Любители на Котки - Тема 120

  • 55 357
  • 760
# 150
Никоя от нас не е мислила, че Шарко няма да се пребори...

С коте под 6 месеца болно от панлевкопения се надявате на оздравяване? newsm78 Peace
Скрит текст:
Аз също се надявах майка ми да оцелее след инсулт, които от 4 пункта, само последният не беше на макс,
 ама... не оцеля. А е млада...
Виж целия пост
# 151
Дам, надявахме сме и бяхме опора, ти сега какво правиш с тези си коментари?
Виж целия пост
# 152
Мая иска да каже, че шанса е бил много малък, но и докторите са и го казали е предполага. Също се е коментирало, като всички сме се надявали, разбира се. Реалността и да се говори истината не винаги е мило, но лично аз нямам нужда от насапунисани лъжи и лъжливи надежди. Знаела е, че шанса е малък но се бореше и всички я подкрепяхме. Да не се караме момичета, моля ви. 
Виж целия пост
# 153
Не си и помислях, че няма да се върне въпреки, че умирах от страх. Беше на 8м. Има и нещо друго, което аз наричам Божа работа или късмет. Хари е нямал два месеца и се е равболял от Херпес вирус. Бил е ужасно зле и въпреки това, че всички са го отписали той се е преборил. Има следи от боледувануто, но е такъв перко, че не знам как го прави.
Виж целия пост
# 154
Има един ген Х, който е много устойчив и при хората е така. Гена е различен но при 5 % при епидемии от популацията, показва издръжливост. Това са мутации, които са причината да се оцелява или вратичката, която си оставя природата. Само с насилствена смърт никой не може да се бори и това е в основата за изчезване на животински видове, като най-честата причина е човека в последните години.
Виж целия пост
# 155
Тази нощ пробвахме съветите ви за ранното будене, разбрахме се като дойде  в 5 да не издаваме признаци на живот и стоически да издържим скачането, бутането, събарянето. Така и стана, пообиколи нощните шкафове, поразбута това и онова, трака с кабелите, бута щорите и като видя, че няма ефект, дойде и легна да спи в краката ми. Всичко беше точно до момента, в който не реши, че се е наспала и към 6:30 отиде в хола да се разхожда. По едно време я чух, че започва да мляска, реших че дъвче някоя играчка, след 5 мин мляскането се засили и Ари се върна до леглото ми. Погледнах я, беше цялата в пяна, веднага скочих, събудих мъжа ми - из целия апартамент беше оставили слюнки и си пипаше с лапичка муцунката. Веднага се обадих на ветеринара, беше вече 7 часа, казах му, че не повръча, само слюноотделя, като постепенно намаляваше слюнката, но все така си пипаше мужунката с лапичка. Докторът предположи, че най-вероятно е близнала нещо, което не й е харесало и това е предизвикало реакцията. Посъветва ни да я нахраним веднага, за да смени вкуса в устата си и това реши проблема. Оказа се прав, толкова бях благодарна. Какви черни мисли ми минаха през главата, няма да ви казвам. Така и не разбрахме какво да е близнала, няма открити препарати, няма достъп до лекарства, цветята са си същите...Не знам. Утре тръгваме за 3 дни извън София и първо мислех да дам ключ на комшийката (тя също има котка) да я храни и чисти тоалетната, но след тази случка решихме да я оставим на хотел във ветеринарната клиника (предлагат опцията). Голямо диване ми е и кой знае какво може да й се случи докато е сама 3 дни, по-добре там, да знам, че ще я гледат. Екстремно събуждане си беше днес ScreamSmile
Виж целия пост
# 156
Маца като беше бебе цял ден спеше, вечерта идваше да играе. Прителят ми започна като заспи да я закача и да играе с нея, и като дойде нощта, тя легна да спи с нас. Така се научи да спи вечер. На котките по природа им е нощен режима, затова трябва да ги научим на нашия.
Виж целия пост
# 157
Тази нощ пробвахме съветите ви за ранното будене, разбрахме се като дойде  в 5 да не издаваме признаци на живот и стоически да издържим скачането, бутането, събарянето. Така и стана, пообиколи нощните шкафове, поразбута това и онова, трака с кабелите, бута щорите и като видя, че няма ефект, дойде и легна да спи в краката ми. Всичко беше точно до момента, в който не реши, че се е наспала и към 6:30 отиде в хола да се разхожда. По едно време я чух, че започва да мляска, реших че дъвче някоя играчка, след 5 мин мляскането се засили и Ари се върна до леглото ми. Погледнах я, беше цялата в пяна, веднага скочих, събудих мъжа ми - из целия апартамент беше оставили слюнки и си пипаше с лапичка муцунката. Веднага се обадих на ветеринара, беше вече 7 часа, казах му, че не повръча, само слюноотделя, като постепенно намаляваше слюнката, но все така си пипаше мужунката с лапичка. Докторът предположи, че най-вероятно е близнала нещо, което не й е харесало и това е предизвикало реакцията. Посъветва ни да я нахраним веднага, за да смени вкуса в устата си и това реши проблема. Оказа се прав, толкова бях благодарна. Какви черни мисли ми минаха през главата, няма да ви казвам. Така и не разбрахме какво да е близнала, няма открити препарати, няма достъп до лекарства, цветята са си същите...Не знам. Утре тръгваме за 3 дни извън София и първо мислех да дам ключ на комшийката (тя също има котка) да я храни и чисти тоалетната, но след тази случка решихме да я оставим на хотел във ветеринарната клиника (предлагат опцията). Голямо диване ми е и кой знае какво може да й се случи докато е сама 3 дни, по-добре там, да знам, че ще я гледат. Екстремно събуждане си беше днес ScreamSmile
Ваксинирана ли е? Ако не е, не я водете в клиника!
Виж целия пост
# 158
Никоя от нас не е мислила, че Шарко няма да се пребори...
И аз вярвах, че Шарко ще се спаси.
Виж целия пост
# 159
Скрит текст:
Тази нощ пробвахме съветите ви за ранното будене, разбрахме се като дойде  в 5 да не издаваме признаци на живот и стоически да издържим скачането, бутането, събарянето. Така и стана, пообиколи нощните шкафове, поразбута това и онова, трака с кабелите, бута щорите и като видя, че няма ефект, дойде и легна да спи в краката ми. Всичко беше точно до момента, в който не реши, че се е наспала и към 6:30 отиде в хола да се разхожда. По едно време я чух, че започва да мляска, реших че дъвче някоя играчка, след 5 мин мляскането се засили и Ари се върна до леглото ми. Погледнах я, беше цялата в пяна, веднага скочих, събудих мъжа ми - из целия апартамент беше оставили слюнки и си пипаше с лапичка муцунката. Веднага се обадих на ветеринара, беше вече 7 часа, казах му, че не повръча, само слюноотделя, като постепенно намаляваше слюнката, но все така си пипаше мужунката с лапичка. Докторът предположи, че най-вероятно е близнала нещо, което не й е харесало и това е предизвикало реакцията. Посъветва ни да я нахраним веднага, за да смени вкуса в устата си и това реши проблема. Оказа се прав, толкова бях благодарна. Какви черни мисли ми минаха през главата, няма да ви казвам. Така и не разбрахме какво да е близнала, няма открити препарати, няма достъп до лекарства, цветята са си същите...Не знам. Утре тръгваме за 3 дни извън София и първо мислех да дам ключ на комшийката (тя също има котка) да я храни и чисти тоалетната, но след тази случка решихме да я оставим на хотел във ветеринарната клиника (предлагат опцията). Голямо диване ми е и кой знае какво може да й се случи докато е сама 3 дни, по-добре там, да знам, че ще я гледат. Екстремно събуждане си беше днес ScreamSmile
Ваксинирана ли е? Ако не е, не я водете в клиника!
[/quote]

Напълно ваксинирана. Дали ще има проблем?
Виж целия пост
# 160
Скрит текст:
Тази нощ пробвахме съветите ви за ранното будене, разбрахме се като дойде  в 5 да не издаваме признаци на живот и стоически да издържим скачането, бутането, събарянето. Така и стана, пообиколи нощните шкафове, поразбута това и онова, трака с кабелите, бута щорите и като видя, че няма ефект, дойде и легна да спи в краката ми. Всичко беше точно до момента, в който не реши, че се е наспала и към 6:30 отиде в хола да се разхожда. По едно време я чух, че започва да мляска, реших че дъвче някоя играчка, след 5 мин мляскането се засили и Ари се върна до леглото ми. Погледнах я, беше цялата в пяна, веднага скочих, събудих мъжа ми - из целия апартамент беше оставили слюнки и си пипаше с лапичка муцунката. Веднага се обадих на ветеринара, беше вече 7 часа, казах му, че не повръча, само слюноотделя, като постепенно намаляваше слюнката, но все така си пипаше мужунката с лапичка. Докторът предположи, че най-вероятно е близнала нещо, което не й е харесало и това е предизвикало реакцията. Посъветва ни да я нахраним веднага, за да смени вкуса в устата си и това реши проблема. Оказа се прав, толкова бях благодарна. Какви черни мисли ми минаха през главата, няма да ви казвам. Така и не разбрахме какво да е близнала, няма открити препарати, няма достъп до лекарства, цветята са си същите...Не знам. Утре тръгваме за 3 дни извън София и първо мислех да дам ключ на комшийката (тя също има котка) да я храни и чисти тоалетната, но след тази случка решихме да я оставим на хотел във ветеринарната клиника (предлагат опцията). Голямо диване ми е и кой знае какво може да й се случи докато е сама 3 дни, по-добре там, да знам, че ще я гледат. Екстремно събуждане си беше днес ScreamSmile
Ваксинирана ли е? Ако не е, не я водете в клиника!


Напълно ваксинирана. Дали ще има проблем?
Нали са затова ваксините - да предпазват! Не би трябвало да има проблем. Но пък не го казвам от опит.  Wink Просто разсъждавам.  Grinning

За Шарко се бях много обнадеждила, когато се надигна, вирна опашка, замърка. Sad А и почти бяха минали критичните дни.  Sad Повярвах, че е прескочил, а то ...  Cry
Виж целия пост
# 161
Ивекс, не знам дали четеш темата, но реших все пак да пиша заради теб.

Със семейтвото ти дадохте един прекрасен дом на Топче! Изживя живота си с най-добрите човешки родители, които е можел да има! Вие го обичате и той беше част от вашето семесйтво и получи всичко, което можеше да получи едно коте! Не се обвинявай за нищо!!! Ако има някой виновен, то това са развъждачите, които си чифтосват произволно и произвеждат котета с неясен произход и куп скрити заболявания. Вие сте спасили една душичка, дарили сте я с неимоверна любов, една душичка, която при някого другиго отдава щеше да си е заминала, изхвърлена на улицата. Дали сте му любовта си, по-важно от това няма!

Минала съм през мъката ти с различни животни, невинните душички, чакат ни "при моста на дъгата"...



Виж целия пост
# 162
Дам, надявахме сме и бяхме опора, ти сега какво правиш с тези си коментари?

Надявала си се. Чудесно. И аз се надявах.

Относно опората, може би искаш да преснимам и изтипосам тук сумите, които лично аз съм превела на Intriga за лечението на Шарко???

Защото докато едни леят сълзи по форуми за надежда и въжделения, аз направих това, което беше нужно.
И смятам, че след като нещата са свършили е безсмислено да се поддържа известно чувство на вина. И да се връщаме към минало, което няма как да променим.

А ти с "надеждата" си към миналото време, какво правиш?
Виж целия пост
# 163
Коментарът ти на какво сме се надявали относно Шарко е ехиден, особено подкрепен с емотиконите.
Затова е не на място и те питах какво правиш с такъв коментар. Ти връщаш кофти емоциите.
Какво си дала за него не ме интересува, както не те интересува какво съм направила аз по темата.
Виж целия пост
# 164
Разтоварваме съботното напрежение ли?
Майя, съжалявам, сма това със сумите е много грозно, защото някой може да е искал, но да е нямал в момента пари да преведе. И да, надявал се е котето да се оправи. Не намирам за много адекватно с такъв тип коментари да се “подкрепяме” в темата. Човек понякога иска да каже, че му е мъчно и просто да получи сърчице в знак на подкрепа, а не подмятания.

Адски неприятно ми става за пореден път в тази тема от този тип коментари.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия