Изследване на ХОРМОНИ – 16 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 84 135
  • 737
# 30
Denis, здравей, отново имам нужда от помощта ти. Дали наличието на ендометриозна киста влияе върху резултатите от хормоните? Вчера бях на преглед при друга АГ и според нея не е ЗФ, а ендометриозна киста. Възможно ли е ЗФ да се превърне в ЕК? На мен ми се струва невъзможно, но тя каза, че може да е станало от едното в другото /аз се съмнявам, че просто не искаше да злепоставя колежката си-предната ми АГ/. Изписа ми ОК - регулон за 1 месец. Май не може да се повлияе, ако е ЕК? Не ми каза да имам жълто тяло, при положение, че с тест и БТ я засякох на 21.02, а прегледът беше на 23.02. Приличат ли си на УЗ и възможно ли е да се объркат ЖТ и ЕК? Изивнявам се за много въпроси и че в темата за хормоните, но на прегледа си глътнах граматиката и нищо не попитах, та всичко ще ми е от помощ.
Виж целия пост
# 31
Ще помоля и аз за коментар.
Изследванията са на 5-ти ден от МЦ. Не съм ходила на преглед преди това, за да проверя дали нямам задържан фоликул, което често ми се случва напоследък. Макар в реф. стойности на лабораторията, естрадиолът ми се струва  доста висок, далеч е от личния ми рекорд, но висок за пети ден от цикъла.
LH 3.8 U/l реф. ст. 2.4 -12.6
FSH 7.7 U/I, реф ст. 3.5 -12.5
Естрадиол 558.8 pmol/l, реф. ст.46-607
АМХ 0.2 ng/ml, реф. ст. 0.1-6.3.
Инхибинът не е готов.
Благодаря!
Имаш ЗФ или киста, добре е да те видят на УЗ.
АМХ е нисък - нямаш време и трябва да се действа. Посети клиника по репрод. медицина. Peace
Шанс винаги има  Peace
Благодаря, Денис!
Виж целия пост
# 32
Благодаря!
Сега съм в 13г. сед., ще поискам направление на ендокринолог.
Тези резултати могат ли да значат лек дефицит на йод? Питам само информативно.

Също ми е излязла захарта - 5.92, влиза в референтните стойности, но е висока нали?
Тази стойност на ТСХ, не означава непременно, дефицит на йод.
Не приемаш ли МВ за бременни? - те съдържат достатъчни кол-ва йод.
Ако си с Хашимото обаче, трябва да внимаваш с йода, макар че при бременност той е много важен.
За КЗ - да, висока е - при бременност, трябва да е до 5,1, консултирай се с лекар.
Виж целия пост
# 33
Благодаря! За захарта отново ли с ендокринолог трябва да се консултирам? Започвам диета Sad
Виж целия пост
# 34
Благодаря! За захарта отново ли с ендокринолог трябва да се консултирам? Започвам диета Sad
Да, с ендокринолог. Peace
Виж целия пост
# 35
Здравейте, бихте ли ми казали какво е ЗФ?
Благодаря
Виж целия пост
# 36
Здравейте, бихте ли ми казали какво е ЗФ?
Благодаря
Задържан фуликул ✌
Виж целия пост
# 37
Здравейте, ще може ли някой да ми каже какво означава това?
Десен яйчник се представя като дебелостенна кистозна формация с хиперваскуларизирани стени с размери 30/28мм с малко количество свободноподвижна течност около него.
След седмица ходих на гинеколог това нещо го нямаше и лекаря заключи че съм нямала овулация . Ендометриума ми бил 3мм , вечерта след прегледа ми дойде цикъла. Приказваше ми нещо за стимулация и темподобни .
И желая да си изследвам хормоните.
Имам един химичен аборт преди няколко месеца .
Извинявам се ако не е за тук поста ми . Много съм объркана моля за мнение . Благодаря!
Виж целия пост
# 38


Здравейте!
Как ще коментирате следната ситуация?!
В началото на януари импулсивно след кафе и закуска реших да си пусна TSH.
2.730 при горна граница 4.200.
След което бях забременяла,но се оказа Биохимична бременност.

След месец ,на 7 ден след О. си пуснах Прогестерон и TSH,с изненада виждам тази висока стойност и нямам логично обяснение.Дали има връзка с Биохим.бременност?
Планирам бременност,почнах да свалям ТSH по стара схема на предната ми бременност сЛ-Тироксин и ще пусна контролно изследване след 20 дни.
Прогестеронът ми как е?
За пръв път го следя.
Виж целия пост
# 39
Здравейте, ще може ли някой да ми каже какво означава това?
Десен яйчник се представя като дебелостенна кистозна формация с хиперваскуларизирани стени с размери 30/28мм с малко количество свободноподвижна течност около него.
След седмица ходих на гинеколог това нещо го нямаше и лекаря заключи че съм нямала овулация . Ендометриума ми бил 3мм , вечерта след прегледа ми дойде цикъла. Приказваше ми нещо за стимулация и темподобни .
И желая да си изследвам хормоните.
Имам един химичен аборт преди няколко месеца .
Извинявам се ако не е за тук поста ми . Много съм объркана моля за мнение . Благодаря!
Десният яйчник е поликистозен / с много на брой, малки кисти/, които са покрити с дебела обвивка, която е много добре кръвоснабдена. Тази обвивка пречи на фоликулите да се пукат, ако случайно се обвазува доминантен фоликул. Самият яйчник е малко увеличен /на ширина/. Има и някаква свободна течност около него - може да е от О., може да е и нещо друго, от някакъв възпалителен процес напр. - лекар трябва да прецени.
Стимулацията, може и да не помогне - тази обвивка е пречка. Потърси второ мнение. Лекарят може да разчита и на другия яйчник при стимулация, но няма как, да стимулира избирателно само единия. /а болния да не се стимулира/




Здравейте!
Как ще коментирате следната ситуация?!
В началото на януари импулсивно след кафе и закуска реших да си пусна TSH.
2.730 при горна граница 4.200.
След което бях забременяла,но се оказа Биохимична бременност.

След месец ,на 7 ден след О. си пуснах Прогестерон и TSH,с изненада виждам тази висока стойност и нямам логично обяснение.Дали има връзка с Биохим.бременност?
Планирам бременност,почнах да свалям ТSH по стара схема на предната ми бременност сЛ-Тироксин и ще пусна контролно изследване след 20 дни.
Прогестеронът ми как е?
За пръв път го следя.
Няма как да се прецени резултатът - сега, доколко е обективен, но при всички случаи си с Хипофункция на ЩЖ. И да, Хипофункцията не е пречка за зачеване, но е пречка за износване.
След нахранване и след кафе ТСХ, се понижава /физиологично/ и затова той трябва да се изследва сутрин рано, на гладно.
Виж целия пост
# 40
Denis благодаря ти за отговора, явно се не уточних правилно.
Нямам доказана поликистоза, това беше единичен случай, този яйчник го видя обикновен ренгенолог  . После след седмица гинеколога каза ,че нямам кисти , но  мисли че съм нямала овулация.
Възможно ли е да са се разбъркали хормоните след операция на шийката и кюртаж на същата ? Понеже седмица след нея имах нещо като цикъл и гинеколога ми изписа дуфастон спряхме го за след седмица . Този месец ми дойде около датата на когато го спряхме.
Исках да ме изследва, той ми отговори да сме пробвали , нямала съм нагледно репродуктивен проблем, ако не станело или пак станело така щял тогава да ме стимулира или там каквото щял да ми прави .
Оххх много съм притеснена и не знам какво да правя Sad .
Моля посъветвайте ме нещо .
Виж целия пост
# 41
Denis,
Благодаря за отговора.
Ще следя ситуацията,дано скоро да имам положителен резултат.
Виж целия пост
# 42

Здравей Денис,
Имам следния въпрос - на 3-ти ден от цикъл мисля да пусна LH, FSH и E2. Като възможна добавка мисля да пусна и тестостерон и андростендион.
В Цибалаб обаче виждам следния пакет, които ценово е доста добър съотнесен към цената на изследване на всеки хормон по потделно:

Обаче знам от 1-ва страница, че пролактин и прогестерон се пускат най-добре 7 дни след овулация, т.е. около 21-ви ден. Според теб може ли да бъде показателен резултатът на пролактина  прогестерона, ако са пуснати на 3-ти ден или няма смисъл въобще да го пускам този пакет?
Виж целия пост
# 43
Denis благодаря ти за отговора, явно се не уточних правилно.
Нямам доказана поликистоза, това беше единичен случай, този яйчник го видя обикновен ренгенолог  . После след седмица гинеколога каза ,че нямам кисти , но  мисли че съм нямала овулация.
Възможно ли е да са се разбъркали хормоните след операция на шийката и кюртаж на същата ? Понеже седмица след нея имах нещо като цикъл и гинеколога ми изписа дуфастон спряхме го за след седмица . Този месец ми дойде около датата на когато го спряхме.
Исках да ме изследва, той ми отговори да сме пробвали , нямала съм нагледно репродуктивен проблем, ако не станело или пак станело така щял тогава да ме стимулира или там каквото щял да ми прави .
Оххх много съм притеснена и не знам какво да правя Sad .
Моля посъветвайте ме нещо .
Не зная - засега имаш две мнения, редно е да потърсиш трето. Поне, така се прави.
Ако са минали повече от 3 месеца, от всички манипулации, може да пуснеш хормоните посочени на 1 стр.
Няма какво да се притесняваш - или има проблем, или няма - ако има, се лекуваш. Бъди оптимист, няма "нещо", което да не може да се коригира. Страшно е, когато за това "нещо", никой не знае и не предполага, и не се вземат мерки навреме, а се разбира по-гадния начин.



Здравей Денис,
Имам следния въпрос - на 3-ти ден от цикъл мисля да пусна LH, FSH и E2. Като възможна добавка мисля да пусна и тестостерон и андростендион.
В Цибалаб обаче виждам следния пакет, които ценово е доста добър съотнесен към цената на изследване на всеки хормон по потделно:

Обаче знам от 1-ва страница, че пролактин и прогестерон се пускат най-добре 7 дни след овулация, т.е. около 21-ви ден. Според теб може ли да бъде показателен резултатът на пролактина  прогестерона, ако са пуснати на 3-ти ден или няма смисъл въобще да го пускам този пакет?
Здравей!
Обади се преди това / преди да платиш/ и попитай, дали може да ти заменят Пролактин и Прогестерон с Тестостерон и Андростендион. В повечето случаи, го правят.
Виж целия пост
# 44
Денис, пак опирам до теб. Разсъждавам тези дни над моето АМХ, което вече две години стои на 0.1 ng/ml и се чудя дали има нещо, което може да пречи на яйчниците ми да функционират нормално. Не би ли трябвало за 2 години вече да е кръгла нула /четох, че при други жени дори за месеци пада значително, пък какво остава за 2 години …/?
В моя род има диабетици, баба ми беше на инсулин, а сега майка ми приема някакви хапчета за диабет. Та в тази връзка си мисля за инсулиновата резистентност ... влияе ли на АМХ в посока надолу? Вярно ли, че може да се прецени дали въобще да се прави тест за ИР като се пусне изследване на гликиран хемоглобин?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия