Каква пералня - 2 част

  • 99 443
  • 778
# 285
Благодаря. bouquet
Виж целия пост
# 286
Привет bouquet
Предстои ми смяна на пералня,след като Индезита, който ми служи вярно и безотказно вече 22 години е време "да се пенсионира".
След като прочетох коментари и мнения в темата  се  спрях на Gorenje
http://www.gorenje-dom.com/sh/peralni-gorenje/686-peralnya-goren … 824&results=1
Някой ползва ли я и има ли  отзиви от работата й?
Знаете ли, дали при Gorenje, всеки месец има промоция за "удължена гаранция".
Тази, която съм избрала е с 3 години гаранция и се чудя дали ще попадне в промоция за 5 годишна удължена гаранция newsm78
Пералнята е в отделно помещение, само за пране, така че нямам изисквания относно размера, шума и дизайна и т.н. Бюджета е около 700-800 лв

BM21коментарите ти за мен са много професионални и помагащи. Можеш ли да дадеш твоето мнение за тази пералня!? Или ако можеш да ми предложиш модел с аналогични характеристики, но с 5 годишна гаранция?

Ще бъда благодарна да споделите своето мнение! bouquet
Приятен ден!


Виж целия пост
# 287
Привет bouquet
Предстои ми смяна на пералня,след като Индезита, който ми служи вярно и безотказно вече 22 години е време "да се пенсионира".
След като прочетох коментари и мнения в темата  се  спрях на Gorenje
http://www.gorenje-dom.com/sh/peralni-gorenje/686-peralnya-goren … 824&results=1
Някой ползва ли я и има ли  отзиви от работата й?
Знаете ли, дали при Gorenje, всеки месец има промоция за "удължена гаранция".
Тази, която съм избрала е с 3 години гаранция и се чудя дали ще попадне в промоция за 5 годишна удължена гаранция newsm78
Пералнята е в отделно помещение, само за пране, така че нямам изисквания относно размера, шума и дизайна и т.н. Бюджета е около 700-800 лв

BM21коментарите ти за мен са много професионални и помагащи. Можеш ли да дадеш твоето мнение за тази пералня!? Или ако можеш да ми предложиш модел с аналогични характеристики, но с 5 годишна гаранция?

Ще бъда благодарна да споделите своето мнение! bouquet
Приятен ден!


Новото поколение "Gorenje" е буквално от месец-два на пазара и няма как да се даде конкретно мнение. Едва ли са се изменили съществено в сравнение с предишното поколение.
Всъщност от предпоследното поколение все още са на пазара, а те са доволно удачни. От близо година ползвам W98F65I/I и мога да ви насоча към този модел, въз основа на личен опит. Малко над зададения бюджет е, но си заслужава.
http://www.gorenje-dom.com/sh/peralni-gorenje/435-peralna-mashin … paign=direct_link

Виж целия пост
# 288
ВМ21,Благодаря! Това, че е над бюджета не е проблем. Ще я потърся в някой от магазините да я видя  "на живо".
Виж целия пост
# 289
Irinita, чак 9 кг необходима ли ти е?
Моята е 8 кг. и я ползвам за големи завивки много рядко. Сигурно и 7 кг. ги поемат. Според мен повече се пере ежедневно пране, а такива кг рядко се събират за едно пране.
Виж целия пост
# 290
Сегашната ми перална е 5кг,достатъчно за ежедневно пране,но новата задължително ще е 7кг. Heart Eyes  9кг и на мен ми се виждат много,но всеки си знае нуждите  и домакинството.
Аз имам въпрос относно оборотите.Сега центруфигарам на 600,(толкова си може милата ми  Simple Smile) Вие как избирате силата на центруфугата-според материйте на дрехите,количството им...колко оборота ползвате най-често?
Виж целия пост
# 291
didka pitka Не, не ми е необходима пералня с вместимост 9 кг. Достатъчни са ми и 7 или 8 кг. На вилата имаме пералня с голяма вместимост и когато се налага да се перат завивки използвам нея. Трудно ми е да се ориентирам в различните модели, които предлага Gorenje newsm78, а и нямам идея кои от съвременните функции е добре да има една пералня и кои не. Моето Индезитче си е ветеран. На вилата е LG, вече на 9 години и също няма много от функциите, които се предлагат сега. За това съм благодарна на съветите ви! bouquet
Функциите на тази, която препоръчва ВМ21 "звучат" доста добре. Ако пералня с по-малка вместимост ги притежава би било чудесно.
Виж целия пост
# 292
Аз изказах само мнение относно кг, иначе не съм наясно с характеристиките на пералните, че то всяка година излиза по нещо ново.
Успех в покупката.

Що се отнася до Индезит, явно старите модели са много яки. Снаха ми остави такава на майка за ползване, вече е на 21 години и е пушка. Сравнявайки я с моята, ми изглежда много малка, но иначе пере много добре.
Виж целия пост
# 293
didka pitka Не, не ми е необходима пералня с вместимост 9 кг. Достатъчни са ми и 7 или 8 кг. На вилата имаме пералня с голяма вместимост и когато се налага да се перат завивки използвам нея. Трудно ми е да се ориентирам в различните модели, които предлага Gorenje newsm78, а и нямам идея кои от съвременните функции е добре да има една пералня и кои не. Моето Индезитче си е ветеран. На вилата е LG, вече на 9 години и също няма много от функциите, които се предлагат сега. За това съм благодарна на съветите ви! bouquet
Функциите на тази, която препоръчва ВМ21 "звучат" доста добре. Ако пералня с по-малка вместимост ги притежава би било чудесно.

По-голямата вместимост е единствено в плюс. В нея може да перете доста обемни неща, като юргани без проблем. Съвременните перални са "умни", изчисляват количеството пране, и въз основа на това се определя, колко вода да се впръска, с каква мощност да се върти барабана. В общи линии е отделено голямо внимание на енергоефективността, така че и по-голяма да е, това не е кой знае какъв проблем и разхищение. Не са като старите перални с механически програматор, които всеки път пълнят едно количество вода и задвижват барабана с една мощност.
Виж целия пост
# 294
Също държа да допълня, някои хора от начало, като включат нова пералня и си викат, тук има нещо нередно, защо така мотора се мъчи и едвам превърта барабана? Това е напълно нормално от начало, защото машината мери прането. Както знаете масата на прането се увеличава силно, като попие вода, и чак когато машината е преценила, колко вода да впръска, а дрехите са попили максимално, барабана започва да се върти по-уверено без да създава впечатление, че се "мъчи".
Това разбира се не е при всички перални, има много модели и мотори, но и подобни оплаквания има , че уредът се мъчи. Не се мъчи, няма страшно. Когато отчете теглото на прането ще изчисли, и колко силно да захранва мотора.
Виж целия пост
# 295
Наясно съм с това, което казваш, и не ми е проблем.
Проблемът ми е, че пера често, а за двама души няма как да се събере толкова пране и реално пералнята се върти празна. Това мисля че не е най-добрият вариант за пералнята.
Вярно е, че всяка програма си е зададена за конкретни кг, но в повечето случаи, тъй като си сортирам прането, не мога да ги достигна.
Това имах предвид като писах, че трябва да се прецени количеството пране, което ще се пере ежедневно. 
Виж целия пост
# 296
Моля за мнение от ползващи на вградена пералня в кухнята , налага ми се да сложа такава ,а не съм ползвала......за какво да внимавам евентуално при монатажа, каква марка ползвате, как се обслужва във времето........а какво става ако има вибрации ?
Виж целия пост
# 297
Пералнята за пълно вграждане ли ще е или само ще е скрита зад вратичка?
Аз имам пералня за пълно вграждане в кухнята. Моята е Аристон на 9 години и нямам никакви проблеми с нея. Единственият и недостатък е, че няма дисплей, но на времето всичките бяха така. Сега съм си харесала един Бош за вграждане, но чакам моята да ме изостави и тогва ще го купим.
Виж целия пост
# 298
Пералнята за пълно вграждане ли ще е или само ще е скрита зад вратичка?
Аз имам пералня за пълно вграждане в кухнята. Моята е Аристон на 9 години и нямам никакви проблеми с нея. Единственият и недостатък е, че няма дисплей, но на времето всичките бяха така. Сега съм си харесала един Бош за вграждане, но чакам моята да ме изостави и тогва ще го купим.

Идеята ми беше да не се вижда , сега ме подсещаш , че може само да е скрита от вратичка, но пералнията ми в момента я отварям в най-доланата и част заради филтъра, точно на нивото на цокъла на кухнята.
Виж целия пост
# 299
ВМ21,какво означава високо ниво на водата?Има регулиране с колко вода да пере/плакне?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия