Декемврийчета 2017г.

  • 98 914
  • 968
# 270
Парацетамол и Ибупрофен(в нурофена) са съвместими със сигурност.Сега ще видя за изопринозина.
Няма нужда да чакаш, кърми си.
Виж целия пост
# 271
Здравейте, днес пак бях на преглед казаха че съм имала мастити и ми изписаха антибиотик за спиране на кърмата. Този лецетин за какво служи може ли да пия от него и ако да как да го приемам
Виж целия пост
# 272
Ама защо да я спираш кърмата, антибиотикът няма ли просто да излекува мастита? Или са ти дали и хапчета за спиране на кърмата? В смисъл, ако си много зле..и така са казали, ок. На мен също ми беше зле и ми минаваха такива мисли, но се оправих с антибиотика...но ако получавам запушвания и мастити през две седмици...не знам.
А за Лецитин разбрах от тук, предписван е от консултанти по кърмене, но ако искаш питай и лекар. В началото пиеш по 2-3 , после по едно. Не помня точната схема, на опаковката пише предполагам. Казват че помага Wink успех
Виж целия пост
# 273
Лецитин -4 дни по 4, 4 по 3, 4 по 2 и посл по 1.така беше написано няколко страници напред. Аз пих по 3 в началото, после 2 и сега по едно.
Виж целия пост
# 274
Аз минах през доста тежък мастит с първото дете, но не мк казаха да спиран да кърмя.. дори Зърната ми бяха разкървавени и ме съветваха да давам кърмата дори и с капчиците кръв в нея и по време на приема на антибиотициоте ... е на мен ми беше кофти така да давам, но не я спрях ... изчаках да свърши курса и си й давах след това... за съжаление едната гърда спря да дава мн мляко тогава и сега с второто бебе все още усещам другата по-млекодайна Simple Smile 
Виж целия пост
# 275
На мен ми казаха че съм имала начален стадий на мастит но тъй като съм била имала температура 39.5 трябвало да е спра кърмата и като им казах че съм му дала да суче ми се скараха как може с температура да кърмя. Сега не знам какво да правя много искам да си кърмя.
Виж целия пост
# 276
И при мен отбиха кърмата с хапчета, но не заради мастит. От помпата бях разранила зърната и от там станала инфекция. Имах нещо като гнойна торбичка на самата гърда и две седмици бях на антибиотик по 3000мг на ден. Нито можех да се цедя с помпата, понеже вече бях достатъчно разранена, нито пък можех да докосна гърдата, че да се цедя на ръка и така. Спряха кърмата с лекарства. Първата една седмица го преживявах много, после го приех. Не мисля, че температурата може да е проблем. Аз дава на детето да суче от гърда, в която върлува инфекция и никой, нищо не ми каза. Какъв проблем може да е температурата🤔
Виж целия пост
# 277
И аз се чудя какво пречи температурата най странното беше че лекаря искаше някакъв друг антибиотик да ми препише а акушерката му вика дай и направо за спиране няма какво да се мъчи. Едва ли не съм пред умиране понеже бях с майка ми и акушерката и вика дадохме и антибиотик за спира че е важно да е спасим нея и ние гледаме като в шах и мат
Виж целия пост
# 278
Аз също съм кърмила с температура....явно тези лекари са се презастраховали. Теди, според мен се допитах и до друг лекар. Ако нямаш тежък мастит като Danish, не е необходимо...но докато се чудиш , да не станеш по- зле, кърми и изцеждах, слагай компреси да се отворят каналите
Виж целия пост
# 279
Danish е имала инфекция, което е различно. Според мен темепераъурата не е проблем, та ако се разболееш просто, пак ли трябва да се спира? Не мисля ....
Виж целия пост
# 280
Явно лекарите си мислят че след като има температура тази инфекция която е причинява ще се предаде и на детето. За сега си правя компреси и му давам да суче, ако видя че ставам по зле си пазя рецептата и ще взема антибиотика. Иначе днес поне нямам температура и не се чувствам като разглобена.
Виж целия пост
# 281
Teddyto1 , писах ти на лични.Тук ми е малко трудно да преглеждам, защоро съм през телефон.
Момичета, търсете консултанти по кърмене.И Ла Лече Лига и НАПК имат безплатни национални телефони.НАПК имат повече възможност да пратят и консултант на място, но и от ЛЛЛ може да дойде ако имат наличен консултант.
Не се давайте така, лекарите първо не разбират абсолютно нищи от кърмене, второ им е все едно дали майката кърми и винаги казват-спирай. А спиране на кърменето се налага само в няколко случая, които мога да изброя на пръстите на едната ръка. Лекарствата са почти винаги съвместими.Ако не може да си кърмите в стандартния режим, то се налага да се изчака примерно 2-3ч. или да се изцеди веднъж. Със запушване, с мастит, дори с гноен абцес и операция на гърдата може да се кърми.С температура може да се кърми.
Наистина, не им се давайте и потърсетв помощ.Пък повечето консултанти знаят и кои лекари са надеждни в тези ситуации и могат да ви подшушнат при кой да идете.
Дори да искате да спрете да кърмите пак може да говорите с консултант.Ще ви кажат как се случва, без осъждане. Лекарите си знаят тяхното-хапчета.Ама не казват, че дори с хапчета може да се наложи да правите компреси, да изцеждате, да се наблюдаваре за бучки.
Виж целия пост
# 282
Така е, аз също виках консултант. Инфекцията не знам дали се предава на бебето, не съм доктор. Но много доктори не са запознати, не знаят и как да ти помогнат и веднага казват да се спира кърмата...
Теди, Според мен просто ти трябва обикновен антибиотик, не за спиране , на мен мамологът ми каза, че без антибиотици няма да мина....
И да, има много случаи в които може да се кърми, но да ви кажа от това, което изчетох болките понякога са ужасни и ако се случва непрекъснато не знам дали пък трябва да се мъчим...  Иначе съм ЗА кърменето Wink
Виж целия пост
# 283
Може да се кърми, но акоммайката се чувства зле и не и е комфортно решава сама дали да го прави.С всякаква температура може, но примерно с 40° може едва да гледаш и да не ти е до кърмене. И след рентген може да се кърми, но някои жени все пак се притесняват и изчакват някакво време.
Виж целия пост
# 284
Аз да ви кажа не съм от най-издържливите майки, но при моя мастит вдигнах близо 40градуса, треска к кървави зърна. Имам снимки от този период и мога да ги ползвам за сплашване на врага.... ревях от болки и стоях във външната ни баня тогава на един стол и душа с гореща вода ги поливаше, а мъжа ми разтриваше и стискаше с цял да разнесе запушеният канал.... дори той самия се опита да изсмуче колкото и смешно да звучи....
бях на прага на силите си и добре, че издържах.... след това кърмих цяла година и беше невероятен период... бебето като стане на 6-7 и дори и нагоре е мн забавна. Нарочно си оголвах гърдата, а тя настървена пълзеше, после бягаше да си я заплюе .... прекрасни изживяване Heart 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия