Всякакви въпроси относно съдомиялните - 21

  • 88 124
  • 724
# 210
Аз ги мия. С гел , не са толкова замърсени. На лека програма, температура 45 градуса.
Тъй като рафтовете на хладилника са стъклени, като ги извадя изчаквам да станат със стайна температура преди да ги пусна, че както са студени ме притеснява да не се пукне някое стъкло.
Виж целия пост
# 211
Да, без нищо, на 30-минутна програма или тази, която ти е най-кратката.
Виж целия пост
# 212
Аз ги мия. С гел , не са толкова замърсени. На лека програма, температура 45 градуса.
Тъй като рафтовете на хладилника са стъклени, като ги извадя изчаквам да станат със стайна температура преди да ги пусна, че както са студени ме притеснява да не се пукне някое стъкло.
Аз не знам коя програма е 45°.Моите са 30мин,интензив 70°,еко и ауто
Виж целия пост
# 213
Благодаря ви  Мами  за  отговорите .Ще   потърся място като се прибера  от Англия .Без мен   няма да  може  да се монтира  явно. Хубав ден ви желая .
Купих си нова АЕГ миялна голяма да му мяза .Пералня с  сушилня АЕГ   .чакам на 10 септември от Англия  да  се прибера  да си ги  вида .
Виж целия пост
# 214
А слагате ли буркани с хартиени етикети в съдомиялната? Аз още не съм се престрашила, мия си ги н ръка.
Виж целия пост
# 215
А слагате ли буркани с хартиени етикети в съдомиялната? Аз още не съм се престрашила, мия си ги н ръка.
Слагам. Понякога етикета се отлепва и го намирам във филтъра, друг път етикета оцелява, явно зависи от лепилото.
Виж целия пост
# 216
Значи довечера ще пробвам Simple Smile
А пластмасовите кутии, които слагам за миене, излизат с доста избелели цветове (последно сложих една кутия от шоколад). При вас така ли се случва?
Виж целия пост
# 217
Значи довечера ще пробвам Simple Smile
А пластмасовите кутии, които слагам за миене, излизат с доста избелели цветове (последно сложих една кутия от шоколад). При вас така ли се случва?
Да, тези кутии пластмасови от сирене например като ги слагам и избледняват малко.
Виж целия пост
# 218
Аз не бих сложила буркан с етикет. Веднъж го направих без да се усетя и резултата беше измит буркан, а етикета беше станал на много дребни парченца и беше полепнал по филтрите и едва го изчистих, а имаше и в перките.
Виж целия пост
# 219
Аз не съм имала проблеми с етикетите. Отлепват се направо целите и много лесно ги махам.
Виж целия пост
# 220
Аз успях да отлепя горния слой от етикета, но остана долният - малко хартия и лепилото. Сложих го в миялната снощи, но сутринта забравих да отворя и да видя какъв е резултатът.

Изчакаах повече от месец преди да споделя за "борбата" ми с намиране на решение за следния проблем: след измиване по чиниите и чашите остават ивици (предполагам от гланца), които с кърпа се отстраняват. В книжката пише да се настрои количеството: ако остават водни петна - да се увеличи, ако остават ивици - да се намали. Е, пробвах различни степени, но все резултатът не е задоволителен. Къде бъркам?
Съдомиялната уж е хубава, Бош SMV68mx04e. Пробвах с гел Сомат и с таблетки Finish Quantum - няма разлика.  newsm78
Виж целия пост
# 221
Аз гланц спрях изобщо да слагам.
Мия си рафтовете на хладилника, филтрите на абсорбатора, рафтовете на фурната. С една дума - всичко, което мога да набутам вътре.
Виж целия пост
# 222
Аз успях да отлепя горния слой от етикета, но остана долният - малко хартия и лепилото. Сложих го в миялната снощи, но сутринта забравих да отворя и да видя какъв е резултатът.

Изчакаах повече от месец преди да споделя за "борбата" ми с намиране на решение за следния проблем: след измиване по чиниите и чашите остават ивици (предполагам от гланца), които с кърпа се отстраняват. В книжката пише да се настрои количеството: ако остават водни петна - да се увеличи, ако остават ивици - да се намали. Е, пробвах различни степени, но все резултатът не е задоволителен. Къде бъркам?
Съдомиялната уж е хубава, Бош SMV68mx04e. Пробвах с гел Сомат и с таблетки Finish Quantum - няма разлика.  newsm78
А какъв гланц използваш?
Аз съм с Бош, но 45см.
От както сме я взели все с гланц на Сомат я ползвам.
Таблетки само на Фейри съм пробвала...
И от двата продукта съм доволна, нямам ивици или капки по съдовете.
При мен гланца е на 3 степен, ама водата ни е твърда в района.
Виж целия пост
# 223
Скрит текст:
Аз успях да отлепя горния слой от етикета, но остана долният - малко хартия и лепилото. Сложих го в миялната снощи, но сутринта забравих да отворя и да видя какъв е резултатът.

Изчакаах повече от месец преди да споделя за "борбата" ми с намиране на решение за следния проблем: след измиване по чиниите и чашите остават ивици (предполагам от гланца), които с кърпа се отстраняват. В книжката пише да се настрои количеството: ако остават водни петна - да се увеличи, ако остават ивици - да се намали. Е, пробвах различни степени, но все резултатът не е задоволителен. Къде бъркам?
Съдомиялната уж е хубава, Бош SMV68mx04e. Пробвах с гел Сомат и с таблетки Finish Quantum - няма разлика.  newsm78
А какъв гланц използваш?
Аз съм с Бош, но 45см.
От както сме я взели все с гланц на Сомат я ползвам.
Таблетки само на Фейри съм пробвала...
И от двата продукта съм доволна, нямам ивици или капки по съдовете.
При мен гланца е на 3 степен, ама водата ни е твърда в района.
Гланцът е от Лидл, W5. В темата за препаратите ми го препоръчаха. Мисля да пробвам как ще е, ако изключа гланца, както hailie.
Нашата вода не е варовита, тестът показа, че солта трябва да е на най-ниска степен и въпреки това я сложих на 2, след това увеличих и на 3, за да видя дали ище има промяна, но няма. А гланцът фабрично е на 5 от 6 степени, пробвах от 2 до 6. Ако и без гланц е така, поне ще знам, че не е от него.
Виж целия пост
# 224
За мека вода, гланц на 5 от 6 е много. Пробвай на 1 или без. Сол също е добре да ти е на 1 за много мека вода. С лакмус ще е по-точно измерено.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия