Февруарчета усмивки раздават и на мама сърцето сгряват!

  • 59 306
  • 755
# 375
Голямата заспиваше само на ръце. И денем и нощем не ми слизаше от ръцете. Беше кошмар. Плюс това, че спеше много малко направо ми идваше да избягам. Но  сега си давам сметка, че детето си беше и все още е такова, което иска повече внимание. Вече е на почти 5 и все още засписа трудно. БСега бебето е една идея по-добре, но сега аз съм по-спокойна. Гушкам я, нося я на ръце и знам че това са моменти, които после ще ми липсват. Бебенце си е има нужда от мама Simple Smile
Виж целия пост
# 376
....това са моменти, които после ще ми липсват. Бебенце си е има нужда от мама Simple Smile

Абсолютно  ❤

Знаете ли, че ако ми се наложи /само 3 пъти от както е роден/ да се отделя за 1 час да изляза - да дам кръв в лабораторията - не спирам да го мисля и да звъня Blush луда работа. И много ми липсва. Даже понякога, като ставам да го кърмя нощем, нарочно оставам да спя при него, за да си го гушкам Hug

Луда работа! Ама така се чувствам...
Виж целия пост
# 377
И аз мисля че бебето трябва да се постави за сън/ да се приспива в определен час, който то е дал сигнал да бъде неговият час на заспиване. Аз колкото и да се опитвам да изместя режима на бебо той в 8 си е полузаспал независимо ял ли е или не. Вече се отказах от режими а си се водя само по неговите сигнали.
Виж целия пост
# 378
И ние сме си  с плач преди заспиване и това си е вече 4 седмици, но почнахме да му свикваме. И режимът и се промени вече сама си иска заспиване към 6 . И аз съм на принципа каквоо проработи, приспиваме се на ръце и оставям да спи в мен, а после я слагам на леглото, кърмя я легнала и така заспиваме и двете... тогава плач няма, но и при нас е така като усети че е за приспиване плаче, може аз да съм виновна, като дете мразех да спя, даже имам спомен в детската градина как зяпам тавана докато другите спят. И сега съм  така донякъде... Simple Smile Аз си гледам за "следи" че й се спи и като видя се приспиваме. Иначе опитах и вместо да я успокоявам, да я гушна и да я оставя да поплаче и това върши работа.
Ето статия по темата, за плача:
https://-spam070-/2010/09/23/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0 … 1%81%D0%BF%D0%B8/

Виж целия пост
# 379
Здравейте! Моето момче също е роден през февруари.
Дали някоя от вас се е сблъсквала с тортиколис? Той предпочита да държи главата си наляво и  досега го водех на терапия по Войта, но вчера ортопед каза, че трябва да го водя на кинезитерапия.
От друга страна педиатърът препоръчва физиотерапия..
Виж целия пост
# 380
Здравейте! Моето момче също е роден през февруари.
Дали някоя от вас се е сблъсквала с тортиколис? Той предпочита да държи главата си наляво и  досега го водех на терапия по Войта, но вчера ортопед каза, че трябва да го водя на кинезитерапия.
От друга страна педиатърът препоръчва физиотерапия..

Моето. От другия месец ще започне някакви масажи, но още не сме проучили.
Виж целия пост
# 381
Как сте със зъбките?На бебо долу вляво венецът му побеля ,но още не е надут.Много се плюнчи и постоянно пъха ръцете в устата
Виж целия пост
# 382
Мислех че го мъчат,но явно е било скок,спокоен е тези дни.Не са подути,белеят и ясно се виждат зъбчетата отдолу,предните долни два са много близко до горе,но пък не е надут венеца.Всичко което докопа му е в устата постоянно,и двете юмручета завира,чеша го с чесалки като почне да приплаква,за сега нищо не съм му давала,но и температура не е вдигал.Купила съм гелчета и чесалки и гризалки и съм в режим на чакане.Поръчах и кехлибарен комплект,гривната на крака ще я носи постоянно,а герданчето ще го сложа като видя признаците,че още ме е страх да не стане нещо,малък ми се вижда.
Виж целия пост
# 383
Започнахте ли да поставяте февруарчетата полуседнали? Аз го слагам през деня на една възглавница подпрян и се получава около 30/40° ъгъл на който бебо се изляга. Така го забелязах че му е доста по-интересно и се ококорва веднага.
Виж целия пост
# 384
Skk, аз още не съм. Само в нас като седи.
Виж целия пост
# 385
И моят го подпирам на възглавница,ама се килва на втората минута.Една позиция над шезлонга по прав идва.И той яко се кокори и му е интересно.И като е по корем си изправя ръцете и му е интересно и ново така да вижда и разглежда.Но бързо се уморява и си прилягва по тумбак.
Виж целия пост
# 386
Момичета,
днес бяхме на преглед и съм попритеснена защото малката е качила за 28 дни само 335гр., днес навърши 4 месеца и сега е 60 см. 5.835 кг. Роди се 48 см и 3.100 кг. Първия месец качи 900гр, 2рия 735гр и 3тия 680гр. Само на кърма сме на поискване, иначе е пораснала с 3,5 см и главичката с 1,2 см.  А е жизнена, смее се, пишка, ака …. След 2 седмици пак ще ходим, да видим как е . Има ли други мами с подобни преживявания, да споделят опит?
Виж целия пост
# 387
Hamsti, до колкото съм наясно е нормално да се качва по по-малко след третия месец, а и плюс това бебка е на кърма и е дама, т.е. дори и малко да ти се виждат тези 335гр, мисля че е нормално. Още повече че си е дръпнала на см, което е супер! Нека и другите майки да кажат какво мислят, защото аз не съм кърмила почти бебока, но наистина ми се струват ок мерките й.
Виж целия пост
# 388
Hamsti, на мен също ми се струва нормално да намалява темпа на наддаване след третия месец. Като някаква средна норма се приема бебето да удвои теглото си до шестия месец, така че и общото тегло към момента ми се вижда напълно ок. Ако не дава признаци на глад и както казваш бебето е жизнено и енергично, мисля че няма от какво да се притесняваш. Сега погледнах как е вървял баткото като килограми (също само на кърма) -първите два месеца е качвал по 1кг., трети месец 800гр. и четвърти месец е паднал на 400, след още три месеца е паднал на 200. Бебо падна от 1кг. наддаване първите два месеца на 700гр. трети месец и този месец очаквам да е още пи-малко. Разбира се много са индивидуални мерките от бебе до бебе, но по-скоро ми се струва че при вас наддаването спада нормално надолу.
Виж целия пост
# 389
Hamsti, на мен също ми се струва нормално да намалява темпа на наддаване след третия месец. Като някаква средна норма се приема бебето да удвои теглото си до шестия месец, така че и общото тегло към момента ми се вижда напълно ок. Ако не дава признаци на глад и както казваш бебето е жизнено и енергично, мисля че няма от какво да се притесняваш. Сега погледнах как е вървял баткото като килограми (също само на кърма) -първите два месеца е качвал по 1кг., трети месец 800гр. и четвърти месец е паднал на 400, след още три месеца е паднал на 200. Бебо падна от 1кг. наддаване първите два месеца на 700гр. трети месец и този месец очаквам да е още пи-малко. Разбира се много са индивидуални мерките от бебе до бебе, но по-скоро ми се струва че при вас наддаването спада нормално надолу.
Ох мерси за успокоението,  просто се плаша да не е намаляла кърмата.., но честно казано изобщо не плаче от глад, а й предлагам и втората гърда и я отказва...чудех се дали да почна да се цедя за стимулация?!От друга страна много  силно ни удари 4тия месец със съня...и като цяло детето си минава нещо по-труден период Cold Sweat знам ли вече нянам познати и близки с бебета и на мен ми е първо,  ако не е форума  да съм се побъркала Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия