Февруари най-вълшебното ни подари - една душичка къщата ни озари!

  • 66 299
  • 754
# 60
Някоя от вас,  вече родилите, беше писала тук или във фейсбук-групата, че ако изтичат води, няма как да ги спреш, както примерно можеш да спреш за малко урината си,докато пишкаш.
Е, повярвайте ми, откак го прочетох това, отида ли да пишкам - стискам се за малко - ей така, за всеки случай, да знам, че не са води, а си е урина. Joy
Аз се разсейвам покрай по-голямото дете, днес правих и покупки - хавлийка, боди за бебето. Но се уморявам от самото ходене вече... Simple Smile
До колкото знам водите няма как да ги сбъркаш с урина,защото са лепкави и разтегливи като слуз и често са смесени с кървави или кафяви нишки.                 
Виж целия пост
# 61
Някоя от вас,  вече родилите, беше писала тук или във фейсбук-групата, че ако изтичат води, няма как да ги спреш, както примерно можеш да спреш за малко урината си,докато пишкаш.
Е, повярвайте ми, откак го прочетох това, отида ли да пишкам - стискам се за малко - ей така, за всеки случай, да знам, че не са води, а си е урина. Joy
Аз се разсейвам покрай по-голямото дете, днес правих и покупки - хавлийка, боди за бебето. Но се уморявам от самото ходене вече... Simple Smile

И аз така почнах да стискам всеки път хахаха
Виж целия пост
# 62
Момичета, на вас наблюдават ли ви степента на зрялост на плацентата и количеството околоплодните води, без да имате някакви оплаквания? Днес попитах дежурния лекар за преглед с видеозон, че отдавна не ми е правен, нужно ли е според нея. Отговори ми, че хубавите тонове и това, че нямам оплаквания й били достатъчни и се зачудих дали и при други е така.
Виж целия пост
# 63
И аз съм така в общи линии.

Е миналата седмица имам 3 прегледа на ехограф, но това по повод съмвенията за започнало раждане, които получих заедно с изтичането на течност.

Днес питах док, за ехо, но той каза, че моето бебе е добре отгледано от проследяващия бременността и няма нужда да го гледа Wink

Двама различни са докторите, защото проследяващия не изражда, за жалост Simple Smile
Виж целия пост
# 64
Моето бебе не е гледано от 27 седмица и то защото ние отидохме и си платихме за да го видим на 4д, да не говорим за кръвни и др.изследвания.Направо по някой път с това спокойствие тук ме избиват лудите като чета колко по различно е в България.
Виж целия пост
# 65
Гледат ме всеки път и винаги ми казват и записват
Виж целия пост
# 66
Моите прегледи са веднъж в седмицата: запис и видеозон.  Ала не ми казват колко тежи беба, а че размерите отговарят на седмиците. Така, че не разбирам, защо тази информация не ми се дава като на вас.
Виж целия пост
# 67
Аз тук таме имам някой бодеж или лека контракция, но да ви кажа вече съм на такъв етап, че нито ме е страх, нито се притеснявам, само се моля да започне раждането.... нямам никакво, ама никакво търпение.
П.С. Възможно ли е постепенно изтичане на води?
Възможно е да , ако имаш съмнения трябва да се провери, защото значи че мехурът е спукан и до бебето могат да достигнат бактерии.
Виж как е цвета и количеството.
Виж целия пост
# 68
Като знам колко води изтекоха при мен от пукането на мехура в нас, до самото раждане. Няма шанс да се сбърка това с друго Simple Smile
Виж целия пост
# 69
Има малка вероятност за слаб теч ако дупката е малка и бебето примерно я притиска с глава...и тече само като се размести...
Виж целия пост
# 70
Моето бебе не е гледано от 27 седмица и то защото ние отидохме и си платихме за да го видим на 4д, да не говорим за кръвни и др.изследвания.Направо по някой път с това спокойствие тук ме избиват лудите като чета колко по различно е в България.
И при мен е така, супер неприятно, но това е положението. Май само в България го има да те гледат на ултразвук всяка седмица и постоянно да изследват нещо. Мен само ми опипват корема, за да видят как е застанал. Кръвни изследвания от как съм тук средата на септември, само веднъж са ми правили. Всичко е на фантазия 😄
Виж целия пост
# 71
Аз ходя на тонове всяка седмица, а като/ако мине термина лекарката ще започне да ме вика през 2 дни. Всеки път пуска ехограф за няколко минути преди да пусне записа на тонове - да види плацентата и околоплодните води.

Не знам при вас как е, но аз имам най-много подготвителни контракции вечерно време. Струва ми се, че пак ще тръгне раждането през нощта като предния път и мисля каква организация ще правим с баткото - не ми се иска да го будя посред нощ и да идва с нас до болницата. Не знам и дали ще има време да извикаме бабата, а и тя милата в момента е по-стресирана от мен и май по-добре да разбере като мине раждането. В неделя сутринта се беше стресирала, защото ми звъняла и 30мин. не съм й върнала обаждане:rolling_eyes: Колкото наближава термина, толкова вече започват да се шашкат хората като им пиша или им се обадя и на никой не звъня.
Виж целия пост
# 72
Последните две седмици АГ ме питаше "тоновете са добре, искаш ли и бебето да видим?" И последния път й казах, че аз затова съм дошла все пак. Но сега като ви чета, явно не гледат бебетата толкова вече...
Аз да ви кажа за моята параноя - страх ме е да не ми изтекат водите докато съм в банята Sad и съответно да не разбера че са изтекли... Дано си остане само безпочвена параноя Simple Smile
Виж целия пост
# 73
Това за банята и аз все го мисля, но колкото и да е,  би трябвало да усетим как нещо изтича, нали като количество не е малко ... кой знае ...
Аз пък повече се притеснявам да не стане докато съм в леглото. Тъкмо купихме чисто нов скъп матрак ☺
Виж целия пост
# 74
Мен в деветият месец още първата седмица ми пуснаха урина,кръв и секрет.След това почнаха да ме гледат всяка седмица,като първо ми пускат тонове ,а след това проверява плацентата,водите и още някакви работи,които не ги знам какви са.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия