Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 48

  • 64 633
  • 746
# 165
За вдигане на хемоглобина и желязото пия Билкова кръв!
За Б12 трябва дори да е над горната граница за да е добре! Най-бързо влияят подезичните иначе ще се наложи инжекции! Наистина е мн важен витамин Б12!
Виж целия пост
# 166
В12  не трябва да се предозирва.
Аз. и Палмърс пробвах и биоойл и всякокви скъпи глупости,но откакто открих колко хубава става кожата от зехтина съм много доволна.
Виж целия пост
# 167
Кръвната група и СПИН не бяха ли задължителни? По спомен мисля, че даже СПИН към момента на раждане не трябва да е на повече от 6м?!
За Васерман важи това за 6-те месеца. СПИН не е задължителен.
Виж целия пост
# 168
Ами ако си дарявал кръв и си знаеш кръвната група и че нямаш спин нужно ли да те бучкат пак и за това???
Виж целия пост
# 169

И за една промоция - ето този измиващ гел на А-Дерма A-Derma Primalba Нежен измиващ гел за бебета за коса и тяло, го взех на промоция от аптека Субра - 2. т.е. 1 литър на 50%, т.е. два броя за 24 лв. В Ремедиум е 22 лв.
Който е решил да ползва медицинска козметика, просто като инфо.

Благодаря за информацията  bouquet
Аз още се чудя каква козметика да взема, а не остана време. Мислех да е на Биодерма, но ако някой има впечатления и личен опит ще се радвам да сподели. Ако скоро е коментирана темата, извинявам се.
Виж целия пост
# 170
Ами ако си дарявал кръв и си знаеш кръвната група и че нямаш спин нужно ли да те бучкат пак и за това???

Примерно аз си имах картонче с кръвната група и при мен не я изследваха, но за СПИН не бях изследвана от 10 години... та не се противих . Както и другите писаха по-нагоре, спин-а май си е за последните 6 месеца нещо такова..
Виж целия пост
# 171
Ами ако си дарявал кръв и си знаеш кръвната група и че нямаш спин нужно ли да те бучкат пак и за това???
Е така или иначе ще те бодат заради ПКК какъв е проблема са пратят една епруветка и за другите изследвания.
Виж целия пост
# 172
Герда, това не е точно така. Някога е имало подобно схващане, но реално б12 е трудно да се предозира, а дори и да се, не е страшно, примерно не е същото като с вит Д да кажем, който е хубаво да е в граници, нито нисък, нито висок. Има много достъпна информация за б12, а за съжаление много лекари го пренебрегват.

 
В12  не трябва да се предозирва.
Аз. и Палмърс пробвах и биоойл и всякокви скъпи глупости,но откакто открих колко хубава става кожата от зехтина съм много доволна.
Виж целия пост
# 173
леко затопленият зехтин наистина е вълшебен за кожата, ама, пусто, много ми мирише на салата, бе Satisfied
Виж целия пост
# 174

И за една промоция - ето този измиващ гел на А-Дерма A-Derma Primalba Нежен измиващ гел за бебета за коса и тяло, го взех на промоция от аптека Субра - 2. т.е. 1 литър на 50%, т.е. два броя за 24 лв. В Ремедиум е 22 лв.
Който е решил да ползва медицинска козметика, просто като инфо.

Благодаря за информацията  bouquet
Аз още се чудя каква козметика да взема, а не остана време. Мислех да е на Биодерма, но ако някой има впечатления и личен опит ще се радвам да сподели. Ако скоро е коментирана темата, извинявам се.
А дерма е в пъти по-добра козметика! Иначе и на Uriage 1st е мн-добра
Виж целия пост
# 175
В12  не трябва да се предозирва.
Трудно е да се предозира. Водоразтворим е и се изхвърля от организма. Чела съм също, че трябва да се приема много дълго време (над 1 година) в големи количества, че да има някакви последствия за организма (ако има такива, т.к. не беше сигурно).
Виж целия пост
# 176
Лично аз ще правя някакви комбинации като козметика, т.е. ще пробвам с домашна мас първо- толкова е пухкава, като кремче ми я направи майка ми. В момента по време на бременността се мажа с нея, и да чукна на дърво новопоявили се стрии нямам, засега. Relaxed
Но за всеки случай съм взела и комплект на Мустела за къпане и мазане, да видим кое ще ми е от полза.
Виж целия пост
# 177
Момичета помагайте- да или не ?
Виж целия пост
# 178
Казват, че било добре козметиката да е ат един тип, че ако бебче тръгне да прави алергия да не се чудиш.
Аз четох последните изследвания за връзката между предозиране на витамини от група В и аутизъм. Всяко предозиране оказва негативно влияние върху бебче.
Има зехтини, които не миришат толкова.
И чистата масчица много помага, но трудно се намира.
Виж целия пост
# 179
Аз пък знам, че дефицит на вит б12, може да доведе до неврологични увреждания, подобни на аутизъм, досега не съм срещала обратното, но теории всякакви. Аз си вярвам на своите лекари. Отделно предозирането е наистина много трудно, излишъкът се отделя с урината, като вит Ц. С първата бременност не си обърнах внимание на вит Б12, синът ми имаше дефицит, и чак тогава разбрах, че и аз съм на долна граница. Сега съм малко над средата, и слагам капки 2 пъти седмично.

Боби, бременна си. Ако си решила да следиш как се удвоява, пусни и вдругиден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия