Операция на миома - 5

  • 87 243
  • 739
# 585
Успех
Виж целия пост
# 586
Мен миомата никога не ме е боляла. Получавах обаче големи кръвоизливи - 3 броя общо дотук. Сега пих 2 месеца противозачатъчни Фемоден за стабилизиране на положението. След като ги спрях, цикълът ми закъснява и се чудя колко време да изчакам, преди да ида на лекар. Но аз съм и на 40+ и още преди 4 години излезе, че хормоните ми са почти за менопауза, та може и от това да липсва цикъла. Важното е кръвоизливи да няма само!

Спирала не бих си сложила за нищо на света, изпитвам панически ужас от самата мисъл.
Виж целия пост
# 587
Билкова Аптека Хърс Комерс ли се казва тази на улица Поп Богомил?Ако не е тази, някой който знае линк да го сподели.
Виж целия пост
# 588
Не знам как се казва, но е на номер 38.

Но аз съм и на 40+ и още преди 4 години излезе, че хормоните ми са почти за менопауза, та може и от това да липсва цикъла...
От това е. Кръвоизливи от миома не можеш да стабилизираш с хормони. А щом вече си тръгнала в посока менопауза само положително ще е влиянието в/у миомите Grinning И аз се моля всеки ден затова. Дано успея да добутам до нея Sad
Виж целия пост
# 589
Аз съм с един яйчник, така че се надявам да не ми бушуват толкова хормоните Simple Smile
Виж целия пост
# 590
Никой ли не може да ми каже нищо за премахване с хистероскопия?
Виж целия пост
# 591
Pollly, само на теория мога да кажа - Хистероскопия се прави за оглед на матката, но позволява и леки манипулации като отстраняване на полип или миома със специфично разположение в кухината, т.е. трябва да удобно място.
Това, оперативната хистероскопия, е най-лекият начин за отстраняване на миома, реално няма възстановителен период.
Ако при теб е възможно, имаш голям късмет! Simple Smile
Успех и пиши после как е минало!

Прегледай тази тема.
Виж целия пост
# 592
Pollly, както ти е казала Не Се Сърди Човече, на хистероскопия подлежат сами миоми, които са в кухината на матката.
Твоята такава ли е ?
Виж целия пост
# 593
Благодаря, момичета! Ще прегледам темичката.
До сега от прегледи са се установявали няколко миомни възли, най-големия е откриван най-много 26х21мм. Не знам къде е - пише интрамурален на фундус. До сега всички са ми казвали, че нямат значение, защото са на място, което не пречи на забременяването, само трябва да се наблюдават. Сега изведнъж се втурнаха да ми ги махат Sad.
Виж целия пост
# 594
Pollly, не мисля, че интрамурален във фундуса може да се махне с хистероскопия. Интрамурален означава, че е в стената на матката, в миометриума, а фундуса е най- горната част на матката, дъното.
На мен размера не ми се струва притеснителен. За забременяване също не би трябвало да създаде проблем с този размер, но пък миомите нарастват по време на бременност. Има много жени успели да износят здрави дечица с големи миоми, но за съжаление има и такива, които не могат. Какви точно са опасенията на лекарите? Другите миоми къде са разположени?
Виж целия пост
# 595
Честно казано, може и да има промяна. Не съм много наясно. Сегашният ми док ме подготвя за инвитро и не е много обяснителен. Каза налага се, ще бъде оперативна и толкова.

За сведение - хистероскопията мина. Аз съм добре, бях само замаяна от упойката и известно време имах леко течение. На епикризата пишеше - премахнати 2 миомни възела посредством бримка. Но аз продължавам да се притеснявам, именно заради това, че знам, че са интрамурални...
Виж целия пост
# 596
Pollly, да не би да са маханали само тези които са в кухината и да са оставили интрамуралните? Ако са по 2см. и от външната страна на матката, теоретично не би трябвало да пречат на бременноста.
Освен това, след котемна операция (отворена или лапаро) се чака 6 месеца преди опит за забременяване при интрамурална миома. Може би лекарите не искат да бавят инвитрото.
Виж целия пост
# 597
С бримка според мен се махат такива "на краче", които са в кухината (субмукозна).
Интрамуралните си искат рязане.
Питай лекарите, но не мисля, че интрамурална с такъв размер може да попречи на бременност.
Тези субмукозните обаче да, защото са в самата матка.
Виж на картинката "субмукозная моима на ножке":
Скрит текст:

Хубавото е, че лесно се махат и е много вероятно да нямаш повече проблеми. Стискаме палци!
Виж целия пост
# 598
Билкова Аптека Хърс Комерс ли се казва тази на улица Поп Богомил?Ако не е тази, някой който знае линк да го сподели.
Да. Би трябвало да е това
Виж целия пост
# 599
Благодаря, мили момичета! Ще настоявам за по-подробно обяснение.
Пожелавам на всички ви да разрешите проблемите лесно, безболезнено и бързо! Flowers Hibiscus Nature Sun With Face
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия