Пък хората - дали са деца, или възрастни имат мнение, амбиции, его, самочувствие и т.н. - не бива да си мислим, че ние сме "по" и да ги наставляваме и игнорираме. За мен метода "отвличане на внимание" е златния ключ!!! Ей сега вместо да се тормозиш, че не си боядисала дай задача на щерката да измисли тема за рожденния ден и да украси стените - пък ти така или иначе ще боядисаш след това и ще покриеш следите.
ама предпочитам да знам какво трябва да повторя пред изненадата в последния момент. При мен е "утежнено" положението, защото не говори езика, няма приятели и никъде не може да иде сама....., мм не харесва как тя готви, но пък за сметка на това се справя прекрасно с всякакъв вид теста. Убедила съм я, че прави най-добрите заготовки за готвене и глади перфектно
Просто реагирам според ситуацията - хем да държа нещата под контро, хем тя да не се чувства излишна.
Изобщо и не съм си мислила, че ще организира както трябва нещата де. Имам приятелка в НОИ и няколко пъти ѝ гледа документите момичето, че има много неразбории по тях, спечелени съдебни дела с работодател, а делото го няма налично, стаж който го има в книжката но не и по архиви, изобщо каши. На всичко отгоре е със сменено ЕГН и едни 4 години ѝ се водят само на него, на никого няма да хрумне да проверява на друго ЕГН стаж, че да ѝ го признаят. Миналата седмица даже двете си говориха, да не препредавам и майка ми каза, че до днес трудовата книжка ще ѝ е готова от сегашната работа. Да, ама на нея пише утрешна дата. Т.е. тя може да ги подаде в НОИ, най-рано вдругиден. Та разходихме се де, добре, че беше моята приятелка да погледне за последно. Толкоз да свърши нещо сама 


Препоръчани теми