Пак лечение при шарлатани мошеници и пак "Дайте да съберем някой лев"

  • 39 338
  • 375
# 120
Май пишеше, че днес трябва да се прибере с някакъв специален полет...
Виж целия пост
# 121
Май пишеше, че днес трябва да се прибере с някакъв специален полет...

Aз четох, че ще е на 8 май.

Сега прочетох за въпросния транс-медиум Жоао - неграмотен, ходил само две години на училище, не можел да чете и пише. Всеки пациент има около 3 секунди време с Жоао - време, напълно достатъчно, за да бъде диагностициран и да му бъде назначено "лечение". На ден през болницата му минавали по 2 000 - 3 000 пациенти или 350 000 - 450 000 годишно. Сеансите са само в сряда, четвъртък и петък, през другото време си почивал.

повече на
http://www.168chasa.bg/article/6842551
Виж целия пост
# 122
От всеки ред лъха на мошеничество. Как се връзват...
Виж целия пост
# 123
Чудесно ме изтрихте, но се оказах права по-назад в темата,че  следствие на лекомислието, цитирам от 168 часа:

'Близките  на младата майка не губят надежда, но ако преди лекарите и даваха от 4-до 6 месеца живот, сега смятат , че става въпрос  за 30-40 дни. '

Виж целия пост
# 124
Не вярвам на близките й.
Къде ще я дигнасостицират, че й остават 40 дни??! Ако можеха да знаят, щяха да я стабилизират в тамошна болница.
Безспорно е, че са отишли на авантюра и никой не им е виновен. Все едно да минеш пеша Свещения път до Сантяго и някой да ти е виновен, че се влошаваш - Църквата или местен гид.
Виж целия пост
# 125
Абе измама си е. Лековерието на хората не е причина  мошениците да се вихрят свободно, иначе всеки сам за всичко ще си е виновен и закона няма да преследва такива престъпни елементи. Това е вид услуга, не може да предлагаш нещо, което е обективно невъзможно и това да е законно.
Аз съм обнадеждена от намерението на правителството за по-строга регулация.

Жоао пари не взима, доколкото разбрах, поне не пряко. Ако си вярва, какъв измамник е. Услуги от подобен тип предлага и класическата религия, не виждам разлики. Чудотворни икони, преспивания в църкви, лекуващи мощи - това как да се регулира?

Много подкрепям палиативните грижи и психологическата помощ, но те не са чудото, каквото тези хора са се опитали да си купят.
Виж целия пост
# 126
Много подкрепям палиативните грижи и психологическата помощ, но те не са чудото, каквото тези хора са се опитали да си купят.

Психологическата помощ в подобни ситуации наистина върши чудеса, поне така беше в нашето семейство.
Виж целия пост
# 127
Разликата между манастири, икони и религия и медиуми е, че вторите имат квази-научно излъчване. Първите обещават надежда - вторите като че ли дават не само надежда, а и гаранция. Или както е писал авторът, ако имаш прагматичен проблем, дяволът по-често си изпълнява своята страна от сделката.

Виж целия пост
# 128
Pure, много се радвам, че историята ви е щастлива  Hug

Сирена, точно Жоао е на християнска основа и се води проводник на Бога. Не е от псевдонаучно-квантовите дебили. Ами как да държиш сметка на някого, че не е осигурил християнско чудо? Чудото се прави от божеството, то решава, а не някой си бразилски шарлатанин. Чудесата стават (ако стават въобще) с вяра и смирение, а не с тропане по масата. Не се дължат, не са правило, а изключение. Затова ми е неясно какво се изисква от онзи шмекер. Дори и лековерен, дори и наивен, по принцип отиваш там като просител, а не като клиент.
Виж целия пост
# 129
Pure, много се радвам, че историята ви е щастлива  Hug

Сирена, точно Жоао е на християнска основа и се води проводник на Бога. Не е от псевдонаучно-квантовите дебили. Ами как да държиш сметка на някого, че не е осигурил християнско чудо? Чудото се прави от божеството, то решава, а не някой си бразилски шарлатанин. Чудесата стават (ако стават въобще) с вяра и смирение, а не с тропане по масата. Не се дължат, не са правило, а изключение. Затова ми е неясно какво се изисква от онзи шмекер. Дори и лековерен, дори и наивен, по принцип отиваш там като просител, а не като клиент.

Те от него не искат нищо, искат от държавата и хората да им поемат разноските по прибиране от самоволната екскурзия и допълнителното лечение, това искат близките на болната, по-точно наглия и мъж. Направо влязоха с бутонките, как всички са им длъжни защото  ... не знам защо. Но стана тяхната де - събраха пари и ще ги приберат, така или иначе.
Виж целия пост
# 130
Ти може да си на християнска основа, но пак логиката и сделката да са диаболични. При иконата отиваш, за да измолиш, а при Жоао е сделка с обещание. Тоест обвивката е християнска, но намекът за гаранция не е.
Виж целия пост
# 131
Pure, много се радвам, че историята ви е щастлива  Hug

Сирена, точно Жоао е на християнска основа и се води проводник на Бога. Не е от псевдонаучно-квантовите дебили. Ами как да държиш сметка на някого, че не е осигурил християнско чудо? Чудото се прави от божеството, то решава, а не някой си бразилски шарлатанин. Чудесата стават (ако стават въобще) с вяра и смирение, а не с тропане по масата. Не се дължат, не са правило, а изключение. Затова ми е неясно какво се изисква от онзи шмекер. Дори и лековерен, дори и наивен, по принцип отиваш там като просител, а не като клиент.

Те от него не искат нищо, искат от държавата и хората да им поемат разноските по прибиране от самоволната екскурзия и допълнителното лечение, това искат близките на болната, по-точно наглия и мъж. Направо влязоха с бутонките, как всички са им длъжни защото  ... не знам защо. Но стана тяхната де - събраха пари и ще ги приберат, така или иначе.

Сега и теб ще те изтрият, защото аз казах същото - който иска и на луната да върви да се лекува, защо другите ще му плащат разходките? Ама веднага ме заметоха.

Никой не е длъжен никому!!!  

ред. психолог съм, освен това съм медицинско лице. работя към фондация и специалността ми е Алцхаймер и деменции, така също и палиативни грижи. Прекалено наясно съм, затова и реагирам на случая така. Постъпили са изумително небрежно, с което са съкратили дните на жената, които е могла да преживее с децата си. Чак съм изумена, че интелигентни хора са се хванали на такава въдица.
Виж целия пост
# 132
А аз пак ще те питам - нож в гърлото ли ти опряха, за да ТЕ карат да плащаш някому?????????
Теб лично кой насила те ангажира с каквото и да било? Кой те задължи да му плащаш разходките и разходите? Че и длъжна да се чувстваш? Не смяташ ли, че преиграваш с този патос и тези удивителни?
Пак ще кажа - зад клавиатурите анонимни сте много силни. Mr. Green
Виж целия пост
# 133
А аз пак ще те питам - нож в гърлото ли ти опряха, за да ТЕ карат да плащаш някому?????????
Теб лично кой насила те ангажира с каквото и да било? Кой те задължи да му плащаш разходките и разходите? Че и длъжна да се чувстваш? Не смяташ ли, че преиграваш с този патос и тези удивителни?
Пак ще кажа - зад клавиатурите анонимни сте много силни. Mr. Green

Пак ще кажа - ако си беше спестила тази разходка имаше шанс да преживее 6 месеца до година време. Сега - не съм Господ, ама това време е сериозно съкратено. Пък ти си пиши колкото искаш.
Виж целия пост
# 134
И по-леко ли ти става, като го повтаряш на всяка страница? По-добре ли се чувстваш, по-важна, значима, компетентна? Mr. Green
Като гледам на нито един от въпросите не ми отговори, та язък ти за...както и да е. Продължавай да го раздаваш "загрижена" за жената и оставащото ѝ време с близките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия