Великобритания - Тема 73 Зимно - Пролетна

  • 76 587
  • 725
# 225
В местните групи е пълно с жени, които правят красиви торти с фондан. И в стария и в сегашния ни гради на центъра в сладкарницата може да се поръча торта по каталог или индивидуален дизайн. Лично аз не съм им фен, защото са сухи и тежки, за да могат да издържат фондана. За училище вземам от Асда-красива, сравнително вкусна и евтина, а за партито с приятели-домашна без фондан,но сочна,лека и вкусна с няколко фигурки отгоре да е тематична.
Виж целия пост
# 226
Gi- как мина родителската среща? Успех с подготовката на детенце, ти колко пъти ще го държиш този изпит:)
Дорет твоята тийн (вече офицялно) не е ли У8, като моя? Нашата родителска среща ще е Март, но ако е като миналата година няма да ми е много полезна, освен ако не започна да ходя по speed dating Simple Smile по 5 мин на учител и не много задълбочена информация.
Бу- а аз като теб се притеснявам докога ще мога да помагам. Все пак сме завършили преди 20 и няколко години пък и има много нов матерял, като нямат и учебници ( по някои предмети) и като ми каже провери ми домашната Bowtie Нямам идея какво ще се учи по нагоре, и дали няма да има нужда от екстра занимания. Частните учители са си скъпи (добрите) и имат и лист на чакащите, та съм в чуденка. Иначе си се справя добре...засега.
Бу-ти какви сайтове ползваш?
Milada- и при нас 11 са задължителните, надявам се след родителската среща да имам повече яснота.
Виж целия пост
# 227
За първи път ще празнува и затова искам да е хубава тортата. Иначе и аз като обръгна, сигурно ще купя морисънска за £10, Блу Grinning.
Явно без фб съм като отхвърлена от света, нищо не знам Joy
Ще се ходи до Лондон май..
Илейн, с удоволствие, заповядай. Kissing Heart

Виж целия пост
# 228
Блу, на човек, де да беше за цялото семейство Simple Smile
Аз също съм по малки семейни хотели, но обикновено наемаме апартаменти, една-две спални. Сега за първи път с дъщерята двете ще сме в студио на ските. Да видим как ще мине. Това защото ми се наложи два месеца преди почивката да променя всички резервации и трябваше да избирам или над 1к за настаняване, каквото аз харесвам или 500 паунда за студио с компромиси в локацията. Иначе преди година бях букнала почивка за цялото семейство и апартамент с две спални ми беше под 700 паунда, но локацията съвсем не ме устройва, ако съм сама с детето и го канселирах Sad

По математика аз ползвам на Collins Advanced KS3 revision и тетрадката на дъщерята, за да видя точно какво са учили, да не я натискам да учи неща, които още не са минали 😂  За допълнителни задачи ползвам стар учебник останал от сина по математика AQA GCSE на Tony Banks and David Alcorn.
Виж целия пост
# 229
Явно без фб съм като отхвърлена от света, нищо не знам Joy
По тази причина много приятели си направиха профил без информация в него колкото да могат да следят страници и групи, които им вършат работа.
Виж целия пост
# 230
Мери, успокоих се, че не сме се минавали много. С полети  Лутън - Варна - Лутън сме се вмествали под 800 тримата с поне един чекиран и един голям салонен багаж. Едно лято летяхме до Букурещ за малко над 500, но като сложа таксѝ от/до Букурещ и часовете в повече, предпочитам малко повече пари, но директно до Варна.
Желая ви да си изкарате хубаво на ските, дори и да не е всичко перфектно, все ще е почивка и разнообразие. И с времето да имате късмет!

Деми, не е страшен ФБ. Аз също много ограничено го ползвам, но има хора и контакти, с които ФБ само ми е връзката.


Виж целия пост
# 231
Блу, нашите билети излязоха много евтини от Бирмингам с Райън, защото ние пътуваме обратно на 8 септември, ще вадя децата за два дни от училище пак, миналата година правихме същото упражнение. Така билетите ни за това лято излязоха 370 паунда с места и 2 куфара (ръчните по 10 кг са безплатни с Райън) в двете посоки за четирима ни. Паркинг платихме отделно 70 паунда за 22 дни. Миналата година пак пътувахме за толкова. Бигмингам е на час път от нас и като цяло повече ни устройва.
Кафето на Блу еър го споменавам, защото още ме е яд на него. Simple Smile
Скрит текст:
Бях сънена, когато минаха покрай мен с количката, попитах може ли едно кафе, без да ми отговори и дума, стюардесата ми го наля и ми го връчи, казах и че не пия 3 в 1, тя каза, че нямат друго и не позволи да ги върна, защото го била наляла вече. Наложи се да платя занего 2 евро и да не го изпия. Можеше да каже предварително. Яд ме е не на лошото кафе, а на лошото обслужване в случая. Имам и други оплаквания от компанията, ама това споменах първо, защото беше нагло поведение на стюардесата. 
Виж целия пост
# 232
Лятото няма много избор. Обикновено плащаме над 200 паунда за билет, вече няколко години подред. Дори и с директните полети от Бристол, които имахме.

Да избутам тази седмица, че ми е лудница. Имам трейнинг, за който трябва да седна и да уча, а само се мотам. В петък ми е теста.
Двамата с мъжа от понеделник до петък не сме в къщи и имаме уговорка с три различни човека да гледат дъщерята за тези 4 нощи. Пазарувах, за да има храна тези дни.
Дъщерята има тест по математика следващата седмица и помагам с преговора, правя и тестове за упражнение.
Спрятам багажа за ските, защото в петък се прибирам, а в събота рано сутринта ни е полета. Пак сме само с ръчен багаж с дъщерята и летим от Бирмингам Simple Smile
И защото не ни е достатъчно натоварено, заекът ни не е никак добре и сега обучаваме дъщерята как да му дава лекарствата, докато ни няма. Две различни лекарства през устата и капки за очи сутрин и вечер Sad Не съм и предполагал, че толкова тежко ще приема диагнозата му. Като го взимахме знаех, че повече от 6 години е малко вероятно за заек да живее. А сега е на 7, започна 8мата и ми се струва, че още може Sad

Dejie, и аз като теб, по-добре без кафе от колкото 3 в 1.
Виж целия пост
# 233
Относно тортите, откакто сме тук си ги правим сами, в някои случаи, когато нямаме време, купуваме от пакистански/турски магазини около нас, сочни и пресни, със сменатана между блатовете и сметанова украса отгоре с място за надпис, без фондани. Тип българска паста, много се харесват на децата.Това е най-доброто купешко около нас. 
Виж целия пост
# 234
Блу, нашите билети излязоха много евтини от Бирмингам с Райън, защото ние пътуваме обратно на 8 септември, ще вадя децата за два дни от училище пак, миналата година правихме същото упражнение. Така билетите ни за това лято излязоха 370 паунда с места и 2 куфара (ръчните по 10 кг са безплатни с Райън) в двете посоки за четирима ни. Паркинг платихме отделно 70 паунда за 22 дни. Миналата година пак пътувахме за толкова. Бигмингам е на час път от нас и като цяло повече ни устройва.
Кафето на Блу еър го споменавам, защото още ме е яд на него. Simple Smile
Скрит текст:
Бях сънена, когато минаха покрай мен с количката, попитах може ли едно кафе, без да ми отговори и дума, стюардесата ми го наля и ми го връчи, казах и че не пия 3 в 1, тя каза, че нямат друго и не позволи да ги върна, защото го била наляла вече. Наложи се да платя занего 2 евро и да не го изпия. Можеше да каже предварително. Яд ме е не на лошото кафе, а на лошото обслужване в случая. Имам и други оплаквания от компанията, ама това споменах първо, защото беше нагло поведение на стюардесата. 
Провери пак за куфарите, защото те си промениха регулациите и сега можеш да вземеш само малка чанта безплатно, която можеш да сложиш под седалката.
Преди две седмици пътувах до Полша и платих priority boarding, за да съм сигурна,че лаптоп чантата ми се вписва в размера. Това е нова регулация от 15 Януари.
Виж целия пост
# 235
10-килограмовият багаж е безплатен, ако на гейта го дадеш да го сложат в багажното. Срещу 5 паунда / в процеса на купуване на билетите, на гейта сигурно е повече/ в посока и на пътник, имаш право да си го вземеш в кабината. Иначе съвсем безплатен кабинен - до 35х20х20, в който размер само малки лаптопи се вместват.

Ние не пътуваме в учебни дни.
Виж целия пост
# 236
Бу-ти какви сайтове ползваш?
Educake - дадоха парола от училище, за химия, физика, биология.
Иначе BBC bitesize, учебници и тетрадки (CGP и по история каквото препоръча учителката).
Платила съм и абонамент за Уча.се, но не гледа много там, за съжаление.
За езици, memrise и duolingo на телефона.
За преговор и флаш карти, quizlet пак на телефон/таблет.
Виж целия пост
# 237
Момичета , някой вадил ли си е свидетелство за съдимост от посолството , бързо ли става и трябва ли да се запазва час ?
Виж целия пост
# 238
Някой почива ли на къмпинг? Къде ходите - в Англия и Европа?
Виж целия пост
# 239
Нашите билети излязоха под 500, но пътуваме поотделно към Бг и всички заедно обратно.  При нас вариант без пътуване под 3-4 часа в посока до летище няма без значение в коя посока летим, така че си гледам да ми е най - евтино. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия