Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кога започнахте да наддавате на тегло и беше ли постепенно?
Как се изплаща болничният?
Има ли забавяне при изплащането на болничния?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кога започнахте да наддавате на тегло и беше ли постепенно?
Майките, които имат едно или две деца, споделят различни преживявания относно наддаването на тегло по време на бременността. Някои от тях казват, че наддаването на тегло е било плавно и постепенно, докато други казват, че първоначално не са наддали изобщо, но по-късно са започнали да наддават. Има и майки, които споделят, че са имали ограничения за количеството килограми, които могат да качат поради здравословни причини като диабет. Всички те споделят, че техният опит е индивидуален и зависи от различни фактори.
-
Как се изплаща болничният?
Изплащането на болничния е въз основа на дохода за последните 18 месеца. Първоначално може да има леко забавяне, но след това се изплаща по-бързо. По отношение на размера на обезщетението, ако нямате стаж, се изплащат само 100 лв. Възможно е да получите повече пари, но за това е необходимо да бъдете назначени фиктивно в компания и да правите вноски. Майките също споделят полезна информация за проследяване на плащанията чрез приложението на НОИ и предоставят съвети за получаване на допълнителна информация.
-
Има ли забавяне при изплащането на болничния?
-
Какви са различните преживявания с наддаване на тегло по време на бременност?
-
Как се изплаща болничният и има ли забавяне в изплащането?
), блуза за 20 лв, стахотна горна дреха - пуловер, който отпред се прехлупва и не личи и грам корема - за около 25 лв, както и една рокля, отново страхотен модел - тя беше може би най-скъпата покупка - около 40 лв беше. В H&M харесах само два чифта дънки, които струваха по 80 лв единият, което според мен е безумно много за дреха, която ще се носи има - няма 5-6 месеца (ако не напълнеем много и тогава ги ограничим до 2-3 месеца).
Надявам се на коледните намаления да взема чифт дънки, че ми е най-удобно с дънки. И аз харесвам LC Waikiki, но специално дънките им почват от 36 размер...
сигурно ще ни отеснеят връхните дрехи след някой и друг месец, а това вече е по-голяма покупка, в която на мен лично не ми се инвестира.