Февруарчета усмивки раздават и на мама сърцето сгряват!

  • 59 306
  • 755
# 450
Леле не мога да ви смогна.
Първоначално обмислях да захранвам по ЗВБ, но тъй като за него трябва детето да седи стабилно се преориентирах към пюретата, защото заради рефлукса ще започна от 5 месец.
Виж целия пост
# 451
Аз установих, че на бебо много му харесва да му чета книги за големи. Той си стои в леглото и аз му чета, не знам дали от това, че сменям интонацията на гласа, но му е много интересно и доста се заслушва. Преди време извадих Малкият Принц и прочитаме по една две глави. Откакто стана по-активен му сложих и едно тежко одеало на земята -слагам го по корем и му нареждам играчки около него -той си играе с тях или се опитва да ги стигне, започна да прави опити и да лази. Като цяло гледам да прекарва колкото може повече време на земята. Оъделно навън доста често започнах да го вадя от количката да гледа.
Виж целия пост
# 452
Забавлявам я като я разхождам напред-назад, а тя разглежда всичко. Обича листата на дърветата, особено като подухва. Чета ѝ книжки - слагам я в скута си и пред нея някакво списание, а чета от телефона, или директно книжка. Тя ги прелиства и се кефи. Е, не ѝ се получава много добре, но е забавно. Слагам я на активна гимнастика, постелям килимче о я въртя, бутам я да приплъзва. Оставям ѝ някоя играчка, докато е в столчето. Пипа магнитите по хладилника. Като сме при мама я слагам на един скрин, зад който има огледало и тя се гледа. Е такива занимания всеки ден. Гимнастика също в течение на деня няколко пъти някакви леки движения.
Виж целия пост
# 453
Пера отделно, и ще пера така докато ми издържат нервите Simple Smile надявам се поне няколко години. Не гладя, дори и сега пускам сушилнята и си мисля че тя избива бактериите.
Обмислям захранване още в средата на четвъртия месец, но първо консултация с педиатър.
Относно забавленията - в къщи се правя на маймуна - танцувам, пускам музика, разказвам историии и играя куклен театър с неговите играчки. Навън ги давам по прилично- говоря му и му дрънча с играчките или пускам песнички от телефона докрай той си гледа листата на дърветата Simple Smile
Виж целия пост
# 454
Гладих веднъж към края на бременността и до първия месец отделно неговите дрешки,от тогава всичко на 60 градуса и пей сърце.Малко като цигле го гледам и всички около мен са потрес,добре че баща му е готин и сме на един акъл за имунитета му.От както се върти е лесно,само го оставям на земята и почва да се върти и сам си играе.И той се опитва да лази,понякога не успява и се ядосва и пищи.Преди пеех,показвах му и обеснявах за играчките,танцувах с него на ръце,,правех му упражнения и така минаваше деня.Сега като му омръзне го слагам на активните или в шезлонга и взе да заспива от умора на земята.Онзи ден легнах с него уж да си играем с едно музикално пиано и заспа.И аз се унесох с него.Отварям очи след половин час той се обърнал по корем и ме гледа и чака да си играем 😆
Виж целия пост
# 455
Кога започнаха да се обръщат бебетата ви? Моят ленивец се е обръщал май два/три пъти досега и от от корем по гръб. Дори според мен си беше чисто залитане, не съвсем обръщане.
Виж целия пост
# 456
Аз не съм правила нищо по-специално, за да почне да се обръща. В общи линии политиката ми е такава и за обръщането, и за седенето, и за лазенето и за прохождането -каквото и колкото може сам. За обръщането започна сам да се върти от корем по гръб много рано -мисля че по това време още не му харесваше да стои по корем и установи, че като си наклони главата на една страна и може да се преобърне на гръб. От гръб на корем забочна да се върти тези дни. Като цяло всяко бебче си следва собствено темпо на физическо развитие, мисля че трябва да се оставят сами да усвояват нови умения когато са готови без прекометна намеса. Това, което правя аз е да му създам подходящи условия - Когато играе гледам да го слагам често на твърда повърхност (обикновено земята), преди да започне да се върти го слагах често по корем.
Виж целия пост
# 457
И аз с нищо не му помагам и не го уча,не показвам.Като не може и се изнерви или ревне от безсилие тогава се намествам.Моят почна от гръб по корем преди месец,седмица след това почна от корем по гръб.Не съм го слагала по корем след операцията,и сега сам си решава колко му се седи.От 2 седмици е това непрекъснато въртене и обръщане,в началото му беше трудно и изнервящо,ядосваше се,сега като реши прави по няколко пълни завъртания едно след друго.Явно още му е интересно.И в количката се мъчи да се обръща,почнах да го връзвам с колани на повдигнат зимен кош.
Виж целия пост
# 458
Пак съм аз. Да ви се оплача, а вие ако можете съвет да дадете. Моят син е 3+++ и почти от самото начало имяхме спокойни нощи. Много малко имаше колики, броени дни. И още във втория месец имаше само едно нощно кърмене, преди третия месец и от него се отказа и спеше от 22:00-23:00до5:00-6:00. Много рядко се е събуждал в три да яде. Но!!! От една седмица е мрънкане по цяла нощ. Събужда се на час-два с рев и само кърмене помага. Ако не е на гърдата, мрънка нон стоп. Какво се случва... дали ще имаме някога пак спокойни нощи.... при вас случват ли се такива промени?
Виж целия пост
# 459
Аз вече съм с летния кош на полулегнала позиция, направо  се  родих,  вече се возим спокойно 😊Пера отделно и гладя, когато мога,  така мисля да си карам с прането до 1г. поне. Иначе моята не се обръща, но се опитва- извива гръб и бъта с крачета. Аз по корем  не съм я слагала, досега плачеше,  но вече се чувства готова и много й харесва.Иначе е силна , та вярвам скоро ше ае обърне,  когато се почувства готова.
Момичета,  да ви споделя моите тревоги,  много малко спи моят а  душичка през деня.бодра е играе, усмихва се и приказва,  но в количката спи макс 20мин. В раницата също,  у нас го докарваме до час, ако съседите не развалят всичко. А заспиването е с рев голям. Нощес е спала в мен, че през 30 мин проплаква и аз я успивам.Температура няма и щом итвори очи почва да си гледка и се успокоява. На 4м. и няколко дни сме.
Виж целия пост
# 460
CharlotteN, и моят мъник е така от средата на първия месец спеше почти винаги от 21 до 4, а сега дори до 5/6. Според мен е някакъв скок буденето при вас, ще го израсте и пак ще си бъде спокойното бебе което си познаваш Simple Smile
Виж целия пост
# 461
Шарлот и при нас беше същия ад последните две седмици,айде 10 дена и малко.През час буквално се буди да го гушкаме или ей тъй да ни усети(хващаме го за ръчичката и спира да плаче) и яде по 1 минута 10-15 мл.Снощи не беше така и силно се надявам да е било скок и да е отминало.Той е на 4 и седмица,значи почти като вас.
Хамсти и моят не спи през деня,в количката 30 минути сборно и то ако не е жега.Топло ли е,е едно киселеене,мрънкане,не иска играчки,само да си е вкъщи на хладно.Нощем също не спеше в последно време,но поне не нервничеше,само ревне,гушнеш го и заспи до след час.Не знам какво да те посъветвам за успокояване през деня,при моя помага танцуване докато го нося,пеене с цяло гърло на радиото,дрънкане с някоя по шумяща играчка,слагане на повивалника и почвам да му местя ръцете и крачетата,да го осъзная един вид,сешоара много действа при него и като крайна мярка го събличам гол и без памперс,веднага се успокоява.Опитвай каквото ти хрумне на момента,ако обича водата,прави и вана в леген през деня,моят яко се размазва от водата и спи хубаво,но ние си го пазим този коз за вечерта.Сега лятото сутрин и вечер мисля да го къпя,някъде четох,че понасят много по зле от нас жегите.
Виж целия пост
# 462
A да ви питам с/в какво спят децата ви - с одеалце/чаршаф или в чувалче? Питам,понеже днес сутринта намерихме детето отвито, обърнато и заспало по корем, като муцунката му беше заровена в чаршафа. Притеснява ме да не се задуши така или пък да се увърти в чаршафа и пак да се задуши. Хахах, страхотно е да си майка, всякакви мисли мислиш Grinning
Ta обмислям да сменя с чувалче,няма да помогне с обръщането, но поне да избегнем риска от задушаване. От друга страна, колко поколения са отгледани с одеала, едва ли толкова лесно се самозатриват бебетата... Вие какво мислите?
Виж целия пост
# 463
Момичета, олекна ми, че не е само моето бебе такова измъчено по нощите Cry
Аз го слагам в чувалче от много малък. Вече е лятно, тъничко. В него спи само по боди. Засега с дълъг ръкав. В стаята е 23градуса. Той по едно време беше тръгнал да се обръща, но сега спря. И по корем като го сложа седи, но само си лапа ръката и не иска да гледа нито мен, нито играчки-нищо! С това лапане на ръката е ужас!
Виж целия пост
# 464
Защо не пробваш да му чешеш венците?При моя помага временно,но поне ен са му постоянно заврени ръцете в устата след това известно време.Вчера четох че през 4 месец започват корените на зъбите и затова са им постоянно сърбящи венците и се опитват да си ги чешат.
Моят спи по боди тип потник и с бархетна пелена завит,на негови си чаршафи без възглавница.Някой нощи се обръща и по корем,но в последните седмици спи обърнат все на дясно като голям човек,само понякога по гръб.Не виждаш как ще се задуши,познавам големи хора,които спят завити през главата по цяла нощ.Ако греша поправете ме.Иначе и той си придърпва пелената върху главата,изчаквам го да се унесе и леко я издърпвам надолу.Принципно само краката му завивам до кръста,но той си я придърпва и гушка понякога и си завива главата,а краката му открити.И баща му така спи.Забелязвате ли вече прилики с вас освен визуално?(
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия