Интериорен SOS /9/

  • 121 908
  • 781
# 420
Сега ме вкара в още по голяма чуденка, явно много трябва да се мисли. Или ще бъде по добре първо да изберем мебелите и после боята?


Дам. Боята е много по-лесно променима.
Забелязвам, че казвате жълто на нещо, на което аз по скоро  казвам зелено.


Виж целия пост
# 421
Сега ме вкара в още по голяма чуденка, явно много трябва да се мисли. Или ще бъде по добре първо да изберем мебелите и после боята?


Дам. Боята е много по-лесно променима.
Забелязвам, че казвате жълто на нещо, на което аз по скоро  казвам зелено.



Еееее, това си е зелено Simple Smile на нейните снимки е по-жълто... хайде - "горчица" Wink
Виж целия пост
# 422
Ами боята се води лимонено жълто, но на различните фирми може би и наименованията са  различни.
Виж целия пост
# 423
Това е lime green, нищо общо с жълто. Simple Smile
Виж целия пост
# 424
Tired FaceЗдравейте , имам нужда от съвети и идеи как да се покрие този прозорец и врата, като са скосени. Конвенционална щора може само в долната част да се постави. Гледах някакви щори плисета , но вероятно е скъп вариант. Нещо друго на някого от вас да хрумва ?
Толкова креативни идеи има тук , че отдавна ви следя с интерес.
Съжалявам , че нямам засега друга снимка , снощи наемателят ми ме помоли с "нещо да покрием", и  как да стане , защото мислили , мислили и сега и аз мисля Tired Face
Виж целия пост
# 425
Тайс, има едни релси за перденца, който се закачат/залепят/ за рамката на дограмата. На тях се нанизва перде от плат. Само, че платът трябва да го направиш по формата на прозореца и да го застопориш в двата края да не се смъква надолу. Една приятелка има подобни прозорци и така си е решила проблема.
Виж целия пост
# 426
Тайс, има едни релси за перденца, който се закачат/залепят/ за рамката на дограмата. На тях се нанизва перде от плат. Само, че платът трябва да го направиш по формата на прозореца и да го застопориш в двата края да не се смъква надолу. Една приятелка има подобни прозорци и така си е решила проблема.
Благодаря ти ! И аз мислех за нещо подобно , но трябва да е и разделено това перде , тази врата трябва да се отваря. И ще стои отстрани неравно Laughing
Ще погледна , снощи само щори ми излязоха с търсачката.
Виж целия пост
# 427
Тайс, има едни релси за перденца, който се закачат/залепят/ за рамката на дограмата. На тях се нанизва перде от плат. Само, че платът трябва да го направиш по формата на прозореца и да го застопориш в двата края да не се смъква надолу. Една приятелка има подобни прозорци и така си е решила проблема.
Благодаря ти ! И аз мислех за нещо подобно , но трябва да е и разделено това перде , тази врата трябва да се отваря. И ще стои отстрани неравно Laughing
Ще погледна , снощи само щори ми излязоха с търсачката.
Има ги в Практикер и Бриколажа, виждала съм ги там. Те се закрепват за самата дограма, както щорите, т.е няма да ти пречи да се отваря вратата. Просто понеже са с наклон трябва да ушиеш плата с формата на прозореца/вратата и да го застопориш от двете страни в горния край за да не свлича. Мисля си, че може да питаш и в някоя фирма за щори, може би имат подобни решения.
Виж целия пост
# 428
Нещо подобно имах предвид: а попаднах и на този линк: http://www.areximgarden.bg/product/nestandartni_shtori_33
Виж целия пост
# 429
Аз предлагам фолио на прозорците. Бързо, евтино, може да се махне когато си поискаш и няма да "бие" на очи.  Пропуска светлината. Давам пример как е у нас. Идеята е се скрием от комшиите.
Виж целия пост
# 430
Mikkey, Flowers Hibiscus
Супер . Това ще остане краен вариант. Иска ми се нещо да измисля с подръчни средства и сама да се справя с купуване , шиене и т.н. И да стане бързо да не го мисля. С майстори и щораджии заради капризите на наемателите не ми се занимава по този повод. Че вече ми се гади и от капризи и от майстори Weary
Довечера ще потърся и по-цялостна снимка , то има и вариант да се сложи някакъв корниз .Ще го мисля, хубав ден ти желая !
Виж целия пост
# 431
Окачване на перде неподвижно, не се ползва корниз и само се дръпват настрани било то с магнит или въже, лента...
Скрит текст:


Мисля, че с обикновени ламелни или плисе щори може да се направи, особено ако готовите съвпаднат по размер е много икономично решение.
Скрит текст:


А също и с римски тип щори може да се получи, в горната част ще следват линията на наклона, реално ще се прибират до хоризонтала. Особено като можеш сама да си ушиеш.

Виж целия пост
# 432
Doris, Мерси много ! Flowers Hibiscus
Аз намерих още една снимка , досега там не съм мерила и мислила нищо. Сетих се , че имам един икейски корниз, гладък , ще измеря дали ще стане , а и стари икейски пердета, от тези , дето се мушат. Режа по диагонала и толкоз. Да го прибират от горната страна с щипка. Само не зная как да го закрепя в горния край да не се смъква.
Ето и още една снимка.

Много ми помагате , нощес се въртях в собствената си безполезност Tired Face
Щорите са си вариант , гледам нещо да спретна самичка.
Виж целия пост
# 433
Doris, Мерси много ! Flowers Hibiscus
Аз намерих още една снимка , досега там не съм мерила и мислила нищо. Сетих се , че имам един икейски корниз, гладък , ще измеря дали ще стане , а и стари икейски пердета, от тези , дето се мушат. Режа по диагонала и толкоз. Да го прибират от горната страна с щипка. Само не зная как да го закрепя в горния край да не се смъква.
...
Тръбен? Ако е тръбен, просто, първата халка се слага преди държача.

Виж целия пост
# 434
О , страхотна идея , май ще стане с допълнителна халка. Ето такъв е моят- аз в офиса сложих два такива и постоянно сменям пердетата , лесно става Laughing
http://www.ikea.bg/textiles/Curtain-rails-and-rods/Curtain-rods/ … a-35640/70117172/

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия