Градинарство – моето хоби 20

  • 84 282
  • 766
# 495


Моля за помощ, някои знае ли как се казва това цвете и как се отглежда. Благодаря ви
Виж целия пост
# 496
плюеща палма Simple Smile Euphorbia leuconeura
Виж целия пост
# 497
Много благодаря st. Dobri
Виж целия пост
# 498
А как трябва да се отглежда, не намирам нищо за нея
Виж целия пост
# 499
https://indoor-plants.net/euphorbia-leuconeura/

няма кой знае какви претенции. сукулент е и не бива да се прекалява с поливането.
ако съдя по тази в стария офис - ако се преполее, падат листата, ако се пресуши - падат листата, но започва да цъфти Simple Smile Simple Smile Simple Smile
не е някакъв атрактивен цвят, но след това прави семена и "изплюва" узрелите из целия офис. по пода, в другите саксии - навсякъде. сами се засяват, поникват без проблем....
дебелата част се заформя на година-две. преди това е едно тънко нищо и трябва да се подпре, че листата тежат и го изкривяват.
Виж целия пост
# 500
Получих си адениума. Мъничък е, дано не го уморя.


Виж целия пост
# 501
малък, ама голям сладур. и "коремче" даже е направил.

Sad а аз нямам място за къщни китки Sad
Виж целия пост
# 502
Момичета, дайте идея какво може да е - в едната саксия петуниите са ми едни...с малки цветчета, и листата са леко пожълтели и меки, изглеждат като увяхнали, поливах ги днес, но никакъв ефект. Мислех да не е някаква брашнеста мана, защото са леко лепкави, но нямат "брашно" по тях в крайна сметка...

И като съм почнала брашнестата мана с какво се пръска, че видях по друга петуния, че е тръгнала вече.
Виж целия пост
# 503
DreamComeTrue, за съжаление не мога да помогна Sad
Но като стана дума за петунии да се похваля - 2 от миналогодишните ми петунии успяха да презимуват и до скоро бяха живи и цъфтяха. Вече не са. Но ги замених с тези, които поникнаха от техните семена (събрах си миналото лято). Даже вече цъфтят, а ги засях късно и не очаквах дори да поникнат. Та, смятам да продължа да си събирам семенца Simple Smile Смятам и да полея новите растения с тора за цъфтеж на орхидеи на Лактофол, който при мен действа на всичко друго, но не и на орхидеите Joy
Виж целия пост
# 504
svetlak, не стават ли много късно от семенца? Твоите кога станаха готови за цъфтеж? Аз май нямам търпение и си купувам готови коренчета, за да има цветни красоти по - рано.
Виж целия пост
# 505
svetlak, не стават ли много късно от семенца? Твоите кога станаха готови за цъфтеж? Аз май нямам търпение и си купувам готови коренчета, за да има цветни красоти по - рано.

Сях ги през май, доколкото помня. Сега започват да цъфтят.
Аз подходих несериозно, защото имам един неуспешен опит с купени семена за петуния - от цяло пакетче в саксията поникна едно растения и то беше кълдръмче Joy Но миналата година си купих една тъмнолилава петуния, която стана голяма и красива и ухаеше на ванилия. За пръв път уцелвам такава и исках да я съхраня.
Виж целия пост
# 506
И моите петунии миришат много сладко, каскадни са. Обаче явно не са били хибридни. Иначе нямаше да поникнат семенцата. Понеже са от миналогодишни.
Виж целия пост
# 507
От хибридните също поникват, но сорта се разпада, и изглеждат по друг начин. От моите разноцветни и кичести вече втора година си отглеждам цикламени простоцветни в два нюанса Simple Smile
Тази зима не прибирах саксиите им, и защото зимата беше мека, а в студа ги беше покрил сняг, две коренчета ми оцеляха!
Виж целия пост
# 508
 Да ви се похваля, изникнаха ми лимончетата от семка Heart Eyes обаче са много в едно сандъче и се чудя на какъв етап трябва да ги разсея. Как ме е яд, че не ги сях поотделно ..
Виж целия пост
# 509
По принцип разсада се пикира на две същински листенца (все пак не съм сигурна, защото си купувам готов). Една колежка беше си насадила от семка,стоеше на перваза в службата, и на третата година даже роди лимон!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия