Януарски бебета 2018

  • 87 642
  • 552
# 330
Здравейте, момичета!

Моите близначовци направиха 5 месеца на 25-ти Simple Smile Сега за пръв път ми остава време да пиша Joy И двамата са свръх активни, не се спират и за секунда. Мацката много обича да й пея и се заиграва с всичко, дребният пък раздава такива разтапящи усмивки и се смее на глас Joy

Не зная дали вече е коментирано, но вие как забавлявате вашите бебоци? Активна гимнастика, играчки, пеене? Simple Smile На тази възраст всичко им е интересно за 5 минути (нормално), но ми се иска да ги разнообразявам повече...
Виж целия пост
# 331
Ох като чуя за близнаци и направо настръхвам ( безкрайна радост са разбира се), но как се справяш? Сама ли ги гледаш, направо не си го представям.
Аз му пускам музика и му харесва, даже понякога се приспиваме така. Но иначе, основните забавления са носене, активна гимнастика, на шезлонга или просто в леглото с няколко играчки. От време на време каката си играе с него, но не толкова често колкото ми се иска. Надявам се по натам като започне да стои сам и да пълзи да си играят повече.
Виж целия пост
# 332
delenita, ние сме 1:1 с вас за забавленията. Вашта кака на колко е? Нашата е на 5 е също не си играе много-много с бебето...а уж тя си га поръча Simple Smile
Виж целия пост
# 333
Почти на седем е. Сега ще в първи клас, та съвсем ще лудна. Ами то като се замислиш, нормално е да не им се играе с бебетата. Те не могат кой знае какво и си е скучна работа. Все едно аз да си умирам от кеф да се правя на маймуна, за да го забавлявам. Но за мен поне е вълнуващо да виждам как се впечатлява или прави нещо ново.
Виж целия пост
# 334
Ами при мен е малко по-сложно, тъй като си ги родих чрез донор и на практика съм сама. Майка ми баща ми ми помагат де, но те не могат да издържат да ги носят, камо ли да танцуват с тях, например Simple Smile Така че се опитвам да ги забавлявам по всякакви начини, но както казах - всяко чудо за 5 минути Joy

Ох като чуя за близнаци и направо настръхвам ( безкрайна радост са разбира се), но как се справяш? Сама ли ги гледаш, направо не си го представям.
Аз му пускам музика и му харесва, даже понякога се приспиваме така. Но иначе, основните забавления са носене, активна гимнастика, на шезлонга или просто в леглото с няколко играчки. От време на време каката си играе с него, но не толкова често колкото ми се иска. Надявам се по натам като започне да стои сам и да пълзи да си играят повече.
Виж целия пост
# 335
здравейте, бебчо още не е добре поддържа температура и пием лекарства на 6 часа. Мн тежко изкарваме тия ваксини ходихме и до спешното, защото започна да има нещо като тикове в 3 часа през ноща, абе тегаво, дано мине. Направо не знам дали ще слагаме следващи ваксини, мн е отпаднала, не иска да яде, само по 10- 30 мл, и вода отказва, не знам. ходихме на лекар и следя за обезводняване, дано ни мине скоро Sad
Виж целия пост
# 336
здравейте, бебчо още не е добре поддържа температура и пием лекарства на 6 часа. Мн тежко изкарваме тия ваксини ходихме и до спешното, защото започна да има нещо като тикове в 3 часа през ноща, абе тегаво, дано мине. Направо не знам дали ще слагаме следващи ваксини, мн е отпаднала, не иска да яде, само по 10- 30 мл, и вода отказва, не знам. ходихме на лекар и следя за обезводняване, дано ни мине скоро Sad
Дано се оправи бързо.
От коя ваксина се получи това? Ако винаги минава тегаво около ваксините, можеш да ги откажеш по законен начин или греша?
Виж целия пост
# 337
Хриска какви тикове,на лицето или?Защото моя тупка от недоволство с ръка или крак като тик понякога и сега ме замисли.
Катлеа,аз му чета приказки,говоря му и пея и танцувам,шезлонг,гимнастика и много дрънкалки и плюшки да лигави имаме.В количката не ги ли вадиш?Моят и на двора като сме седи в мен и се кокори и мирува.Адмирации за смелостта ❤
Виж целия пост
# 338
Токовете бяха на лицето, мигане и кривене на устничката на едната страна, рязко, сякаш някой и духа в лицето, заедно с мятане на едното рамо, абе гадна работа. В спешното ме гледат като полезно изкопаемо с една ехидна подигравателна усмивка, сякаш “ Ей още една луда майка” и направо много избеснях, толкова миден преглед, а аз отивам с оплакване, защото изведнъж детенцето започна да изплезва езиче и когато опитах да отворя устата еИкът завмаше цялата уста, сякаш се подаваше плюс тиковете, и директно я грабнах о изтичах по пижама, тъй като живеем до болницата. Помислих че е алергична реакция, а те си говорят по телефона и викат “ една майка тука вика че детето и е с подут език, ама не е” и едни спокойни. Да после ни прегледаха и е възможно да ми се е видял езика( едва ли но все пак) а за тиковете не съм видяла и това беше... и започнаха да ме агитират да се прехвърля при тях за педиатри, тъй като видиш ли моята явно не е реагирала. Абе не ми се говори, дано не ми се налага пак. Може и да си внушавам, но от най- малкото човек убивам заради детето си Sad
Виж целия пост
# 339
Катлеа и аз те поздравявам, страхотна си браво. Ако стоят в количката аз бих се разгождала максимално, защото да носиш две си е чудо. Пробвала ли си слингове или раници?
Хриска що за отношение от лекари за бога😠😠😠 става въпрос за бебе ужас. Само мога да св възмущавам. Пита ли педиатъра за по силни лекарства за температура. Честно не съм запозната, ама.... пюренце яде ли да му дадеш малко поне. Не знам дано се оправи по бързо, стискам палци 😞
Виж целия пост
# 340
За съжаление всички лекари ни подценяват като параноички и неопитни с първо дете,и на мен ми хвърляха снизходителни усмивки покрай операцията и въпросите ми.Кураж и бързо оздравяване.Аз също бих отложила ваксините.
Виж целия пост
# 341
@лещичка, delenita, в количката бебата много реве докато заспи, а и двамата си мислят като ги сложа там, че ги карам да спят задължително. Тя беба принципно преди всяко заспиване си реве, отказва ми залъгалка под каквато и да е форма... Но като изключим спането, и двамата са супер активни и игриви. Да, пробвах със слинг и с кенгуру, но явно късно, защото и двамата го дърпат и не искат да седят дори и навън. Явно моите бебоци са си по-палави и гимнастиките, танците и песните не са им достатъчни 😂 Иначе гледам да ги забавлявам около час, час и половина преди разходка преди обяд. А следобяд ако направят едно качествено спане от над два часа сме супер Simple Smile Само в такива дъждовни дни е кофти. Обикаляме с колата или се опаковаме и в количката на балкона напред-назад Joy

Хриска, стискам ти палчета всичко да се оправи Hug
Виж целия пост
# 342
Хриска, направо много ме хеана яд как те подмятат Rage В коя болница това? Естествено, че ще си заведеш детето в такава ситуация, да няма вкъщи да седиш....Стискам палци да се оправите бързо. Сподели на педиатърката, за да прецените как да действате по-нататък.

Виж целия пост
# 343
В Софиямед, посъветвах се и с педиатърката през ден ходим на преглед и се следим по телефона. Изписа ни сироп с калции и ампУла витамин ц, за нослето физ. Разтвор, и редуваме нурфен с свещички ефералган/ панадол на 6 часа. Дано утре е нов ден и всичко премине. А бих посъветвала бъдещите мами, въпреки че не сте имали реакция като нас, не слагайте двете ваксини едновременно, в интернет пише че е хубаво да се дават отделно, а това че политици или някой друг е решил, че на едно ще минат е бил много прост. Sad
Виж целия пост
# 344
Ние сме много назад с ваксините и се извинявайм за въпроса, но Хриска, кои две ваксини визираш?

Имам сложен само втопи прием на хепатит Б и един прием ротарикс. Нищо друго. Лекувахме стафилококи в нослето и изчаквав за повторен секрет да видим дали сме ги преборили и едва тогава започвам с ваксините.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия