Тромбофилия - тема №5

  • 66 980
  • 754
# 90
Аспирина, това което на мен ми набиваха в главата в чужбина е, че може да навреди само на плода, не и на мен до 12 гс. Но има много момичета приемали аспирин от самото начало. В България е друго мнението. Най-добре да си намериш с кой специалист да се консултираш и ако ти вдъхва доверие, да следваш съветите му.
Аз съм се консултирала дистанционно - превеждаш им таксата и след това по телефон или мейл, както се разберете.
Виж целия пост
# 91
Аспирина, това което на мен ми набиваха в главата в чужбина е, че може да навреди само на плода, не и на мен до 12 гс. Но има много момичета приемали аспирин от самото начало. В България е друго мнението. Най-добре да си намериш с кой специалист да се консултираш и ако ти вдъхва доверие, да следваш съветите му.
Аз съм се консултирала дистанционно - превеждаш им таксата и след това по телефон или мейл, както се разберете.
Здравей. Може ли на лични да ми кажеш с кой лекар се консултира дистанционно?
Виж целия пост
# 92
Няма проблем - със клиника Щерев, според проблема ти ще те насочат към лекар, дори мисля че има ценораспис на сайта им за дистанционните. Със Сигридов също - все още се консултирам, малко е побъркан, но за някои неща върши работа, с него ми е личен контакта, не минавам през клиника. Но той ме е преглеждал доста през годините и знае горе долу за какво става дума.
В Надежда съм ходила само лично, но тогава също ми казаха, че е възможно да се правят консултации по телефон ако се наложи спешно.
Мисля, че дори и само за твое спокойствие, трябва да се консултираш.
Виж целия пост
# 93
Woman in red, залежаването определено не е добра идея защото се повишава риска от тромби.
Идеята на чорапите, както и на движението е да подобрят кръвообращението. Здравата мускулатура на краката има свойството да "държи" вените, че да не се разливат и да се получават разширени вени. Когато мускулите не са достатъчно силни или пък стадия на разширени вени е напреднал се изписват чорапи.
Според мен опитай се да правиш поне леки разходки, да не ползваш асансьоътр, а ако се чувстваш добре и леки упражнения.
Виж целия пост
# 94
Аспирина, това което на мен ми набиваха в главата в чужбина е, че може да навреди само на плода, не и на мен до 12 гс. Но има много момичета приемали аспирин от самото начало. В България е друго мнението. Най-добре да си намериш с кой специалист да се консултираш и ако ти вдъхва доверие, да следваш съветите му.
Аз съм се консултирала дистанционно - превеждаш им таксата и след това по телефон или мейл, както се разберете.

Добре де и какво са препоръчвали щом не одобряват аспирина?Аз също съм против него и фракси но до сега карах без тях и нищо не се получи,сега почнах с аспирина.
Виж целия пост
# 95
До 12та седмица - нищо.
Виж целия пост
# 96
Чорапите не вредят, аз съм с тях почти 10г. Но не трябва да се носят под тесни дрехи, най-вече дънки. Залежаването е вредно и при здрави хора, а при такива като нас с предразполежение си е опасно. Обикаляй из стаята, движи краката сякаш караш колело. Иначе краката трябва да са една идея над нивото на сърцето. Аспирина го изписват при много нискорискови мутации или както в моя случай при високорискови, но дозата на инжекциите не е достатъчна. Той е с натрупване в организма. Не го изписват от самото начало, за да може плода да се закрепи добре. То с напредването на бременността кръвта се сгъстява, а и започва да се изпомпва и минава по-голямо количество кръв през вените и затова се натоварват. Пътуването със самолет ако има тромб не е препоръчително дори забранено, защото налягането при излитане и кацане е голямо. А с кола пътуването когато е дълго е също кофти именно заради дългите часове в една поза. Затова е хубаво да се направи консултация с лекар. Почивай, храни се добре и мисли позитивно. Хапвай повече белтъчини, за да расте бебчо 😊
Виж целия пост
# 97
Чорапите не вредят, аз съм с тях почти 10г. Но не трябва да се носят под тесни дрехи, най-вече дънки. Залежаването е вредно и при здрави хора, а при такива като нас с предразполежение си е опасно. Обикаляй из стаята, движи краката сякаш караш колело. Иначе краката трябва да са една идея над нивото на сърцето. Аспирина го изписват при много нискорискови мутации или както в моя случай при високорискови, но дозата на инжекциите не е достатъчна. Той е с натрупване в организма. Не го изписват от самото начало, за да може плода да се закрепи добре. То с напредването на бременността кръвта се сгъстява, а и започва да се изпомпва и минава по-голямо количество кръв през вените и затова се натоварват. Пътуването със самолет ако има тромб не е препоръчително дори забранено, защото налягането при излитане и кацане е голямо. А с кола пътуването когато е дълго е също кофти именно заради дългите часове в една поза. Затова е хубаво да се направи консултация с лекар. Почивай, храни се добре и мисли позитивно. Хапвай повече белтъчини, за да расте бебчо 😊

Ох сега ме стресна с това със самолета. Тъкмо реших днес, че по-добре със самолет, че е по-кратко. Ами ако се изследвам редовно там за тромбоцити, фибриноген и тнт и всичко е ок не може ли да летя? Толкова много полети имам до сега и никога не съм имала проблем. Никога не съм имала тромб, нито някой от семейството ми е имал. Казваш, че аспирина се пие след 12та седмица. Четах, че се пиел за плацентата, а тя се образувала след 12та седмица. Тогава защо тази генетичка с която си пиша ми каза да го почвам сега и да го пия до 12та седмица? Направо се взех в чудо вече. Едни викат пий, други опасно е. Едни викат било опасно за бебето. Други, че ще го спаси. Направо не знам. Как се взема такова решение сам? Sad
Виж целия пост
# 98
Ами трудно е, но нямаш избор - сама си решаваш. Наистина ако нямаш хора с тромб в семейството, само по права линия, баби и дядовци не се брояли, не ти е толкова висок риска. А и ти самата не си имала. Може да изчакаш до 12та с аспирина, защото пък ако е излишен ще почне едно зацапване в тия плацентообразуващи седмици ... изобщо ... трудна работа.

След 12та се храни бебето чрез плацентата и затова тогава започва да става решаващ кръвотока, затова са ми обяснявали, че докато е още на "жълтък", аспирина е ненужен.
Виж целия пост
# 99
Опасно е със самолет, ако имаш тромб. Но все пак трябва да се консултираш с лекар
Виж целия пост
# 100
Аз съм 4/4 g pai и хетерозигот по усвояването на дол.к-на,също нямам роднина с тромб,но до 15 г.с бях на ас и след това го замених с фраксипарин/клексан 0.4 .Най-вероятно така бих продълбила и за напред,ако не ми беше направил проблем със стомаха,аз за това го и замених.Но при всички е индивидуално и си трянва лонсултация с лелар.
Виж целия пост
# 101
Момичета, пусках профилактично фибриноген и АПТТ, тъй като имам назначена терапия от фракси всеки ден 0,4 (сега не съм бременна) и резултатите са фибриноген 2,2 (2-4) и АПТТ 22,3 (18-40), ясно ми е,че нещата се променят при Б, но не е ли нисък фибриногена сега, притеснява ме дали фракси всеки ден не би свалило резултата под границата, според вас има ли нужда да се консултирам с лекар? Сега приемам само АП през ден.
Виж целия пост
# 102
Фибриногена се повишава по време на бременност. Моят беше 4.42 в 8ма седмица и фракси 0.6.
Нямаш причина за притеснение.
Виж целия пост
# 103
Имам час за утре 14 март за Паскалева, но няма да мога да отида. Някой иска ли го?
Виж целия пост
# 104
Имам час за утре 14 март за Паскалева, но няма да мога да отида. Някой иска ли го?
За колко часа си записана?
Аз и без това се каня да ходя.Къде се намира кабинетът и?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия