Боледуване на децата ни - тема 58

  • 51 304
  • 738
# 90
От сайта им
Имунобор Кидс Актив Сироп е специално създаден за детската имунна система. Представлява мощна комбинация от високо концентриран 93% микронизиран бета глюкан (патентован Betox – 93) и активна форма на витамин C (като L – аскорбинова киселина).

Виж целия пост
# 91


Виж целия пост
# 92
Лайт,как сте?Аз бих увеличила Изопринозина във вашия случай.
Лисе,аз бих питала педи.
Моя си остана с това еднократно повръщане в Неделя и според мен е било нещо от храната.
Виж целия пост
# 93
Ами добре сме за сега , не се повтори главоболието с леката температура>не съм я мерила де, то 37.2-3 няма и да я хвана, ако не беше главоболието,но  тази сутрин няма сили каза, то и аз, но аз не можах да спя много.Увеличих Изопринозина снощи на лечебната доза.

Виж целия пост
# 94
Егати, и двамата с Борислав сме със сополи, кашлица от гърлото и температура! Къв е тоя вирус, бе! Уж беше почнало да минава...
Виж целия пост
# 95
Ето какво прочетох относно непоносимости към храни ( не алергии ) и имунитета. Копирам, може да бъде полезно за някой друг също:

"Какво става обаче, когато в организма постъпва храна, към която имаме непоносимост?

Организмът ни се раздвоява, изпада в "шизофренно" състояние - едновременно я възприема и като храна, и като чуждо тяло, като вреден агент. Част от храната се усвоява, но същевременно се мобилизира и имунната система, която се опитва да неутрализира хранителните частици, разпознавайки ги като агресори. Това е свързано с висок разход на енергия и отделяне на токсини. Имунната система, вместо да се грижи за защитата на нашето тяло, е ангажирана да атакува нашата храна. Това е състояние на хронично възпаление. И то съвсем не е безобидно! Когато имунната ни система е подложена на постоянно напрежение за дълъг период от време, тя се изчерпва, изтощава се, става неефективна и организмът е застрашен от различни заболявания, някои безобидни а други - доста сериозни. Може да се стигне дори и до т.нар. имунен срив."

Вече се навих, ще правим тестове, да видим това ли е при нас.

Виж целия пост
# 96
Лайт ,дано всичко е наред при вас.
Месечинке и на всички болни ,бързо оздравяване.

Аз съм на тръни сега с тия вируси и т.н.,че и ходи на училище,но ..
Виж целия пост
# 97
Лайт,дано сте добре вечв.
Месечинке,бързо оздравяване и на двамата.
Лисе,и аз съм на тръни с тия болести.
Виж целия пост
# 98
Лисе,Дани благодаря!
И аз съм на тръни с моето болнавото,че постоянно има нещо.Но трябва по- спокойно,а вашите дори не боледуват често.

Аз записах час за гастроентеролог за Петък във Варна,частна лекарка.Днес ще се обадя на една друга,която приема и с направление.Може така да се пуснат някакви други изследвания евентуално.
Доста четох за непоносимости.Има към хистамин,която предизвиква възпаления.Има непоносимост към фруктоза.
Виж целия пост
# 99
Моят продължава да вдига Т 37,5 - 38 градуса. Не много начесто, но вдига! И мен от вчера ме тресе при Т около 37, и двамата кашляме като магарета от гърлото. Снощи го грабнах и отидохме в лабораторията на Св. Анна, пуснахме ПКК, СУЕ и ЦРП - ами всичко е перфектно!!! Левкоцити 6, ЦРП 4,1 и СУЕ 15! Няма хрипове, според дежурната лекарка всичко е горе в носоглътката, откъдето се стича секрет. Е*аси, нерви нямам вече! Тя изписа АБ естествено, но според мен при тези изследвания си е жив вирус! Не знам насложиха се два ли или просто е много упорита гад. Дайте акъл, моля ви. Следобед може да се занесем и до нашия ЛЛ, но подозирам, че и той може да изпише АБ...
Виж целия пост
# 100
Колко дена станаха? Аз бих изчакала 3 дена пълни да минат. И според мен е вирус, Т не е висока...
Виж при мен бе сходно положението и мина без АБ...хем бях с болки в гърлото.
При вас сополи и кашлица...жив вирус е това тип настинка. Те почват така с кихавици и сополи.
Виж целия пост
# 101
Ами повече от 3 са... От петък вдига Т. Петък и събота давах температуропонижаващи, в неделя уж нямаше Т или поне не се е налагало да меря и да давам нещо, в понеделник пак тръгна да вдига, вчера също, не начесто, но вдига. И сополите шурнаха. И аз втасах по същото време. Освен да са се насложили 2 вируса, но как да разбера??? Ще видим как ще е днес, но ако е оклюмал май ще ходим при нашия да го погледне и каквото изпише ще давам...
Виж целия пост
# 102
Месечинка,  при нас положението е подобно- доста лоша кашлица с темп около 37.5-38. И аз пусках изследвания- всичко е наред освен хемоглобина, но това извън контекст. Ще го наблюдавам няколки дни,  лечението е стсндартното: сиропчета,  противоалергично.... Освен това му купих Саностол с желязо( пише за деца над 6, но ще давам половин доза) и забърках мед с джинджифил,  лимон и канела.
Пожелавам на всички здраве! 
Виж целия пост
# 103
Някъде бях чела, че не е добре да се дава желязо по време на самото боледуване, тъй като патогенните организми го усвояват за растежа си и това един вид ги стимулира.

Месечинке, ако гърдите са чисти, аз бих изчакала, но бих давала имуностимулант.
Виж целия пост
# 104
Аз сериозно се замислям за нещо от рода на изопринозин дори. Не съм го давала от 2 години сигурно, всъщност 2 пъти е пил през живота си. Другия вариант е тоя имунобор, дето го коментирахте, ама така да им нямам доверие на тези неща... Но сигурно ще взема нещо наистина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия