Орхидея

  • 287 458
  • 1 288
# 1 005
Здравейте!  Hug

Искам да попитам - трябва ли да пресеждам орхидеята веднага след закупуването й? /Фаленопсис/
И за оливането - прочетох, че почвата трябва да е постоянно суха, за да не изгният корните. На колко дни да поливам и с какви подхранващи течни торове
Виж целия пост
# 1 006
Лейди Би, не е нужно пресаждането. То се прави по необходимост / има изгнили корени, мирише на мухъл от корите, зеленясало е/  иначе не се притеснявай.
Относно поливането:
Наблюдавай орхидеята си 4-5 дни и ще видиш, че корените ще започнат да побеляват /ако има и въздушни по тях си личи много добре/, когато корените в саксията започнат да си променят наситено зеления цвят значи е време за поливане. А ако въздушните корени побелеят/посивеят ги напръскай с вода, но не много обилно и ще видиш, че те стават наситено зелени. Аз си пръскам цялото растения (+ цветовете) по 2-3 пъти на ден в жегите и по 1-2 пъти като в по-хладно. Поливам на 8-10 дни чрез потапяне в леген с вода за около 30 минути. Използвам бял и кафяв кристалон и лактофил за орхидеи на прах, но не съм много компетентна по частта с наторяването, така че трябва и някой друг да се изкаже.
Дано съм ти била полезна!  Hug
Виж целия пост
# 1 007
 Hug White_tulip , благодаря!
Да, има корени отгоре, които са по-бели и по-слаби от тези, които се виждат в кашпата.
Ще ги наприскам! А може би след седмица ще я полея/потопя в леган/  Peace
Виж целия пост
# 1 008
Здравейте , и аз съм горд собственик на 4 орхидеи. Още съм много неопитна в отглеждането им и  ще имам много въпроси, надявам се да намеря отговорите при Вас.


Виж целия пост
# 1 009
Добре дошла!
Ще покажеш ли снимки на орхитата?  Hug
Виж целия пост
# 1 010
Лили, добре дошла Hug
Ракошни са орхидеите ти Heart Eyes

Ето малко нови снимки на моите:
Първата ми си пуска ново листенце, корените и растат на поразия, а цветовете са все така прекрасни, много и се радвам:





Втората също пуска листенце, а гледам че и корените и са започнали да растат много бързо:


Ето тук се виждат три различни цвята - най-долният беше разцъфнал като я купих, вторият се отвори у нас от вече сформирана пъпка, а третият е от пъпка, която се оформи изцяло у нас. Имам си две такива цветчета Simple Smile
Виж целия пост
# 1 011
а по колко цвята горе-долу има по цветовете на фаленопсиса newsm78
Виж целия пост
# 1 012
Моите не са по много. Двата цветоноса на пъстрата имат по 5 в момента, но на нея и опадаха 3 пъпки като я донесох вкъщи и една имаше счупена още като я купувах Whistling После като продължиха да растат цветоносите, и двата си пуснаха по още една пъпка. Лилавата ми пък има на единия цветонос 5 цвята, а на другия 6. Иначе съм виждала и страхотно отрупани цветоноси с десетки цветове Grinning
Виж целия пост
# 1 013
здравейте,
някой има ли орхидея Ванда (http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=ARTICLE_READ&ARTI … amp;CATEGORY_ID=6 )да даде някой съвет? ... цъфтя ни повече от 4 месеца като я купихме, но умря (за около 6 месеца у нас  Embarassed) - всичките й листа почнаха да падат и сега е без нито едно, съответно вече спряхме да я поливаме и е съвсем изсъхнала. Най-вероятно е преполята (не е във почва, а я вадим от съда, на дъното на който има камъчета и топим корените 1 седмично във вода докато станат тъмно зелени), май по-рядко е трябвало  newsm78 Незнам дали има още живец в нея още и дали да не предприемем нещо за спасяване - присаждане примерно Thinking Много ги харесваме със съпруга ми орхидеите, доста сме уморили и уж добихме опит и смелост и взехме тази Ванда, но явно пак нещо сме сбъркали newsm78
Виж целия пост
# 1 014
Камбрията която бях обещала да пусна Трябваха и 2 год да се накани да цъфне!
А това Фалче днес си го подарих от БауМакс!
Виж целия пост
# 1 015
Аууу, благородно ти завиждам, прекрасно е Heart Eyes
Хорааа, и аз искам ново, една липса ме е налегнала, в Кауфланд и тази седмица няма да има орхита, тъй ми се е приискала нова, че не е истина Crazy
Виж целия пост
# 1 016
Здравейте,
Отдавна мислех да се включа, но като видях питане за Ванда не се стърпях
Имам от зимата. Много е красива и от февруари цъфти непрекъснато.
Сложила съм я в голяма стъклена ваза без почва. Пълня я 1-2 седмично и оставям около 30 мин.

Имам няколко Фаленопсиса, които си цъфтят периодично.
Сложила съм ги в кашпи и това явно не им пречи. Част от тях дори са купени така.

Миналата година ми подариха една, която след като прецъфтя вече от 12 месеца не е цъфтяла. Мисля, че е камбрия
Имате ли някакви съвети как да я накарам да цъфти?


Като цяло не им се престаравам много. Растат си сами  Mr. Green
Виж целия пост
# 1 017
Момичета, страхотни са ви орхидеите!

БРАВО! Simple Smile

И аз иска да се похваля след време, че съм се справила, за сега ми е рано за хвалба  Blush

Ето моята красавица Феленопсис - взех я с 4 цвята и 1 пъпка:


И сега има 5 цвята:


След последния цвят няма пъпка, има само едно израстъче, завършващо с миниатюрна пъпка,.. дали ще стигне до цъвтеж Thinking
Виж целия пост
# 1 018
Здравейте!Искам да ви питам дали да прибирам моят цимбидиум вече навътре?До сега беше на вън и се отразяваше добре сега обаче застудява и си мисля че му е време да го внасям.Вие как мислите?
Виж целия пост
# 1 019
Имам няколко Фаленопсиса, които си цъфтят периодично.
Сложила съм ги в кашпи и това явно не им пречи. Част от тях дори са купени така.

благодаря ти   bouquet

при мен вече цъфна втори цвят откакто го имам (от седмица), има още една пъпка за цъфтене... много му се радвам, но ме е страх да не би пък нещо да е форсиран с някакви препарати преди да го купя newsm78

имам и още един въпрос - как торите newsm78 в смисъл нали трябва веднъж седмично да поливаме и веднъж седмично да торим (купих си специална тор за орхидеи)?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия