Да преправим старите мебели с любов - тема 33

  • 135 725
  • 754
# 450
Искам да реставрирам едни стари столове тип виенски:
Скрит текст:
Смятам да ги направя бели, подобно на този:
Скрит текст:
, може и бялото да е плътно.
Ще си направя бяла тебеширена боя, и доколкото съм чела тук в темата, направо започвам с боята. След като изсъхне запечатвам с вакса за дърво. Може ли да ми предложите конкретна такава/по-възможност по-евтина/, и става ли да се "запечати" боята с нещо друго освен вакса.(върти ми се в главата че съм чела някъде, ама... newsm78/
Виж целия пост
# 451
Искам да реставрирам едни стари столове тип виенски:
Скрит текст:
Смятам да ги направя бели, подобно на този:
Скрит текст:
, може и бялото да е плътно.
Ще си направя бяла тебеширена боя, и доколкото съм чела тук в темата, направо започвам с боята. След като изсъхне запечатвам с вакса за дърво. Може ли да ми предложите конкретна такава/по-възможност по-евтина/, и става ли да се "запечати" боята с нещо друго освен вакса.(върти ми се в главата че съм чела някъде, ама... newsm78/

Да,директно боядисвате. След това запечатайте с вакса за тебеширена боя,не съм сигурен дали ваксата за дърво е същата и дали ще запечати както трябва боята. Ваксата е с най малък разход и излиза най_евтино в сравнение с фабричната тебеширена боя.А може да запечатите и с лак,но задължително запечатайте. Simple Smile
Виж целия пост
# 452
Така де, аз имах предвид ваксата за тебеширената боя. Обаче се чудех ако не намеря такава, с какъв точно лак да търся в магазин,(че те са най-различни). Като цяло тук не са чували за тебеширени бои, вакси и т.н.
Иначе то ясно - ще поръчвам онлайн на Ани Суан Simple Smile
Виж целия пост
# 453
Всеки лак на водна основа ще ви свърши работа, ползвал съм и DYO лак за паркет,той е на уретанова основа..
Виж целия пост
# 454
Искам да реставрирам едни стари столове тип виенски:
Скрит текст:
Смятам да ги направя бели, подобно на този:
Скрит текст:
, може и бялото да е плътно.
Ще си направя бяла тебеширена боя, и доколкото съм чела тук в темата, направо започвам с боята. След като изсъхне запечатвам с вакса за дърво. Може ли да ми предложите конкретна такава/по-възможност по-евтина/, и става ли да се "запечати" боята с нещо друго освен вакса.(върти ми се в главата че съм чела някъде, ама... newsm78/
Моите в кухнята са точно такива. Директно с блажна бяла боя съм ги боядисвала. Станаха чудесни. Стои плътно и с лек гланц. Ако не ви хареса само от първа ръка, можете да ги минете втора ръка, както с блажна боя, така и с акрилна, ако не ви се чака дълго съхнене.
Виж целия пост
# 455
Искам да реставрирам едни стари столове тип виенски:
Скрит текст:
Смятам да ги направя бели, подобно на този:
Скрит текст:
, може и бялото да е плътно.
Ще си направя бяла тебеширена боя, и доколкото съм чела тук в темата, направо започвам с боята. След като изсъхне запечатвам с вакса за дърво. Може ли да ми предложите конкретна такава/по-възможност по-евтина/, и става ли да се "запечати" боята с нещо друго освен вакса.(върти ми се в главата че съм чела някъде, ама... newsm78/
Моите в кухнята са точно такива. Директно с блажна бяла боя съм ги боядисвала. Станаха чудесни. Стои плътно и с лек гланц. Ако не ви хареса само от първа ръка, можете да ги минете втора ръка, както с блажна боя, така и с алкидна, ако не ви се чака дълго съхнене.
Ами то столове бол- може да пробвам  и по двата начина. много ми се иска да пробвам тази тебеширена боя Laughing
И да се допълня. Купих си и пистолет с горещ въздух за сваляне на боя, най-вече. Иска ми се да реставрирам едни врати, прозорци.. пък и на баща ми ще свърши работа
Виж целия пост
# 456
Стара секция..40 годишна изшкурих и боядисах с автоемайл лак..бял–Еверест.Резултата надмина очакванията ми!
Наистина стана супер.Посъветва ме една много любезна консултантка в магазина.
И да допълня..след секцията боядисах две ъглови легла..вратите и дрешника.Може да опитате върху някоя мебел и ако ви хареса да действате.
Виж целия пост
# 457
Извинявам се, поправих се горе, имах предвид вторият начин с акрилна (на водна основа) боя. Simple Smile
И аз доста експериментирах по стари мебели миналата година. За столовете във виенски стил, ако искате да запазите шарката на дървото, но да ги реновирате, можете да изшкурите и после да минете с байц за дърво в избран цвят. Аз така освежих една стара библиотека и скрин, които сега са в бордо като прозира шарката на дървото. Можете да пробвате на столовете в избран цвят. Има байц за дърво на водна основа в различни цветове.
https://goo.gl/omGxfH
После според резултата, можете да минете с прозрачен лак за дърво отгоре.
Виж целия пост
# 458
Стара секция..40 годишна изшкурих и боядисах с автоемайл лак..бял–Еверест.Резултата надмина очакванията ми!
Наистина стана супер.Посъветва ме една много любезна консултантка в магазина.
И да допълня..след секцията боядисах две ъглови легла..вратите и дрешника.Може да опитате върху някоя мебел и ако ви хареса да действате.
Браво, чакаме снимки ! Те са двигателя в темата Simple Smile
Виж целия пост
# 459
Здравейте! Simple Smile
Разгледах темата назад, много хубаво неща показвате. Браво!

Аз имам питане или нужда от съвет. Започваме ремонт и по принцип вратите са ни за смяна, обаче пода е направен и не искаме да къртим. Вратите са дървен в тухлен блок, не е панел.
Като цяло касите са здрави, както и самите врати и се чудя какви са вариантите да ги запазим, но и да станат малко по-модерни. Боядисани са в бяло, сигурно с блажна боя.

Ако всичко се изшкури (има ли някакъв по-лесен начин за шкурене?) и след това отгоре се боядисат дали ще се пилучи добре и равномерно?

Четох и за някакви пана за врата, както и за облицовъчни каси. Някой да знае  нещо повече за двете?

В общи линии ми трябва някакъв безболезнен и не много скъп вариант за разкрасяването им Simple Smile)) Ще съм благодарна за съвети 🌷🌸
Виж целия пост
# 460
За шкуренето- доколкото съм чела - с пистолет с горещ въздух се изтъргва боята, но май си е пипкава работа./не че не съм се навила да пробвам Laughing/
Комшийката ни "облече" всички каси и врати в кожа и не беше никак лошо. Но не намирам подобна картинка в нета. Thinking
Виж целия пост
# 461
При моите врати процедурата е сваляне на боята с пистолет и препарат, шкурене с шлайф. Полсе ще омаслявам. Но аз искам до дърво, за да се вижда шарката. Не бих казала, че процедурата е лесна и приятна, особено ако слоевете боя са много (като при мен), обаче за момента резултатът си струва. Още не съм омаслявала.
Виж целия пост
# 462
Чакаме снимки Simple Smile
Виж целия пост
# 463
При моите врати процедурата е сваляне на боята с пистолет и препарат, шкурене с шлайф. Полсе ще омаслявам. Но аз искам до дърво, за да се вижда шарката. Не бих казала, че процедурата е лесна и приятна, особено ако слоевете боя са много (като при мен), обаче за момента резултатът си струва. Още не съм омаслявала.

Струва си, но е много трудно- и времеемко. Аз съм сваляла бяла боя от дървени прозорци и после ги минах с препарат срещу влага (забравих му името, но вие го знаете Simple Smile) и после само яхтен лак. Ама повече няма да го повторя. Оставила съм доста от пръстите си при шкуренето, при все че ползвах препарат Дунав, пистолет за горещ въздух и машинка за шкурене. Все пак има фино шкурене и места, на които трябва с ръка да шкури човек. И тези прозорци НИКОГА няма да сменя, защото са ми много скъпи именно заради труда и пръстите ми Wink Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 464
Ааа, аз от прозорците се отказах изключително бързо, нямам такава психика Grinning 10-тина врати ми стигат Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия