Ин Витро център Стефанов - тема 9

  • 90 254
  • 741
# 195
А, изписват ли някакви добавки за половинката, ако спермограмата му е наред...?
На нас не ни е изписвал за първият опит. Бяхме с добра много добра морфология. А и моят мъж беше много курназ, че всичко му е наред и категорично отказваше да пие каквито и да било добавки и да пази някакъв хранителен режим.
Ела да го видиш обаче след година и половина и прекарано вирусно заболяване морфологията като падна как пи хранителни добавки и пази диетичен хранителен режим и без алкохол. Имаше ефект и то голям. 

Принципно е добре и двамата партньори щом правят опити за дете, било по естествен път или с помощта на асистирана репродукция да спазват някакъв по-диетичен и балансиран режим на хранене, без алкохол по възможност. Няма да навреди на никой, само ще им е от полза. Но това го осъзнаваш след време Simple Smile
             Алкохол не пием и двамата, само че той пуши... Sad  Витамини за бременни аз не съм спирала да пия от години, с малки почивчици от по няколко месеца, за него също вземам ( последно центрум, които още пие ), но тези пренатал не съм пила никога и се чудя, дали са добри..?
Виж целия пост
# 196
По-рано изписваше Актив мама, сега Пренатал... ИУма разлика в състава и количествата на отделните съставки. Тези в Пренатал са малко по-силни (по-точно малко повече са като милиграми). Ако си си харесала други, които са ти по джоба с подобни количествени съставки питай го може ли да пиеш тях.
 За добавка на мъжете Стефанов напоследък изписва Профертил. Има го вариант и за жени, от скоро го внасят в БГ.
На мен ми бяха изписали OvaBoost и FertilAid, но не Стефанов. пих ги около половин година, но после финансово не издържах и се върнах пак на старите по-евтини варианти.
Виж целия пост
# 197
Vartoglava, благодаря Simple Smile Аз си мислих за ето тези https://www.zoya.bg/Комплекс-„Бременност“-–-60-120-капсули.4085?filters=pregnan_20viridian-s   , но ще видим... От тях съм пила вит.Е и селен, много бях доволна( отново тях ще взема, та се чудех и за тези.., уж да бъдат по-изчистени и натурални )
Виж целия пост
# 198
Чери, не си права за някои неща, за други си.
Наистина обсъди нещата, които ъе притесняват с доктора. Метфогамата на мен ми каза да не я пия , ако не ми понася. Другите неща са си витамини и там няма никакъв конвейр.
За добавките при мф за мъжа, за съжаление файда почти няма от тях. Аз се бях амбицирала да оправя нещата при мъжът ми, изчетох всички американски сайтове, две години пи добавки с шепите, поръчвах ги от Щатите и накрая пак с инвитро станаха нещата. Ако морфологията е зле, едва ли ще мръдне нагоре някога - най - много с процент.
Справя се много добре с мъжкия фактор по мои наблюдения, но той според мен е по - кесния вариант. Женският фактор е по - кофти.
Виж целия пост
# 199
Моето мнение за МФ е че е най-труден, защото не се лекува и трудно може да отсееш сперматозоид , ако е тежък  и  с днк фрагментации, ако нямаш добра технология, а и с нея.....шанс е всичко да ти улучат сперматозоида, а и ако бройката е нищожна като нашата, шанса е минимален, щото както колкото повече, толкова повече, така и колкото по-малко , толкова по-малко. При нас е хормонален проблема и копаме на друга нива да го разрешим с ендокринолог евентуално, ама ще отнеме доста време може би и пак не се знае. Аз за МФ на ин витрото само не разчитам, видях едно неуспешно с много по-добра спермограма и по чудо забременях след него.

Що жени родиха с женски покрай мен през това време......и все още забременяват докато аз си чакам, особено като ми е затръшкат разни, че заради поликистоза нямало да родят и после случайно забременяват с 1 опит на 50 дневен цикъл....ама това е друга тема.

За добавките съм съгласна, пили сме де що има и да беше изписал, едва ли щях да се трогна, просто отбелязах.

Виж целия пост
# 200
Колко ви е бройката? Единственото нещо, което ни помогна за подвижността е дпимен, добавка за 2лв., но пък само една подвижност не върши работа. МФ си е лотария, ти си жив пример за това, винаги е възможно естествено забременяване.
Виж целия пост
# 201
подвижността е единственото което не е проблем, може би за това забременях, след  като по чудо се вдигна концентрацията над 10-11млн на мл. , то реално това е зора. 2млн е концентрацията, преди 7м беше 7млн, но защо падна- мистерия.......обема си е по 1мл на ден.....т.е за 3-4 дни е  3-4мл.

И именно щото МФ е лотария, искам да ме щадят максимално мен, щото не се знае колко кръга ще играем....и от мен много не зависи в случая.
Виж целия пост
# 202
Здравейте Simple Smile Сега от февруари, когато ми дойде цикълът, ще започвам да пия добавките и противозачатъчните, които както разбрах, изписва на всяка. Искам да Ви питам, колко време ги пихте ( месец, два...), и после колко време приблизително продължава самата стимулация до пункцията и т.н...?
Виж целия пост
# 203
Аз ги пих два тъй като застъпих отпуската на клиниката. Аз бях по дълъг протокол започнах  инжекциите на 29.08 и пункцията ми бе на 22.09. Но за всеки е различно, зависи какъв протокол ще те назначат и как организма отговаря на самата стимулация.
Виж целия пост
# 204
Здравейте Simple Smile Сега от февруари, когато ми дойде цикълът, ще започвам да пия добавките и противозачатъчните, които както разбрах, изписва на всяка. Искам да Ви питам, колко време ги пихте ( месец, два...), и после колко време приблизително продължава самата стимулация до пункцията и т.н...?
Здравей, аз лично пих добавките около 4-5 месеца, тъй като заповедта ми от фонда се забави и не съм прекъсвала приема им, но някои от пациентките са ги пили по 1-2 месеца, зависи дали ще започнат стимулацията по план. За продължителността на стимулацията зависи дали ще си по къс или дълъг протокол и пак е индивидуално. Аз бях по дълъг протокол и стартирах с инжекциите декапептил на 05.06. и на 30.06. ми беше пункцията, а на 05.07. - трансфера.
Успех! 🤗
Виж целия пост
# 205
Z, Tani, благодаря Ви за отговора Simple Smile  Нас ни викат на 06.03. да подготвим ин витро картата и за преглед после, така че не знам какво ще следва, притеснено ми е и затова питам. Ще пускам др месец и хормони, които ми е назначил, може би и от тях зависи също, знам ли.... ММ направи спермограма, чакаме резултата др седмица.
Виж целия пост
# 206
Буба, нормално е да ти е притеснено и ние бяхме и сме така. Всичко ще е наред трябва да се въоръжиш с търпение и спокойствие. Доктора ще ти обясни всичко, ако нещо не ти ясно го питай. Общо взето всичко се базира на изследванията и как ще протече самата процедура, и как организма се повлиява. Няма нищо страшно смело напред. Simple Smile
Виж целия пост
# 207
Ох, доста страшничко ми звучи..., и тия хапчета, инжекции после... Но няма как, само се моля да беде успешно до финал и да не го преживявам отново... Мисля да си записвам всичко кое след кое следва, че дане забравя нещо.., предполагам, са доста неща... Hushed
Виж целия пост
# 208
Страшничко е в началото, но всичко ти обясняват и ти дават и лист с указания стъпка по стъпка. Ако имаш питания винаги като се обадиш в клиниката ти отговарят, а и тук с какво можем да погнем също.Wink
Виж целия пост
# 209
Z, Tani, благодаря Ви за отговора Simple Smile  Нас ни викат на 06.03. да подготвим ин витро картата и за преглед после, така че не знам какво ще следва, притеснено ми е и затова питам. Ще пускам др месец и хормони, които ми е назначил, може би и от тях зависи също, знам ли.... ММ направи спермограма, чакаме резултата др седмица.

6.03 миналата година на тази дата стартирах  и ми донесе късмет. леле колко бързо монава времето 
Пожелавам ви и на вас да ви донесе този късмет и успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия