Давате ли имуностимуланти и витамини на децата си и какви?

  • 28 867
  • 43

Анкета

От кои имуностимуланти и витамини за деца сте доволни?

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 07 фев 2018, 09:22
* Може да изберете максимум 3 опции.

# 15
Нищо не давам. Дълго кърмене, месец море в годината (от първата година), чат-пат уикенди на планина, непрегрижване (което включва повечето от мерките, посочени от НСЧ), избягване на критично струпване на вируси като болнични чакални (да, не ходим за банални неща, които ще си минат от само себе си с няколко дни почивка и поддържащи мерки).
Резултат - веднъж за 10 години е била болна от нещо, което изисква специфично лечение (два медикамента за кашлица и антихистамин).
Останалите са били леки и - повече или по-малко - бързопреходни. Посещава градина от 2-годишна, сега училище съответно, ползваме градски транспорт (не карам кола). Надявам се да се радва на добро здраве и занапред. Определено градинският развъдник е по-кофти от всякакви по-нататъшни социални среди.

Сега се сетих, че съм имала епизодични опити с Ехиначи (харесваше идеята и вкуса им) и сироп Имунобор. Ама не сме издържали повече от месец, нито пък мога да кажа, че не сме пропускали дни. Все тая, разлика не видях.
Виж целия пост
# 16
Според достатъчно много изследвания ,реална полза от витамини на на хапчета просто няма.
Но внушението било помагало .И това според изследвания.
Виж целия пост
# 17
Ние ползваме Дефендил сироп от септември и не сме го спирали. Нямаме отсъствия от училище.
Виж целия пост
# 18
Най-добрите имуностимуланти са сезонните плодове и зеленчуци, закаляването от ранна възраст, играта на чист въздух всеки ден, спане на хладно 9–10 часа, приятните емоции. Това важи и за деца и за възрастни.
Виж целия пост
# 19
За съжаление прескъпо плащаме за това институциите да отглеждат децата ни! Децата изпиват килограми с добавки и лекарства!
Трябва хубаво семейството да прецени дали е необходимо жената да тръгва на работа.
Дали т.нар. социализация на децата не може да се случи на детски площадки, спортни зали.
Виж целия пост
# 20
Моето момче е на 2,5г. Не е пило антибиотик в живота си. От септември тръгна на ясла и е през 1-2 седмици с кашлици и хреми. Започнах да му давам Инфлуцид таблетки и от празниците насам не го водя с мен да пазаруваме в големите магазини с много хора. Да чукна на дърво- вече месец не е боледувал.
Иначе всеки ден разходки навън колкото време желае, кара колело на -10 Grin + много плодове и зеленчуци на всяко хранене (вечер след ясла и наваксваме уикенда).
Виж целия пост
# 21
Честото боледуване в началото, когато детето тръгне на градина, си  е част от укрепването на имунната система. Първата година се счита за адаптивна, като леките вируси са дори полезни за закаляването – детето си изгражда имунитет и постепенно разболяванията стават все по–редки.
Виж целия пост
# 22
И ние минахме периода с хремата и разболяването около първоначалното тръгване на ясла. На редица прегледи ни казаха, че на имунната система каквото и да приложиш, просто си трябва да мине адаптивния период и детето да си изгради защита, нищо няма да подейства магически.  Въпреки това даваме сиропчето Мулти Саностол, много зеленчуци и плодове и домашна храна и така.
Виж целия пост
# 23
На децата давам домашен сироп от бъзак и една смеска с мед, прополис, млечице и прашец + колкото може повече въздух, слънце, спорт и т.н. това е достатъчно. и малко дрехи Wink
Виж целия пост
# 24
И...........На редица прегледи ни казаха, че на имунната система каквото и да приложиш, просто си трябва да мине адаптивния период и детето да си изгради защита.....


И на нас така ни каза доктор. При лошо заболяване се случи сина ми да е със занулен имунитет (повърхностно и на кратко казано). На всичкото отгоре не искаше да яде ни месо, ни зеленчуци. Нищо. И ние му се карахме, че така съвсем няма да се възстанови. Доктора напротив, каза че имунитета му сам ще се възвърне независимо дали яде месо или не яде. Не можем нищо да направим нито с храна, нито с витамини. Това били естествени неконтролируеми процеси. В което се убедихме по-късно. Пак без храна, или твърде ограничена след месец обаче сам се възстанови.
Виж целия пост
# 25
Към мамите,  които дават пробиотик    - какъв пробиотик давате и колко често в годината?
Виж целия пост
# 26
Към мамите,  които дават пробиотик    - какъв пробиотик давате и колко често в годината?
Laktoflor предимно, по 2-3 месеца в годината и след прием на АБ още поне 1-2 месеца минимум /ако е имало такива случаи/.
Виж целия пост
# 27
Към мамите,  които дават пробиотик    - какъв пробиотик давате и колко често в годината?
Бифидус и Ацидофилус на Аквасорс - два пъти в годината правим профилактика - напролет и наесен за по 20-30 дни.
Виж целия пост
# 28
Благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 29
Сок от бъз само и много движение.
Покрай детето и аз започнах да пия, и се чувствам много добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия