Февруари най-вълшебното ни подари - една душичка къщата ни озари!

  • 66 299
  • 754
# 690
Вашите бебета реват ли? Моето от 3 дни много реве постоянно при положение че е нахранен, със сменен памперс и всичко му е наред. Но постоянно иска да бъде на ръце, сложа ли го на шезлонгс, в количката или легълцето настъпва страшен вой, в чудо съм се взела. Станах много изнервена, защото не мога и да се наспивам с това нощно ставане през 2 часа да яде и този рев отгоре полудявам вече.
Виж целия пост
# 691
Сигурно са колики щом плаче неутешимо, така ми каза сестрата. Аз гледам да не прекалявам с носенето на ръце, но като плаче разбира се го гушкам. Иначе го слагам на една тънка възглавница до мен през деня и ако плаче му правя масаж като свивам крачетата към корема. Другото което вчера прочетох и прилагам е да го храня възможно най-изправен. Слагам го да седне на крака ми и с ръка придържам гръбчето възможно най-вертикално удобно за него и така храня, влиза много по-малко въздух в коремчето.
Виж целия пост
# 692
Nestava -можеш да проучиш каква упойка ще ти слагат и дали ще ти изписват антибиотик или други лекарства, и да звъннеш на телефона на ЛаЛечеЛига -там ще могат да ти кажат дали ще има проблем за кърменето. Виждала съм из нета също да циркулира един списък с лекарства, в който можеш да провериш кои са съвместими с кърменето, може да провериш в търсачките. Моя бебок има моменти, в които е недпикоен и видимо не е от колики, не си свива крачетата -тогава си го нося из вкъщи, гушкаме се, понякога се успокоява, друг път не - пине си мисля, че му е по-добре като е гушнат дори да продължава да е неспокоен.
Виж целия пост
# 693
И аз съм забелязала точно този рев - за гушкане. Тогава го вземам на ръце и обикаляме в къщи, успокоява се и после в кошарата го слагам, а на него сякаш му стига само да ме вижда че съм наблизо.
Дано не свикне така на ръце, но и да свикне като иска близост бебето, да усеща майка си, какво да направя Sad сърце не ми дава да го оставя да си плаче.
Виж целия пост
# 694
Благодаря, момичета - ще проуча и ... дано ми се размине все пак.
Виж целия пост
# 695
Големия ми сън съм го носила постоянно на ръце фо шестия месец -категорично отказваше да бъде слаган в легло, количка или каквото и да е,освен ръцете на мама. Аз лично мисля, че като са толкова малки, това не са прояви на глезотия, а необходимост някаква, нужда от испокоение и близост, за да се мувстват спокойни. Когато пролази баткото на 6 месеца, сам загуби интерес да го нося, искаше вече сам да се придвижва, така че мен не ме притеснява свикването, по-важно ми е да давам спокойствие на детето. Сега с бебо е различно - той ди спи в леглото, оставям го в кошарата лато е спокоен и се оглежда наоколо.Явно няма такава нужда от постоянна близост и се гушкаме само когато той показва, че иска. Водя се по децата общо взето, гледам дс им давам това, от корто те самите показват, че имат нужда. Сега им се формират възприятията за света около тях и за да са любопитни, да изследват, да учат, на първо място трябва да са спокойни.
Виж целия пост
# 696
Сайтът за проверка дали е съвместимо дадено лекарство е този:

e-lactancia.org

Въвеждате активното вещество на съответното лекарство и ви дава до каква степен е или не е съвместимо с кърменето. Сайтът, мисля, е италиански, но всичко вътре е на английски. С миналото дете ми беше много полезен.
Виж целия пост
# 697
Вашите бебета реват ли? Моето от 3 дни много реве постоянно при положение че е нахранен, със сменен памперс и всичко му е наред. Но постоянно иска да бъде на ръце, сложа ли го на шезлонгс, в количката или легълцето настъпва страшен вой, в чудо съм се взела. Станах много изнервена, защото не мога и да се наспивам с това нощно ставане през 2 часа да яде и този рев отгоре полудявам вече.
И ние минахме през същото аз си го обясних с криза на растежа, бяхме точно в 5та седмица...сега сме в 6та и определено е пикът на коликите.
Мине ли  18 часа става много зле до сега така не е било никога насявам се като мина тази 6та седмица да се приключи..
Виж целия пост
# 698
И ние сме най-спокойни в ръцете на мама/тати. В леглото сумти, мята ръце, рита с крака. Като я взема и гушна се кротва и спи спокойно без да мръдне. Има и моменти когато спи в леглото, но ако видя, че е неспокойна я взимам. Така и аз успявам да дремна и тя се наспива. Иначе е кисела и после мрънка и трудно заспива. И аз мисля, че това не е глезотия, а точно нужда от близост. Не случайно има термин четвърти триместър. Моментът когато бебето трябва да се адаптира към новия свят.
Виж целия пост
# 699
И при нас е така.Вечер след 18ч.са ни също най-силни коликите и тогава се качваме в колата,заспива веднага и обикаляме Simple Smile И аз се надявам след 6-та седмица да намалеят/спрат,а не както навсякъде пише до 3-ти месец 😩
Виж целия пост
# 700
Вие давате ли биберон? Всеки ден, когато е разстроен се мъча да му го давам, но той тотално отказва да го засмуче. Чудя се дали е от самия биберон и формата или ще е от бебетата, които не ги обичат.
Виж целия пост
# 701
С първото дете претърпях провал в опитите за биберон. Сега също я мъча, кипих два различни, но пак не иска. След първия месец ще съм по-настоятелна.

Аз пък да питам консумирате ли млечни продукти. Много обичам кисело мляко, но се притеснявам да не засиля коликите. А някой дава ли Колийф и вижда ли ефект.
Виж целия пост
# 702
Аз давам биберон, въпреки че бях решила да не предлагам до втория месец, но се наложи. Не всеки път го иска -ползва го като му се доспи и като го предлагам по време на колики го засуква чак като го отпусне малко коремчето, в пика на кризата категорично отказва. Мисля че кърмените бебета си търсят гърда за успокоение и съответно усещат измамата с биберона-моя мъник на моменти направо е скандализиран като му предлагам биберон вместо гърда за успокоение. Баткото пък така и не поиска, така че спиред мен е до дете.
Виж целия пост
# 703
И моя не е фен на залагалката, но аз и не настоявам, даже се радвам
Виж целия пост
# 704
Аз не мисля да й давам...2 пъти опитах и е веднага изплюва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия