. Стигало му да си пише домашните.
Почти се моля за нисък резултат на пробните изпити в школите, да се освести малко, че да не го почвам с точилката Rage
Виж целия пост
# 625
Като ви чета и започвам да се терзая, че толкова се карах на щерката за резултата и по математика на първия пробен - 84 т. ooooh!. Сега за втория се надявам да е поне 90-92 т.
По БЕЛ има напредък - на 1-вия има 82 т., на 2-рия - 90т. За БЕЛ-а съм доволна, за математиката - може още.
Виж целия пост
# 626
Аз на моменти си мисля, че прекалявам, защото девойката е съвестна и си гони нещата, ама ако се целим високо , няма как.
Информирах я какъв е бил минималния бал за 1-во класиране миналата година , за да може сама да се напъне още. Най-важното за мен е обаче да  останат спокойни, защото стреса никак няма да е ок.
Виж целия пост
# 627
Това с бала от миналата година, къде може да се види? То по конкретно за Варна ме интересува.
Виж целия пост
# 628
1. класиране мин-макс - София-град
Виж целия пост
# 629
Не внимаваш, Дидева! Жената рече Варна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия