Четвърти клас - II тема

  • 89 711
  • 740
# 375
Имах предвид, че не се взима в други софийски училища, защото е правено за СМГ
СМГ ли си съставят задачите на ОМТ или  от МОН
Виж целия пост
# 376
Имах предвид, че не се взима в други софийски училища, защото е правено за СМГ
СМГ ли си съставят задачите на ОМТ или  от МОН

Въпросът се свежда до личния състав на националната комисия. Simple Smile
Министърът на образованието и науката със заповед утвърждава състава на Националната комисия за Националното математическо състезание "Откриване на млади таланти" за учебната 2017/2018 година.
Националната комисия изготвя и предоставя на експерта в МОН темата в деня преди състезанието, а той я предоставя 30 минути преди началото на състезателния ден по електронен път в съответното РУО.

За първото национално издание на ОМТ ( миналата година) в регламента изрично беше упоменато, че комисията включва учители от СМГ и се председателства от един от тях. Тази година подобно уточнение няма.
Виж целия пост
# 377
Имате ли впечатления за трудността на първата част на ОМТ? Спрямо Питагор как им се струва на децата? Времето стига ли?
Виж целия пост
# 378
Имате ли впечатления за трудността на първата част на ОМТ? Спрямо Питагор как им се струва на децата? Времето стига ли?
Много, много по-трудно от питагор
И е общо взето много труд за нищо- задачите са по 1 или 2 точки
Първата част на Питагор са доста лесни,и миналата година, и тази също
Виж целия пост
# 379
ОМТ е много труден изпит като сложността му е константа, а резултатите от пробните изпити са достатъчно информативни за нивото на детето.
Труден поради няколко причини:
1. Няма как с лесен изпит да се отсеят 1200 деца.
2. Необходимост от курсове още в най-ранна детска възраст. Това се превърна и в доходен бизнес за учителите - математици, в което разбира се няма лошо. Има търсене, има и предлагане. Някои деца ходят на по два-три курса дори.
3. Липса на добри държавни училища след 5-ти клас, почти всички вече се борят за СМГ.
Посредствени деца като моето без курсове от първи клас нямат почти никакви шансове. Нещо, което пък аз не бих му причинила.
Факт, че има деца, които с лекота решават задачите от пробните изпити говори за две неща:
1. Курсове от рано.
2. Природна даденост и влечение към числата от ранна детска възраст, което родителят трябва да доразвие. С училищна подготовка не става. Поне аз не съм чула за дете, което е успяло да влезе в СМГ само с такава.
Като родител, който минава през това за трети път съм спокойна. Кандидатстване има след седми, дори след 12-ти клас.
Личният ми опит показва, че не можем и не трябва да се опитваме да управляваме бъдещето и желанията на децата си, когато са пораснали и когато могат да се грижат сами за себе си!
А това, за което сме се борили в ранна детска възраст за тях, може един ден да се окаже, че не е било правилно.
Виж целия пост
# 380
Другата седмица, когато са матурите на големите, как ще учат във вашите училища?
Виж целия пост
# 381
Другата седмица, когато са матурите на големите, как ще учат във вашите училища?
Само вторник 22.05.2018г. е учебен ден.
Виж целия пост
# 382
От сайта на МОН

Неучебни дни:

21.05.2018 г. – ДЗИ по БЕЛ и НВО в VII клас по БЕЛ
23.05.2018 г. – втори ДЗИ и НВО в VII клас по математика
25.05.2018 г. – неучебен, но присъствен ден по повод Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост
Виж целия пост
# 383
1 юни също бил учебен ден и сега ще местят тържествата
на вас казаха ли ви такова нещо
Виж целия пост
# 384
нашето е на 31 май в историческия.
не ми се вярва да могат да го изместят просто така.
Виж целия пост
# 385
1 юни също бил учебен ден и сега ще местят тържествата
на вас казаха ли ви такова нещо
Да, 1 юни е последният учебен ден. При нас свидетелства ще се раздават следващата седмица чак, към края.
Виж целия пост
# 386
нашето е на 31 май в историческия.
не ми се вярва да могат да го изместят просто така.
Ако е след учебно време, нямало проблем
но тържества през деня не можело
така ни казаха
Виж целия пост
# 387
Нашето тържество официално беше обявено за 31.05 от 13 часа, но миналата седмица госпожата каза, че ще бъде на 01.06.18.
Виж целия пост
# 388
нашето е на 31 май в историческия.
не ми се вярва да могат да го изместят просто така.
Ако е след учебно време, нямало проблем
но тържества през деня не можело
така ни казаха

целия ден Simple Smile
Виж целия пост
# 389
Ние още чакаме, да реши нашето училище кой ще им е последния учебен ден.
И нямам идея в последния момент, как ще резервираме място за парти.
Явно ще е импровизирано.
st. Dobri, не им пречи тържеството да е предния ден и без това реално утре им свършва учебната година.

Днес подписах заявление за втори език - немски и един час повече физическо догодина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия