Много мина, мъничко остана, скоро ФЕВРУАРЧЕ ще гушка мама!

  • 48 291
  • 761
# 645
Както писах малко по-назад в темата, и при мен контракциите ги има, само че са леко странни - слабо стягане на корема и слаба менструална болка в горната част на бедрата (винаги така ми е започвала, преди да забременея). Забелязвам ги главно вечер, като си легна (може би и пред деня ги има, но тогава съм по-активна).

Бракстън-Хикс контракциите са съвсем нормални (даже нужни), така че не се тревожете, не предопределят раждане преди термин.
Виж целия пост
# 646
Мда такива като мен кокошки трябва да направят и разликата между бракстън-хикс и реалните, които са като менструални болки. От снощи започна да ме боли точно по втория начин, цяла нощ се мъчих, но видиш ли не се сети за но-шпа Grinning сутринта пък като станах да се раздвижа заради болките в кръста коремът ми беше камък....
Виж целия пост
# 647
Ох момичета много гадно почва да става вече Sad И аз снощи не съм спала,сега очите ми горят все едно имам температура.Цяла нощ ме болеше и си търсих поза,в която да застана.Задухът ми пак се появи,до такава степен,че чак мускулите ме болят.Не знам дали сте се качвали на много високо в планината сред разреден въздух - мъчиш се да дишаш и те боли,не можеш да си напълниш дробовете,едно странно чувство се появява в мускулите ти и каквото и да направиш - не минава.Така цяла вечер,Към 6 заспах за малко и се събудих от режеща болка в ляво,заради която събирах половин час сили да стана,докато малкото ме риташе в черния дроб и ми натискаше пикочният мехур. Честно ви казвам, нямам търпение да се свърши с това.Сигурно в болницата ще приветствам болката с кеф,защото ще знам че това са последните часове на мъчение.
А,да. и като за капак от няколко дни стомахат ми е разстроен и вчера преди лягане видях ярката кръв.Имам си и хемороидки.
Виж целия пост
# 648
Мда такива като мен кокошки трябва да направят и разликата между бракстън-хикс и реалните, които са като менструални болки. От снощи започна да ме боли точно по втория начин, цяла нощ се мъчих, но видиш ли не се сети за но-шпа Grinning сутринта пък като станах да се раздвижа заради болките в кръста коремът ми беше камък....

Може би не те разбирам правилно, но: Бракстън-Хикс може да са придружени от усещане за менстуални болки. Реалните (тук визирам тези, които ще те закарат в родилното) са още по-силни, ритмични, не затихват и т.н. и според всички раждали няма как да се сбъркат с друго.

Иначе и аз тази нощ не можах да заспя час-два заради същото. Така, като ви чета, с повечето вървим синхронно Simple Smile
Виж целия пост
# 649
Явно всички сме с подготвителни контракции. Дано да изкараме до по-късна седмица. Аз пия магнезий 3 х 2 и но шпа и пак си имам стяганията и бодежи(болки) в корема. Също ми е трудно и дишането понякога.
Виж целия пост
# 650
Не че не ме разбираш, аз като сама не разбирам, не мога да се изкажа правилно. Просто съм объркана. Последно бракстън-хикс могат ли да доведат и до болка? В абсолютно всички статии, където четох, пише че те са безболезнени.... Позната дето скоро роди ми казваше, докато беше бременна още, че има подготвителни 2-3 седмици преди да роди. Сега ще я попитам и нея, ама доколкото помня имаше предвид с болка, а бракстън-хикс имаше и преди това. Astonished

Edit: моята приятелка каза, че бракстън-хикс нямат болка. Каза че е ходела две седмици така и с 1см разкритие. Истинските били като менструална болка , а понякога обхващали и кръста. Моята лекарка ми беше казала като върна назад лентата, че е възможно да се появят такива контракции и да пия но шпа
Виж целия пост
# 651
Бракстън-хикс са безболезнени котракции, изявяващи се с втвърдяване на корема за няколко минути. Те са подготвителни. А тези болезнените са различни, те също могат да бъдат подготвителни ако са по на еядко и без ясен интервал от време. По принцип знам, при такива че ако се легне би трябвало да минават. А ако не минават значи са истинските контракции. Това са моите разсъждения от случващото се до сега. Simple Smile
Виж целия пост
# 652
Сега си пишем, тя ми каза  , че реално няма да сбъркаме истинските, но за да съм спокойна, ако пия но шпа и мине, са фалшиви, ако не мине са истински Grinning
Виж целия пост
# 653
Според това, което четох Бракстън Хикс са подготвителни и не са болезнени. Болезнените хич не са добре да ги получаваме все още (но си ги имаме) и за това трябва да пием магнезий, за да отпусне малко матката. Получавам и двата вида Grinning и аз напоследък не мога да спя, не си намирам удобна поза. Задъхвам се като говоря, понякога не ми достига въздух и в спокойно състояние. Явно всичко това е в реда на нещата щом няколко бъдещи мами си мрънкаме по тези въпроси.
Виж целия пост
# 654
Офф ми аз безболезнени нямам от 6-ти месец сигурно Grinning Все са ми като менструални и то долу, a сега вече понеже и бебето се е настанило в правилна позиция и понякога направо и като неприятен натиск усещам. В самия корем нищо, веселбата е в кръста и надолу при мен. А и корема направо се е свлякъл вече надолу в сравнение с преди 2 месеца, и бебо го усещам по-надолу към пъпа да рита, може би затова и нямам задух, не знам.
Виж целия пост
# 655
Ми поне да си помрънкаме тука,че няма на кой иначе Joy
Виж целия пост
# 656
Моят корем не е слезнал още, малката си е направо централно и ми сцепва ребрата понякога хахаха а най ме кефи като опъне едновременно долу вляво и вдясно ребрата
Виж целия пост
# 657
Ами така де, на кой да си помрънкаме, ако не тук Grinning Весело посрещане на Новата година на всички и стартираме с очакване 2018 Simple Smile
Виж целия пост
# 658
Моя мъник е същия, имам усещането, че си прави някаква гимнастика вътре като му доскучее Simple Smile Иначе подготвителни контракции + менструални болки си имам от няколко седмици по-осезаемо. Септември усетих няколко пъти по-сериозно, след което започнах прием на магнезий, и до сега всяка сутрин си пия, заедно с витамините.
И аз се измарям изключително много, краката като че не ме държат и чистя на почивки, че не става иначе. Понякога се задъхвам само като си седя на дивана и говоря. Корема ми е слязал вече, и почти сме готови с приготовленията. Simple Smile))
Виж целия пост
# 659
Момичета, всички сте/сме прави за контракциите Simple Smile Колкото повече чета по темата, толкова повече се убеждавам, че всичко е нормално, стига да няма остри и засилващи се болки. Ето например тук (този сайт е доста уважаван инфо източник в UK и Щатите) пише, че ранните фалшиви контракции са безболезнени, по-късните Бракстън-Хикс може и да са болезнени. Ако ви се чете, препоръчвам да хвърлите едно око, дори и само за успокоение Simple Smile

Ако не си пишем повече до довечера, на всички пожелавам весело посрещане на 2018 и една чудесна, лесна, здрава и весела година със здрави и усмихнати бебчета! Champagne
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия