Четвърти клас - II тема

  • 89 711
  • 740
# 345
Скрит текст:
Нашата девойка толкова от марки не разбира (още мисли, че HM, Reserved и Okaidi са топ-топ маркиТЕ), но пък е мега избирателна в това какво и най-вече КАК, ще носи. То са цветове, то са дължини, то са материи - ужасия! От всичко "разбира" и за всичко си има мнение. Вчера вместо обяснение за това как е минала матурата, получих следното: "А мамо, знаеш ли какво стана днес?! Госпожата по АЕ дойде с блуза в бордо и адски къса пола в лилав оттенък!" И понеже аз не реагирах, тя продължи: "И разбира се ярко червено червило, плюс по зъбите!!! И обиците й бяха червени, но нито бордо, нито..." Е тука вече я спрях и й казах, че никак не ми е важно кой как се облича, а как се държи. И подчертах, че това, което прави в момента - да одумва учителките за стила им, никак не й прави чест. А тя: "Говориш така, щото не си я виждала!". Не знам вече и аз какво да говоря, а е само на 10... Следващите 5-6 години искам да ги изкарам в зимен сън!
The Invisible, подобен е филмът и при нас - решила е 19-тата, последна и уж най-трудна задача, а е сгрешила ПЪРВА! Не била проверила, защото квесторката казала, който е готов, веднага да предава, за да не пречи на другите... Как има такива учители - не знам! Вместо да им говори да стоят и проверяват до последно! Нали по-високи резултати значат уж по-голям успех за училището, в което работи...
Мяуче, мисля, че и цитат се приемаше за обоснован отговор. Поне по спомен с критериите, които една дама много услужливо ни сподели онзи ден!
Значи, остава да е цитирала точно и по същество. Ще разберем днес, предполагам.
Виж целия пост
# 346
току що ми се обади
имал 18т по БЕЛ и втори резултат в класа
много слаби резултати имало
не случайно искам да го местя, класът им е доста слаб
Виж целия пост
# 347
Скрит текст:
Нашата девойка толкова от марки не разбира (още мисли, че HM, Reserved и Okaidi са топ-топ маркиТЕ), но пък е мега избирателна в това какво и най-вече КАК, ще носи. То са цветове, то са дължини, то са материи - ужасия! От всичко "разбира" и за всичко си има мнение. Вчера вместо обяснение за това как е минала матурата, получих следното: "А мамо, знаеш ли какво стана днес?! Госпожата по АЕ дойде с блуза в бордо и адски къса пола в лилав оттенък!" И понеже аз не реагирах, тя продължи: "И разбира се ярко червено червило, плюс по зъбите!!! И обиците й бяха червени, но нито бордо, нито..." Е тука вече я спрях и й казах, че никак не ми е важно кой как се облича, а как се държи. И подчертах, че това, което прави в момента - да одумва учителките за стила им, никак не й прави чест. А тя: "Говориш така, щото не си я виждала!". Не знам вече и аз какво да говоря, а е само на 10... Следващите 5-6 години искам да ги изкарам в зимен сън!
The Invisible, подобен е филмът и при нас - решила е 19-тата, последна и уж най-трудна задача, а е сгрешила ПЪРВА! Не била проверила, защото квесторката казала, който е готов, веднага да предава, за да не пречи на другите... Как има такива учители - не знам! Вместо да им говори да стоят и проверяват до последно! Нали по-високи резултати значат уж по-голям успех за училището, в което работи...
Мяуче, мисля, че и цитат се приемаше за обоснован отговор. Поне по спомен с критериите, които една дама много услужливо ни сподели онзи ден!

ето задачи, верни отговори, критерии...
не че има някакво значение.
http://www.mon.bg/bg/100148
Виж целия пост
# 348
ето задачи, верни отговори, критерии...
не че има някакво значение.
http://www.mon.bg/bg/100148
Ние точно там гледахме критериите, но всъщност, освен „мотивиран“ отговор, нищо друго не е посочено. Дали ще сметнат нейните цитати за мотивиран отговор, хич не се знае. То всъщност, по-точно е да се каже, дали са ги сметнали.
Виж целия пост
# 349
Мяуче, има си *Забележка:
Бележки към задачите със свободен отговор:
 За приемлив се приема отговорът, записан с изречение, израз или цитат от текста.
 Не се отчитат правописните грешки в написания от ученика свободен отговор.

Така, че мисля, че сте ОК Hands Ok Hand

Инвизибърл, на девойката ми точно тия 1-2 точки й трябват най-много, защото е на ръба. Но какво да се прави - минало невъзвратимо Simple Smile
И аз като Кристина1980, само си повтарям, че е най-важното да са здрави и щастливи, все ща си намерят тяхното място!
Виж целия пост
# 350
А моята пък е объркала броя на правоъгълниците - не е броила квадратите. А много добре знае, че квадратите са правоъгълници. В повечето случаи е адски разсеяна, не дочита задачите,бърза. Много ме хваща яд, защото може. На уроци не ходи, майка ми е учителка по математика и отвреме навреме решават задачи.

За марките на дрехите - не я вълнуват изобщо, но тя си е материалистка и само иска, и иска, и иска. Има толкова много вещи и боклуци, че сме се заринали вече. Опитвам се да говоря, но не се получава - прибира си и ролката от тоалетната хартия, че можело да си прави някога нещо  Laughing


Притесняваме как ще се справи с Човек и общество - там всичко й е пълна каша, изобщо не може да запомня години, дати, събития. Изключително трудно й беше в училище.
Виж целия пост
# 351
Инвизибърл, на девойката ми точно тия 1-2 точки й трябват най-много, защото е на ръба. Но какво да се прави - минало невъзвратимо Simple Smile
И аз като Кристина1980, само си повтарям, че е най-важното да са здрави и щастливи, все ща си намерят тяхното място!
И аз това се моля да сме здрави, но не ми пречи да се ядосвам Kissing Face
Dive във Варна минаха ли всички изпити за мг
при нас остава ОМТ на 9 юни
иначе на първото състезание ПМС беше на ръба, на Питагор обаче доста прилично се справи
та затова се надявам
Виж целия пост
# 352
Здравейте!
Дъщеря ми сега завършва четвърти клас и съм малко притеснена от нивото й по БЕЛ. Знае правилата, но въпреки това прави доста правописни грешки, особено ако сама трябва да напише някакво свързано текстче. Много думи все още ги пише, както тя си ги произнася, тоест грешно, пример от вчера: "лазглавница". Притеснявам се да не изтървем положението и да видим трудности от пети клас нататък. Мисля да потърся някоя частна учителка по БЕЛ, която да я занимава един-два пъти в седмицата през лятото, или пък някой детски център, в който да ходи индивидуално. Някой да може да ми препоръча такова място или преподавател?
Виж целия пост
# 353
Здравейте!
Дъщеря ми сега завършва четвърти клас и съм малко притеснена от нивото й по БЕЛ. Знае правилата, но въпреки това прави доста правописни грешки, особено ако сама трябва да напише някакво свързано текстче. Много думи все още ги пише, както тя си ги произнася, тоест грешно, пример от вчера: "лазглавница". Притеснявам се да не изтървем положението и да видим трудности от пети клас нататък. Мисля да потърся някоя частна учителка по БЕЛ, която да я занимава един-два пъти в седмицата през лятото, или пък някой детски център, в който да ходи индивидуално. Някой да може да ми препоръча такова място или преподавател?
За кой квартал става дума?
Виж целия пост
# 354
Честно казано и аз не знам какво точно трябва да е нивото на децата в четвърти клас по повод правописа. Моята също много думи не знае как се пишат - теВтер, Утивам, блестяЖТ. Уж са много силен клас, класната им е изключително добра, но доколко на тази възраст трябва да пишат правилно, не знам.
Виж целия пост
# 355
Dive, много благодаря! Значи този път повредата е в моя телевизор. Може би не изцяло, но до голяма степен.
Виж целия пост
# 356
Здравейте!
Дъщеря ми сега завършва четвърти клас и съм малко притеснена от нивото й по БЕЛ. Знае правилата, но въпреки това прави доста правописни грешки, особено ако сама трябва да напише някакво свързано текстче. Много думи все още ги пише, както тя си ги произнася, тоест грешно, пример от вчера: "лазглавница". Притеснявам се да не изтървем положението и да видим трудности от пети клас нататък. Мисля да потърся някоя частна учителка по БЕЛ, която да я занимава един-два пъти в седмицата през лятото, или пък някой детски център, в който да ходи индивидуално. Някой да може да ми препоръча такова място или преподавател?
За кой квартал става дума?

За Младост 1
Виж целия пост
# 357
анима
Преди учител не е ли по-добре преглед при логопед...
Виж целия пост
# 358
Нашата девойка толкова от марки не разбира (още мисли, че HM, Reserved и Okaidi са топ-топ маркиТЕ)...

А, че как! Щом се продава в мола, значи е супер! Wink
Ние в мол стъпваме само, ако ходим на кино. Но кецовете от НМ, които извадих онзи ден бях обути с доволна усмивка Grinning
И ние с баща му никога не сме имали всичко, което сме искали, така че се опитваме и детето си да не възпитаваме като див консуматор. Не робуваме на марки, а и какъв е смисълът, при положение, че всичко е Made in China? За себе си пазарувам от втора употреба предимно, но мъжът ми е ужасно предубеден и иска и да чуе. Прави скандал дори за дрехи от дете на познати. Така че намалението в сайта на НМ ми е пръв приятел Simple Smile

Калоян вече се прибира сам от училище. Преди малко се чухме, успял е да си влезе вкъщи. И има най-висок резултат (20 т.) от двата класа по български, както и единствената 6-ца на изходното по английски. И по този повод трябвало да ходим в Макдоналдс. Защо, по дяволите трябва да ядем боклуци се надявам да ми обясни довечера...
Виж целия пост
# 359
анима
Преди учител не е ли по-добре преглед при логопед...

Не съм се замисляла за логопед, ще помисля и в тази посока.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия