Фигурно пързаляне - 8

  • 83 657
  • 736
# 600
Официалната версия е , че е по -леко от предишния път. Пропуска японското първенство също. Кога  ще получим още подарък от Юзуру остава да гадаем. Пак с търпение се въоръжаваме и туй то  Confused.

Финландския танцов дует Cecilia TÖRN- Jussiville PARTANEN се е разпаднал. А аз се чудех къде са се загубили още на Фин-трофи и какъв е този рейд на Туркила- Versluis по де що турнир има а то каква била работата.

Волните танци  започнаха с Амели, оставиха приятно впечатление Аделина-Луи. Crazy съм съгласна че бе sb изпълнение и от тях приятно вречатление от цялото им състезание за втори път. The Master and Margarita  интересни хрумки са вмъкнати в тази програма, епично и малко в повече драматично, предпочитам по-малко театър и от двамата. Първите три дуета със силни изпълнения като за себе си към момента. Да не ми се сърдят Мари-Ромен за това че на Uptown Funk  автоматично на леда ми се появява Еладж Балде, повече ангажираност  и към трите им музики ми се иска от тях. Парсънс от израженията им "на диванчето" бе ясно че оставиха тук таме точки  от нивата но аз като цяло съм много доволна от тях.  Браво на Кейтлин-Жан-Люк за стабилното изпълнение. Не ми се мисли ако не беше падането какви оценки ми готвеха да видя съдиите на Смарт-Диас. Съвсем сериозно почвам доста трудно да гледам този дует а не бива да е така. Пайпър-Пол веднага ми оправиха настроението. Коооолко жалко че няма да ги видя на финала. Волната програма на Габи-Гийом ми хареса, макар и тук малко в повече ми е драмата, много ротации много нещо. Голямо браво за изпълнението. За финал Бах и Крайслер се получи чудесно, браво за стабилното изпълнение на Синицина-Кацалапов и заслужено са на финал.
Като цяла доволна от танците. Силни изпълнения се получиха.

Виж целия пост
# 601
Уф, добре че е по-лека, ама вече става рецидив... Оптимист съм за световното, има достатъчно време дотогава. Но с всяка следваща година все повече и повече ще има подобни травми и за жалост краят не е далеч. Да му се радваме докато можем.  Sad
Виж целия пост
# 602
Купа Денкова - Стависки и репортажи:
https://www.beautyinsport.com/silni-kratki-programi-za-fejgin-i- … denkova-staviski/
https://www.beautyinsport.com/niki-obrejkov-mina-granitsata-ot-200-tochki/
https://www.beautyinsport.com/trebal-za-sasha-fejgin-pri-zhenite … denkova-staviski/
Чакам български състезатели на големите ISU турнири. Теди-Симон направиха ЕП и СП с допълнителен интерес за мен миналия сезон. Да дерзаят всички защото могат.
А как е ремонтирания дворец? На снимките виждам промени.

Боян Дзин
Рейчъл-Майкъл Парсънс
Какво интервю с Бо  Whistling. Непонятно какво става там. Дори м/у редовете не се чете. Само в догадки може да тънем.
Ice Tak    2018 Internationaux de France Recap with Ashley Wagner

Gabriella Papadakis-Guillaume Cizeron
Stéphane Lambiel
Alexei Krasnozhon, Christina Carreira/Anthony Ponomarenko, and Emmi Peltonen
Виж целия пост
# 603
"Френските" дами, кратки, волни , крайно.
Краткия дебют на Серна видян, стара се. Беранис вече съм забравила кога за последно съм я гледала с такова стабилно изпълнение.  На скандинавския фронт имам две симпатяги, които проследих от юньори- Матилда и Вивека. И двете 2 сезона минаваха преходния период. Към момента Вивека видимо "изплува" от него но Матилда от показаното е още там. Жалко за аксела на Паганини, честно казано очаквах по-малко от нея след надскачането си предишната седмица. Марин след всеки старт от началото на сезона ми опровергава мнението за тази ѝ програма, браво на нея, все по-органично ѝ се получава. Но тази рокля всеки път ми се иска да я дам на някой с танго, а има бол такива при дамите тази година  Whistling. Браво на Марин за това много добро изпълнение и да дерзае с техниката. Да, аксела не се получи на кратката но второ важно е какво се случва след това. Стискам силно палци на Рика за втората половина на сезона, преди това ясно че и на националното  Whistling. На Непела в началото на сезона събра и краткия и волните аксели в едно и силно стискам палци това да ѝ се случи във втората половина на сезона. Цялото издевателство над себе си фигуристите искам да го капитализират преди да се потрошат окончателно. Брейди с изпълнение на кураж . Лорийн видимо не е в добра кондиция а кратката ѝ гледам без звук за което сама си е виновна.  Любовта към "бабачките" в групата на Чеботарева вече е пословична  Confused. Но и след нея нямаше спасяване нататък в изпълнението на Константинова, интересни характери в тази група но не много пригодни за фигурното  Confused. Това ниво/проблем се отиграва в юньорите, а до ниво сеньори някак си не върви да се гледа. Еле пък на такъв викококонкурентен терен като руския. Маи омаза малко комбинацията в началото но от там нататък се носеше като по масло. Гледайки Сотскова в тази програма всеки път се сещам за Сотскова в кратката си програма 2015-2016- последния ѝ юньорски сезон и то не изпълнението ѝ на ЮСП а на гран-при  Stop, там бе чудесна в Black Magic Woman. Тогава имаше такъв голям живец в Мария и не на последно място съответното лято бе стажирала при Рафаел. Още помня тогавашното ЮСП, как останалите 2 руски момичета "изпопадаха" от настинака/грип и Мария остана сам войн за квоти на състезанието. Тогава се вклини м/у Марин и Уакаба. Какви ярки времена  Crazy. Ама помня такива подробности защото въпреки че Мария и тогава не бе мини-размер на ръст,  бе чудесна в такъв забързан/гъвкав ритъм. Да не ми се сърди но в тази програма сега като пластика силно ми напомни за Йоши  Хелгесон. Но за това техническо изпълнение аз ѝ казвам голямо браво на Мария, събра почти на максимум нещата си.  Кратката програма на Медведева гледах без звук, до сега пет пъти да съм сменила музикалния фон. Дерзае Евгения. Погледнах протокола и се "развеселих" от съдиите на комбинацията 000-102311 но това и няколко други неща в протокола са си техен проблем  Peace. Голяма черна точка от мен има щаба ѝ за музиката, образа и роклята. Голяма , защото последното от което има нужда тя към момента са такива автоголове.
Волния ден. Голямо браво на Константинова как и какво събра на волната, големи емоции финално. Лорийн като идея си събра елементите във волната и жалко че в самия край успя да залитне на последния скок, голяма борба със себе си но с усмивка до края. Матилда сред срива в самото начало събираше и събра някак си останалите елементи и завърши с усмивка. Ла-Ла -Ленд 1 започна с падане и нататък Паганини събираше останалото бавно до края. Да я видим какво ще направи и ще повтори ли изпълнението си от Москва във втората половина на сезона. След съответната кратка очаквах дори по-слабо от получилото се бавно волно изпълнение от Беранис. Да видим Лорийн и тя как ще се движат една спрямо друга до края на сезона. Волния дебют на Ла-ла-ленд 2 видян от Серна. Волната на Брейди ми прилича на кръстоносен поход но според Ришо е Ромео и Жулиета. Борец голям е Тенел. Задава се интересно национално с Бел и Тенел. Сотскова видно събра всичко каквото има към момента. С удоволствие гледах изпълението на Марин. С удоволствие гледах изпълението на Маи, сълзи че не стигна до финала от нея. Голямо браво и на двете. Интересно дали предварително бе заплануван втори елемент като 2А-3Т във волната на Рика или го смени след така получилия се 3А. Така или иначе решението е добро. Нататък бурята на Рика се получи много добре. Тежко начало от Евгения, първите 2 скока от тези дето са "на ремонт". Нататък на воля до края без трета каскада. Борба голяма. Колко жалко че нямаше начин, нямаше кой да застане и да вземе решение да ѝ бяха дали време на спокойствие да се подготви за националното първенство. От двете ѝ изпълнения паметна е началната разтанцовка на кратката програма. В този момент е едва ли не какво е Медведева към момента  Confused.

Крайния резултат от серията
На фона на цялото можене което показаха до тук в сезона дамите, броя на финалистите е много малък. За гооооляма жалост.

Interview With Daphne Backman of ice-dance.com
Vanessa James & Morgan Ciprès
Виж целия пост
# 604
Тази седмица се готвим за финала "на другия край на света".  Mr. Green
Marjorie Lajoie and Zachary Lagha
И сега какво?! Домакините трябва да са благодарни на Торгашев и Юзуру за това , че на финала ще видят "повече от един танцов дует при юньорите". Добре им се получи "без да искат".
Six events, six countries, three continents: Highlights from the ISU Grand Prix Series

Макар Игнатов
Този фигурист го гледах миналата година на гран-при серията а май и по -предишната. Тази година го нямаше на серията и аз се сетих за него. Но те са така юньорите някой току залипсва и после евентулно пак "изплува". Приятен фигурист е Макар по втората оценка , в първата борбата с ръста е голяма, едни дъъълги долни крайници помня.  Whistling
Виж целия пост
# 605
С един треньор по-малко останахме.
Jean-François Ballester  Flowers Rose
Последните сезони все по-често виждахме Балестер по големите турнири. Много полезно дело вършеха и надявам се да продължат в същия дух съмишлениците му около него. Голяма работа вършеше конкретно за средноевропейското пързаляне.Тази година къде ли не го виждах по турнирите с какви ли не състезатели. Въобще голямо желание и ангажираност личеше от екрана. Светла му памет.  Flowers Rose

Before ISU Grand Prix Final 2018/19: highlights of the series and the finalists
2018-19 Grand Prix Final Preview
The moment is now for the Juniors
Мао Асада
Рика Кихира

Вестник "Московски фигурист". Не е пресен  като инфо но има интересни неща. https://www.figurist.ru/zhurnal_moskovkii_figurist/Figurist_2_2018.pdf
Виж целия пост
# 606
Stéphane Lambiel
Kévin Aymoz
Виж целия пост
# 607
Тази седмица който не е във Ванкувър е в Загреб.  Laughing
Този сезон до тук за трети път в Канада.
Някои от юньрите класирали се на този финал, вече пробваха така да се каже как е старт във Ванкувър. Това се четирима от юношите - Гуменник, Фа, Гоголев и Хиваташи. При момичетата това са Щербакова и Тараканова.  При спортните дуети това са Мишина-Галямов, Панфилова-Ръйлов и Feng- Newman. Неруския дует на финала при спортните юньори дооооста измислен се получи но като нямаха ниииикаква реална конкуренция и ........зор да не са 6 Peace . При танците такъв опит имат само домакините  Laughing.

Специално за Diavolo  прясно интервю със Станислава Константинова
Виж целия пост
# 608
мдам,мерси:)
то аз си чета всичко което пускаш

ми да и пожелаем на Станислава още да надгражда или поне да повтаря тази наистина най-добра нейна волна в кариерата:)

А аз си чакам табличките за юниорите и после за сеньорите  bowuu
Виж целия пост
# 609
Любимите ни таблици очаквам не по -рано от утре вечер. Сега гледка на арената отвън

Тед е гарантирал картина на ISU юньорския туб канал. Обещал е гост нашата Мегън. Това ме напрегна защото Тед  по закон мълчи по време на изпълнение а Мегън може да изпадне в логорея като в повечето ѝ  K&C зони  Confused. Да видим.
Ето и самата Meagan Duhamel
Моя голям любимец Патрик също ще виждаме около леда  Whistling. Въобще подгряват публиката муцуните от Thank You Canada  тура местните зрители  Wink Mr. Green. Балде беше мноооого приятен около леда на гран-при етапа този сезон там, а и на галата ни го пуснаха. Приятно ми бе да видя и чуя и Joannie Rochette.  
Виж целия пост
# 610


Таблицата
 Blush нещо ме обърква времево Ванкувър.
Начало в 00,05 петък с юньорските танци и т.н. 10 часа разлика. Ще го преживея на записи.

Golden Spin Загреб
Картината за юньорите ясно къде но нещо за сега ми се губи кой ще ми осигури картина от сеньорите. Diavolo,  на евроспортплеъра всичко ли е предвидено от сеньорския финал?
Тъй като сме в Северна Америка имам едно на ум,че записите на ISU -канала е вероятно да ги няма дори 12 ч след старта.  ooooh!.
Ice Talk 2018 Grand Prix Final Preview with Tanith White and Nathan Chen
Shoma Uno
Eладж и Патрик на линия -  https://www.youtube.com/watch?v=BJflDY9wAvE
Hawayek - Baker

The (in)visible work of coaches
Виж целия пост
# 611
 Close повсеместна профанщина. Пускам записа на юньорския ритмичен танц за начало на финала и ....... нямо кино. Тед говори  в микрофона но звука от залата го няма. Е как да иска да гледа човек такова нещо  Close.
В скрито за да не спойлвам гледането на зиписи до които явно сме на този турнир.
Ритъм юньори
Скрит текст:
Съгласна съм с трите SB които се дадоха. Помня учудващо добре изпълненията на тези дуети в серията така че се изненадах че съдиите се съгласиха с мен. Но от там нататък сме в доста силен разнобой. Пак ги "натвориха"  Tired. Доволна съм от изпълненията на три дуета Худайбердиева-Назаров, Lajoie- Lagha  и Ушакова Некрасов. Чакам ги на волната.
На ISU туб канала има пресконференциите -   https://www.youtube.com/user/SkatingISU/videos
На юньорския има интревюта взети предполагам от Мегън -  https://www.youtube.com/user/ISUJGP2011/videos
Еладж и Паткрик взимат интервюта на   https://www.youtube.com/channel/UCsc7hNfnY3b65mZqXkVKNZw
Руските интервюта-   https://www.youtube.com/channel/UCDUtVEy6dcIS0NsC9Uex8hQ/videos

Юношите
Скрит текст:
Много добро начало с Гуменник и Гоголев и от там нататък прогресивно колебания. Особено във втората тройка. Съдийския ми тормоз с Пулкинен на линия. Разликата с двамата Г и него трябва да е минимална а не толкоз колкото виждам в таблицата. Фа напълно в очакванията ми но от Хиваташи очаквах повече. Гледам го Шимада как се бори с тези дълги относно себе си долни крайници и съчувствам на Ламбиел как му са се паднали двама такива фигуристи към момента и все проблеми с аксели  Wink. В протокола на тази шестица не виждам отметки на флипа при нито един.
Кратката да речем горе долу се получи прилично и очаквано . Да видим утре как ще съберат волната. Да дерзаят.
На финала Жу и Ламбиел в една група, гледам ги "на диванчето" и  Laughing
Виж целия пост
# 612
Аз таман влизам бесен да питам защо няма нищо и виждам, че наистина няма
Шоши, аз откривам само кратката на юношите качена
https://www.youtube.com/watch?v=BLi_sXw80Ao

друго не виждам в --> https://www.youtube.com/user/SkatingISU /// https://www.youtube.com/user/ISUJGP2011

или се бъркам  newsm78


юниорите ще ги гледам сигурно тази нощ, че сега бач
Виж целия пост
# 613
До сеньорите още не съм стигнала Diavolo. Сега проверих.
На ISU канала са качени записите на днешните сеньори и дори церемонията по откриването .
https://www.eurovisionsports.tv/isu/figure-skating/
Така че на записи имаме всичко.
Канала на аднакласники където имаше турнирите до тук без коментатор вчера видях че са го закрили/трили. Руските ресурси/форуми още не съм отваряла и не знам алтернативи, като разбера и има такива ще пусна линк.
На тубата няма качени от руските тв записи защото тези дни имаше масова чистка на профили качващи такива записи  ooooh!.  На руския фронт вездесъщия първи канал е купил права и наред с останалите 2 тв канала там излъчващи си  фигурно- Матч -каналите и руския Евроспорт, съответно стегнаха шапката в тубата  Tired. Първи канал на онлайн сайта си има пълни записи , за нас с геоблок. Матч-каналите ще въртят повторения през деня. И т.н. такава е "руската" ситуация.
Но без картина не сме де . И по -лошо / неудобно е било.  Mr. Green
Сеньорите https://www.eurovisionsports.tv/isu/figure-skating/
Юньорите https://www.youtube.com/user/ISUJGP2011/videos
Така ще го караме този турнир.  

Спортните юньори.
Скрит текст:
Без "излишния" шести дует от който така ме заболя къде ли не, че даже няма да го коментирам, останалото е руския мини национален шампионат. Първо отчитам че за тези 10 състезатели това е старт през нощта, съответно sb изпълненията им бяха в други часови зони. Но аз съм много доволна от показаното на днешния старт. Даже над очакванията ми най-вече предвид първото. Всички се постараха много. Качество в достатъчно количество и приятни изпълнения.
Тед с гост - коментатор Мегън. Мегън мълчи с Тед така че всичко е чудесно  Simple Smile. За първи път слушам Мегън като коментатор и ми хареса , очаквано по същество техническата част. Останалото може да ми го спестят като коментар. Кой как посреща оценките, как гледа и от този род става тук да си го коментираме но от тв- коментаторите не само че ми е излишно но и намалява стойността им пред мен ,  Peace не сме на шоу  Stop.
Препоръчвам този старт от спортните юньори. На фона на това на което ни подложиха до тук сеньорите в сезона , юньорите са приятна  и свежа гледка.

И тоз евроспорт плеър няма ли финала? Не си представям да съм платила и да ми няма финала.  Thinking
Виж целия пост
# 614
Момичетата
Скрит текст:
Този път не по ред на излизане. Какъв финал само на краткия състезателен ден за юньорите с изпълнението на моята голяма любимка, ама наистина голяма, Альона Косторная. Много се радвам за това чудесно изпълнение  Party. Преди нея Трусова има голямо браво за импоровизицията на последния пирует, разбира се браво и за цялото изпълнение. Альона Канъйшева също голямо браво за реалното sb , на сериите ѝ се получи само едно силно изпълнение според мен, останалите 3 бяха колебливи, по -скоро предпазливи. А днес направо с мощ изпълни кратката си, браво.
Останалите 3 днес с по-големи грешки. Най-вече борба с каскадата.  

Сеньорите от испанската телевизия са качени тук -    https://www.youtube.com/user/GutsuFan/videos

Дамите
Скрит текст:
Първа на ледя Софя и голямо браво за sb-изпълнението. Лиза на тройния си аксел получи половината му стойност. Нататък Лиза в удар  танго  Laughing, браво. След нея Рика с идеален аксел този път и до края в удар. Голямо браво на Рика. Гледайки Лиза, Рика, Косторная, Трусова общото в пропорциите се набива на очи. Първите 3 изпълнения днес бяха с голям заряд. Последва Сатоко , която за голямо съжаление нещо  не беше максимална  крачка със скоковете си - първо луца а после и с каскадата а останалото бе на такава голяма висота. Каори с много добро за себе си изпълнение. При нея на този старт в такъв компактен състав се набива на очи процента пързаляне на 2 кънки, но Каори си е техническа машина за скокове безусловно. За финал на шестицата Алина. С емоционално изпълнение и така ми хареса.
Въобще въпреки технически грешки тук таме тази дамска шестица днес просто ме  yes yes и съм много доволна от тях. 
Мъжете
Скрит текст:
Месинг - как ми се изкаше чисто изпъление от Кийгън а той в борба с първите си два скокови елемента но останалото и като цяло както обикновено приятна гледка.Ча става все по-добър в изпълнението си на програмата , вече не виждам предимно едни ръкавици а изпълнение за което голямо браво, виждам че се старае.   Бржина  го гледам с  yes , тихо се кефя  и не смея да се радвам докато не мине цялото състезание нито пък да го хваля Ще цитирам Рафаел  Mr. Green "не так плоха":. Нейтън с тази програма ми е автоматичен извор на добро настроение дори с тази грешка изпълнението му за мен нито за миг не пострада , от до  Grinning.  Шома  себе си и добре че спаси падането в началото, тази програма понеже му я броя като нещо по-различно от него, пак с оговорки обаче, та гледам с интерес как я развива, т.е. него в нея. Браво за днес. Воронов сложи ветеранска тежка точка на кратката мъжка програма.
И все пак след заряда от Нейтъновата програма Шома и Воронов страдат откъм моето 100% ово внимание. Извода ми е че Нейтън трябва да излиза последен в група.
Батковците на място -Жу и Стеф да ударят по едно рамо на Бржина , Воронов и Месинг на волната  Naughty.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия