Една детска стая или две ?

  • 11 447
  • 105
# 75
Колкото повече стаи - толкова повече Simple Smile
Не и ако стаите са преходни, за да бъдат повече.. Не и ако стаите са 2*2 метра и се чудиш легло ли да сложиш или бюро по-напред. Това как помага?
Виж целия пост
# 76
Помага,вярвай ми.Нагледала съм се на такива стаи.
Виж целия пост
# 77
Явно става дума за стаи, а не за килери. Иначе в някои нови кооперации се нагледах на недоразумения. Напр.една брокерка ми предложи “огромната 15 кв.м.стая” да я преградим на 2. Направо се втрещих как им идват такива идеи.
При нас най-малката е 13 кв.м, тоест бивша кухня с балкон.
Виж целия пост
# 78
Тези стаи на които съм се нагледала,така са строени.Не са преустроени.Но с малко фантазия става всичко в нея и е ок.
Виж целия пост
# 79
При нас най-малката стая е 15кв.м и пак ми се струва малка. Айде, ако е за нас ок, ама да навреш дете в килер ми е малко неприемливо.
Виж целия пост
# 80
Аз съм виждала супер миниатюрна детска стая и предвид, че семейството има три деца, напълно я одобрявам. Много по-добре е малка и самостоятелна стая, отколкото никаква. Иначе всеки е свободен да се превзема за собствените си деца и жилище, колкото си иска.
Виж целия пост
# 81
Аз съм виждала супер миниатюрна детска стая и предвид, че семейството има три деца, напълно я одобрявам. Много по-добре е малка и самостоятелна стая, отколкото никаква. Иначе всеки е свободен да се превзема за собствените си деца и жилище, колкото си иска.
Не става въпрос за превземане, а за комфорт. Като цяло, човек както си го направи. Като планираш повече от едно дете, следователно планираш повече спални. Не виждам нищо нередно. За мен е просто нечестно спрямо децата да ги създаваш, а след това да ги лишаваш от лично пространство, защото не си си направим сметката.
Виж целия пост
# 82
Подкрепям, че е по-добре мини стая отколкото никаква. Малкото ми дете е в малка стая - има легло с ракла, бюро, голям вграден гардероб, даже и прозорец Simple Smile Много му е уютна и хубава и той много си я харесва. Ако иска пространсво да беснее, може да използва хола.
Аз като дете не съм имала никаква детска стая, да не говорим пък за самостоятелна. И все пак се радвам, че родителите ми са създали две деца, а не едно или хич.
Виж целия пост
# 83
Не ме разбирай погрешно, също съм на мнение, че децата трябва да са съобразени с финансовите възможностите на семейството. Само, че квадратурата на стаята нито е признак за добра грижа, нито е толкова важна за комфорта и възпитанието на едно дете.
Виж целия пост
# 84
Имам позната с две малки деца. Апартаментът им си състои от спалня, хол и кухня. Сега се сместват някак си, ама като пораснат тези деца и станат тийнейджъри, не ми се мисли. И тя не го и мислила, дано им стигнат парите, да вземат нещо по-просторно. Много мои приятели са израснали или въобще без детска стая, или с родителите - спящи в хола и не са станали по-различни от тези, които са се ширили самостоятелно. Разбира се, комфортът да имаш собствено, дори и малко пространство, е безценен.
Виж целия пост
# 85
Олеле, сега и деца ли да не раждаме, ако нямаме поне 20кв самостоятелна спалня за всяко дете?
Аз направо мисля всеко дете да си има собствен апартамент. Какво ще си чупи личното пространство с някакви килерчета. От новородено в самостоятелен апартамент.
Виж целия пост
# 86
Не става въпрос за превземане, а за комфорт. Като цяло, човек както си го направи. Като планираш повече от едно дете, следователно планираш повече спални. Не виждам нищо нередно. За мен е просто нечестно спрямо децата да ги създаваш, а след това да ги лишаваш от лично пространство, защото не си си направим сметката.
Абсолютно подкрепям. Редно е след като се създаде дете, да му се осигурят и условия за живот. Дали преди раждането или малко след това е върпос на индивудуална обстановка. Ама да се създаде дете и докато порастне да се гърчи с още хора в една стая е жестоко.  Не е казано да има "поне 20кв самостоятелна спалня за всяко дете" - това са крайности, но да си има някаква отделна стая.
Виж целия пост
# 87
Аз си мислех, че за новороденото е най-важно мама да е наблизо и да го гушка, но какво се оказа, най-важно е членовете на семейството да не му се мотаят и гъчкат наоколо.
В същото време масово се чудим как да отучим децата да идват по нашите спални нощем. Има безброй подобни теми из форума. Ако децата повече от всичко имаха нужда да са сами и отделно, защо ще се бутат при родителите си?
За едно дете да го затвориш някъде изолирано и само е най-гадното отношение, тук вече го превърнахте в еталон за грижа, без която по-добре да не го раждаш.
Виж целия пост
# 88
Аз си мислех, че за новороденото е най-важно мама да е наблизо и да го гушка, но какво се оказа, най-важно е членовете на семейството да не му се мотаят и гъчкат наоколо.
В същото време масово се чудим как да отучим децата да идват по нашите спални нощем. Има безброй подобни теми из форума. Ако децата повече от всичко имаха нужда да са сами и отделно, защо ще се бутат при родителите си?
За едно дете да го затвориш някъде изолирано и само е най-гадното отношение, тук вече го превърнахте в еталон за грижа, без която по-добре да не го раждаш.
Чакай сега, защо говориш за бебе? Колко време ще е бебе? Периода след бебешкия период /за който всъщност говоря аз/ какво се случва с детето? Или само многУ любоФ му е нужо и всичко е точно?
Виж целия пост
# 89
Kаза се, че без самостоятелна стая, по-добре да не го раждаш изобщо. Т.е. това е сред най-базовите необходимости.

От каква възраст според вас децата започват да искат да стоят сами? Защо не си направите експермент да оставите децата сами в стаите си, но без да се залисват с електронни устройства, които по принцип утешават от липсата на човешки контакт. Оставете ги сами и засечете колко време ще издържат без да потърсят компания.
Дъщеря ми става на 11 тази година. Имаше си собствена стая, но издържа там известно време и започна небрежно и уж случайно, но всъщност съвсем умишлено, да заспива на дивана в хола, докато един ден не каза, че иска холът да е нейната стая. Не може да издържи всички да са някъде заедно, а тя да седи изолирана в друга стая.
Девет години живяхме в едно жилище и от 2 години сме в друго. И в двете си имаше собствена стая, но седеше в нея само, ако и другите сме там. Иначе искаше холът да е нейната стая и там да ѝ е леглото и всичко останало.
За 11 години няма промяна по този признак, скоро отново ще се местим и пак ще я оставя да си избере дали да има собствена отделна стая, но отлично знам какво ще избере. И все пак ще ѝ дам избор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия