Не ми се отваря видеото с фрагмана в сайта на Канал Д.
Утре ще го видя.
Ще погледна при рускините
Не са го качили, и те са сложили линка на канал Д



благодаря за всичко 
благодаря , че бяхме заедно





за коментарите, снимките и чудесните днешни постове! 








Тя не е реалистична (но и целта не е реализъм), ако става дума просто за удавник, но Азизе не е просто удавник. Тя е майка и нещо повече от това - борец, който участва наред с мъжете в борбата срещу поробителите. (На мен тази сцена ми напомни епизод от "Под игото" - при разгрома на въстанието и бягството на хората от погромите в Бяла черква в реката в безумието на страха една майка изпуска бебето си. Спасява го Бойчо Огнянов. Критиците определят този епизод като кулминация на романа - в ужаса на жестокостта можеш да забравиш дори, че си майка. До тук с аналогията. Азизе не е и само майка. В нея има повече от мъжка смелост и отдаденост.) От малкото, което видях в серията, мога да кажа, че Берг прави изключителна роля в нея. Браво! Наистина израства в професионализма си! Имало е защо да приеме ролята, въпреки колебанията заради семейното участие. 

но винаги е помагал с нещо на турците- с оръжието,
за да я омаломощи...
искам Азизе да му отреже оная работа с ятагана
засилват интригата...



Препоръчани теми