Една детска стая или две ?

  • 11 447
  • 105
# 15
Аз гласувам за една, особено щом децата са от един пол.
И вече като станат "тийн", тогава направете този ремонт.
Заедно е весело!
Моите деца (момиче и момче) бяха в една стая, докато не влязоха в пуберитета. После разджуркахме жилището и се разделиха.
Виж целия пост
# 16
Много по-труден би бил ремонта след години, при нанесени мебели и живеещо семейство.
А и съседите може да надигнат глас против преустройството.
Нека да я има стаята, а къде ще спят децата ще се решава според случая.
Виж целия пост
# 17
Ние все още нямаме деца, но сме предвидили 3 спални: 1 за нас и 2 детски. Добре е тези неща да се планират от рано.
Виж целия пост
# 18
Здравейте! Със съпруга ми сме в страхотна дилема. Голямата ни дъщеря е на 3 и половина - страшно самостоятелна, от мъничко бебе е отделена сама в стая, никога не е слагана на леглото при нас (и като цяло това е най-доброто родителско решение, което сме взели до момента). Сега чакаме да се появи принцеса номер две. Купихме си жилище и започваме ремонт. Имаме обаче само една детска стая. И тук е дилемата - жилището е голямо - имаме възможност за още една детска - с избиване на прозорци,усвояване на един от килерите, събаряне на две стени и повечко разходи е възможно да се получи. Моля мамите най-вече с две дечица да ме посъветват как да постъпим - да ги настаним ли двете госпожици в една обща стая или да направим втора детска ? Благодаря ви
При налична възможност, аз бих "дала" стая на всяко дете.
Виж целия пост
# 19
Ако ще е усвоява килер, да, но ако ще се намаля хола например, за сметка на още една стая - аз не бих.
Виж целия пост
# 20
Ако ще се бутат стени и отнема от други стаи - против съм.
А това, че детето е самостоятелно з амомента, пригответе се за обрати като се появи бебето и започне ревността...
Тогава може да се окажете в един момент и четирима на спалнята Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 21
За мен е нормално, ако планираш 2-ро дете задължително да имаш допълнителна стая. На едното може да му се спи, другото да иска да играе,. А като станат тийнове ?! Ще ти нарушават спокойствието и ще трябва да бъдеш арбитър на скандали за пространство.
Виж целия пост
# 22
За мен е нормално, ако планираш 2-ро дете задължително да имаш допълнителна стая. На едното може да му се спи, другото да иска да играе,. А като станат тийнове ?! Ще ти нарушават спокойствието и ще трябва да бъдеш арбитър на скандали за пространство.

Недумай. Дай сега всички, които нямат възможност да планират втора стая, да си останат с едно дете.

Абсурдни са ми идеите малко бебе да се тури при 3-4 годишно дете. На бебето мястото му е при родителите или евентуално в самостоятелна стая. Аз гласувам за две стаи, щом мястото позволява.
Виж целия пост
# 23
направете 2 стаи за да може да не си объркват нещата а и да е ясно кой какво е разхвърлял и какво има да си оправя ... това за по-нататък, но тогава и голям ремонт ще е по-труден.
Моите са с горе долу такава разлика и до изветсно време бяха много добре в 1 стая и малкия не се плашеше нощем, брат му беше с него ... но като стана на към 8-9 години големия искаше да си е отделно и да не му пипат нещата ... а и се събраха мног онеща.

Вие може да направите ремонта с 2 стаи. като начало да ги оставите да спят в едната заедно и да играят в другата заедно. Т.е. едната за играчки  и учене ... а като искат да са в отделни само поразмествате нещата и иъхвърляте по повода ненужни играчки .
Виж целия пост
# 24
Ако ще е усвоява килер, да, но ако ще се намаля хола например, за сметка на още една стая - аз не бих.

Да ще се пипне част от хола но не е толкова фатално гъй като той е дълъг цели 6 метра и ще стане кухня + трапезария+ хол доста голимички, дори се чудя какво толкова ще им обзавеждам хихи 😊
Виж целия пост
# 25
Много по-труден би бил ремонта след години, при нанесени мебели и живеещо семейство.
А и съседите може да надигнат глас против преустройството.
Нека да я има стаята, а къде ще спят децата ще се решава според случая.
  Ооо със сигурност или сега или никога хаха 😊 В момента жилището е очистено до едни голи стени и сега е момента да се вдига пепелак. С комшиите надали ще имаме проблеми тъй като почти на всички са им преустроени жилищата по някакъв начин- в 2 от апартаментите дори и банята е преместена.
Виж целия пост
# 26
Щом жилището е голямо и сте готови за реконструкции, няма какво да му мислите толкова. Две деца с такава разлика никога няма да си играят спокойно в самостоятелна стая. Говоря от опит. Правете втора стая и да ви е мирна главата.
Виж целия пост
# 27
И аз препоръчвам две стаи, щом можете да си го позволите. Подкрепям всички изложени аргументи в предишните постове.
Виж целия пост
# 28
За мен е нормално, ако планираш 2-ро дете задължително да имаш допълнителна стая. На едното може да му се спи, другото да иска да играе,. А като станат тийнове ?! Ще ти нарушават спокойствието и ще трябва да бъдеш арбитър на скандали за пространство.

Недумай. Дай сега всички, които нямат възможност да планират втора стая, да си останат с едно дете.

Абсурдни са ми идеите малко бебе да се тури при 3-4 годишно дете. На бебето мястото му е при родителите или евентуално в самостоятелна стая. Аз гласувам за две стаи, щом мястото позволява.
Точно това си мисля Simple Smile
Виж целия пост
# 29
Направете си 2 щом има възможност.
Дори да не спят заедно може да се ползва за гостна, кабинет, за фитнес уреди, гардеробна и т.н. Винаги е + щом така или иначе имате площ.

Скрит текст:
Ако имах брат/сестра никога не бих искала да имаме отделни стаи. Мразя да спя сама. Имаме и приятелски семейства с деца, които искат да са в една стая. Така че водете се и по децата, съвсем не е задължително всички да искат да са сами.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия