Счетоводител в нужда се познава 14

  • 59 104
  • 763
# 240
Здравейте,
имам нужда от помощ за подаването на един болничен.
Лицето е СОЛ, болничния е за гледане на дете до 18г., Смятам че попълвам всичко коректно в прил.9, но ми казва грешка:
Грешка при валидация на документ спрямо XSD схема: The element 'Certificates' has invalid child element 'AnketaDateStart'. List of possible elements expected: 'AnketaSickLeave'.

Идеи?
Виж целия пост
# 241
Здравейте,
имам нужда от помощ за подаването на един болничен.
Лицето е СОЛ, болничния е за гледане на дете до 18г., Смятам че попълвам всичко коректно в прил.9, но ми казва грешка:
Грешка при валидация на документ спрямо XSD схема: The element 'Certificates' has invalid child element 'AnketaDateStart'. List of possible elements expected: 'AnketaSickLeave'.

Идеи?

Отвори файла на Приложение 9 с Notepad и виж какво пише при посочените грешни елементи, за да направим анализ.
Може да пишеш мейл на: BENEMPL@nssi.bg
Отговарят бързо. Копирай текста на грешката и ще ти посочат какъв е проблемът.
Виж целия пост
# 242
Здравейте,
имам нужда от помощ за подаването на един болничен.
Лицето е СОЛ, болничния е за гледане на дете до 18г., Смятам че попълвам всичко коректно в прил.9, но ми казва грешка:
Грешка при валидация на документ спрямо XSD схема: The element 'Certificates' has invalid child element 'AnketaDateStart'. List of possible elements expected: 'AnketaSickLeave'.

Идеи?
Актуализира ли новата версия?
Виж целия пост
# 243
Според мен е със старата версия и съответно старите образци на приложения...поне намерих такъв отговор при същата грешка.
Виж целия пост
# 244
Дааааа Rolling EyesRolling Eyes Не бях подавала болнични от няколко месеца, и съвсем изключих че четох за нова версия.. Извинявайте че ви занимавах Flowers Rose
Виж целия пост
# 245
Да попитам за вашето мнение: новорегистрирана по ДДС фирма има ли право на данъчен кредит за наличните стоки? В чл.74 пише "активи", т.е. стоките като материални запаси са изключени? Освен това, с отпадането на регистрационния опис,  правото се упражнява като съответните документи по чл. 71 се отразяват в дневника за покупките  със съответстващите на наличните активи данъчна основа и данък, т.е. частично фактура няма как да се отрази. Разбирам, че нямам право на дан.кредит. А регулиране по ЗКПО налага ли се?
Виж целия пост
# 246
Естествено, че наличните стоки са част от "активите" - краткотрайни активи са. Може и частично ф-ра да се включи в дневника, за да се ползва ДДС за начините стоки.
Виж целия пост
# 247
Знаех си, че нещо се омотах, защо така буквално го приех?!?  Благодаря ти Лейди Брийн.
Виж целия пост
# 248
Здравейте, не съм сигурна дали това е точното място на което да задам въпроса си, но ще опитам.

На какво обезщетение за безработица има право лице, което преди 2г. е ползвало такова? Все още ли важи правилото, че трябва да са минали 3г. на трудов договор, за да има право на 60% от среднодневния осигурителен доход?
И съответно ако се подадат документи преди да изтекат тези 3г. от последно използваната услуга, обезщетението ще бъде само за 4месеца при минималният дневен размер?
Виж целия пост
# 249
Здравейте, не съм сигурна дали това е точното място на което да задам въпроса си, но ще опитам.

На какво обезщетение за безработица има право лице, което преди 2г. е ползвало такова? Все още ли важи правилото, че трябва да са минали 3г. на трудов договор, за да има право на 60% от среднодневния осигурителен доход?
И съответно ако се подадат документи преди да изтекат тези 3г. от последно използваната услуга, обезщетението ще бъде само за 4месеца при минималният дневен размер?

3 години се брои от момента на отпускане на обезщетението за безработица.
Ако не са минали - 4 месеца на минимално обезщетение.
Виж целия пост
# 250

Lady Brinne, благодаря, правилно съм разбрала значи.
Виж целия пост
# 251
Надявам се да не съм в грешна тема.
Имам въпрос за болничен.
Издаден ми е болничен за гледане на дете 5 дни. (Заведох детето на преглед при ЛЛ и поисках болничен само за деня, но лекарката решила, че ми прави "услуга"...)
Но аз не мога да го ползвам. Трябва да съм на работа.
Може ли работодателят да не го дава изобщо или трябва да се направи нещо допълнително.
Виж целия пост
# 252
Само лекарят може да отмени болничния.
Виж целия пост
# 253
А ако счетоводителят не го подаде?

Съпругът ми има болничен от април 2017, който шефът му не прие и просто не беше подаден в НОИ.
Виж целия пост
# 254
Шефът е в крачка-неподаването на болничен е нарушение,което се санкционира!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия