(Био) зеленчукова градина - нашето райско кътче (тема 36)

  • 90 075
  • 745
# 225
Заменям за пипер 2 сорта разсади домати,  почти готови за засаждане - био оранжево чери, безколово или колово, крушовидно и Биволско сърце среден размер, почти без семки
В София.
Simple Smile))
Виж целия пост
# 226
Здравейте, имам нужда от съвет за доматите ми,  ще помоля за съвет кое трябва да махна, дали листата които са най отдолу или тези разклонения които са между листата и големия корен, не мога да кача снимка сега
 
Виж целия пост
# 227
Здравейте, имам нужда от съвет за доматите ми,  ще помоля за съвет кое трябва да махна, дали листата които са най отдолу или тези разклонения които са между листата и големия корен, не мога да кача снимка сега
 
Виж целия пост
# 228
Разклоненията.
Виж целия пост
# 229
Своевременно разклоненията (колтуци), а после и долните листа, но на етапи, до 3 премахнати долни листа на седмица,  за да не се стресират много растенията!
Виж целия пост
# 230
Личен ден Великден , по личен , Гергьовден!!

Чимширчетата ми са нападнати от чимширената гъсеница???
Някакви предложения??
Виж целия пост
# 231
Рорик, вчера колтуча домати (поизпуснати) и за теб си мисля. 

За чимшира не знам, но за останалите гъсеници, както и за въшки по главата (проверено от приятелско семейство с 3 деца) действа МАСЛО ОТ НИЙМ. Купих за приятелка с гъсеници в градината, обаче нямахме проучвания и бързахме, био масло, много е скъпо, 18 лв 100мл, но имало за 7лв без да е био. Предлагам ти с това да действаш, но спешно, само не знам съседите как ще убедиш, че трябва и те да действат. Примерно: https://m.olx.bg/ad/olio-niym-insektitsid-herbitsid-100ml-CID262-ID3Jp7S.html
От дете много обичам чимшир, дано премине тази напаст!
Виж целия пост
# 232
Момичета и момчета, забърках една адска смес за първи път - лук, чесън и люта чушка. Ще пръскам домати и чушки, и се колебая много за ягоди. Просто не знам като напръскам с това нещо ягодите, които вече зреят, ще мога ли да ги ям после? (нещо ми прегризва стеблата на листата, а и на завръза вече забелязах прегризани стебла) И изобщо - как стои въпроса с яденето на зеленчук, напръскан с люто или миризливо? Усеща ли се? И доматките ми имат завръзи колкото орехи.
Виж целия пост
# 233
rorik, от 3 години спасявам моите чемшири със следната комбинация, дадена ми в агроаптека - нуреле - 5мл  +авант - 2,5 мл на 10 л вода. този препарат авант се продава в дози от по 5 мл. Доколкото съм чела, единият препарат е против пеперудата, а другият против гъсеницата. Гадината атакува веднъж на сезон. о този момент нямам проблем - чемширите са живи, здрави и буйно растящи.Дано се справиш
Виж целия пост
# 234
Ние засега нямаме проблеми с гъсеницата по чемшира, но някои клони на уж здрави растения съхнат. Някакви идеи - може ли нещо да се направи?
Виж целия пост
# 235
Ето малко от моята градина Simple Smile
Скрит текст:










Виж целия пост
# 236
А Вие как разбрахте, че нямате проблеми с гъсеницата - сухите клонки, ако се увеличават като брой е признак, че гъсеницата работи - храни се. Тя е зелена и трудно ще я забележите. Под част от моя чимшир има плочки и когато гъсеницата започне да се храни, на плочките се появяват малки топченца, тогава пръскам и отдолу падат някоя и друга умряла гъсеница. Ако не се напръска навреме, бързо ще си имате стърчащи сухи клонки на цялото растение.

Виж целия пост
# 237
Момичета, имам нужда от съвет. Ягодите са втора година, имат много плод/все още дребнички, при нас е хладно/, но листната маса е многоооо.Няма ли да попречат листата на плода? Трябва ли малко да ги разредя,или така да ги оставя?
Виж целия пост
# 238
Личен ден Великден , по личен , Гергьовден!!

Чимширчетата ми са нападнати от чимширената гъсеница???
Някакви предложения??


Rorik, нали вече получи съвети за чимширите в другата тема http://www.bg-mamma.com/?topic=1028074.165 , Докато се чудиш, гъсениците ще ти уморят чимшира.


Момичета, имам нужда от съвет. Ягодите са втора година, имат много плод/все още дребнички, при нас е хладно/, но листната маса е многоооо.Няма ли да попречат листата на плода? Трябва ли малко да ги разредя,или така да ги оставя?

Ако зеленината е от основния корен, няма да я махаш. Ако са ластуни, по-добре е да се махнат, за да не дърпат силите на основния корен. Но от ластуните може да си оставиш за размножителен материал.
Виж целия пост
# 239
Diorela, благодаря! Само листа са, ластуните сме махнали.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия