Априлски бебета 2018

  • 56 862
  • 739
# 75
Всички съкровища да са живи и здрави!
Ние сме на разходки от 2 седмици някъде, когато времето позволява и не е много горещо или студено. Доста време изкарва и на двора на шарена сянка, обича да спи на чист въздух (относително понятие за София) както повечето мъници май Simple Smile
Виж целия пост
# 76
Момичета, как смятате да се предпазвате от забременяване след раждането?
Колебая се между спирала и противозачатъчни, според вас кое е по-добре?
Лично аз обмислям варианта за спирала, но ще се радвам и други да споделят. Утре ще ходя на преглед при АГ-то и ще коментирам и с нея Simple Smile
Виж целия пост
# 77
Здравейте! И аз се включвам в новата тема. Нашият син се роди на 26.04. с цезарово сечение 4,580кг. и 55см. Изцяло на кърма е, но има много колики, почти през цялото денонощие. Давам му капки еспумизан и био гая, от които се чувства по-добре.

Пробвай боуен терапия, при нашето бебе има страхотен резултат, за София мога и терапевт да препоръчам. На 2 терапии сме, капки вече не давам, само Биогая, когато се сетя.
Виж целия пост
# 78
Здравейте! И аз се включвам в новата тема. Нашият син се роди на 26.04. с цезарово сечение 4,580кг. и 55см. Изцяло на кърма е, но има много колики, почти през цялото денонощие. Давам му капки еспумизан и био гая, от които се чувства по-добре.

Пробвай боуен терапия, при нашето бебе има страхотен резултат, за София мога и терапевт да препоръчам. На 2 терапии сме, капки вече не давам, само Биогая, когато се сетя.

Здравейте, може ли да ми дадете координати на терапевт? Моят мъник е почти на 2 месеца вече, а коликите много го мъчат.
Виж целия пост
# 79
Ето, за Георги Илчев ми е препоръката. Дано и на вас помогне.
Виж целия пост
# 80
Момичета, парацетамакса съвместим ли е с кърмене, че съм с адски зъбобол и полудявам вече.
Виж целия пост
# 81
Мамчета и аз с въпросче Grinning ... каква температура поддържате вкъщи и съответно как са облечени бебчовци у дома? С каква завивка ги завивате? А повивате ли ги? Моя бебок маха много с ръчички и се чудя, дали ще му хареса, ако опитам да го повия и да го направя на “пашкулче” Bowtie
Ние вчера също бяхме за пръв път навън на разходка за около 30-40мин. Много ми хареса, спа си през цялото време много спокойно. Тъпо ми е само че сега времето се разваля и май няма да става за навън в следващата седмица... така де, та да питам - за разходка как обличате мъниците? Че аз вчера го облякох с боди с къс ръкав, отгоре палтенце, чорапки и ританки. Подготвих 1 одеалце, но мъжа ми взе още едно и в последствие ползвахме и 2те. Не бяха дебели, но все пак бяха две. Та ако мога да помоля за мнение и опит ще бъде супер! Hug
Виж целия пост
# 82
Здравейте,
Вчера бяхме на консултация. 4280 кг сме и 55 см. Роди се 2850 и 48см. Сложиха и ваксина за хепатит. От аптамил положението беше ужасяващо от гледна точка на колики и неакане. Педито твърдо беше да продължим с аптамил. Но на своя глава снощи сменихме млякото с лактана. Надявам се да се подобрят нещата.
За забременяването аз май ще взема спирала. Все пак съм на 35, пушач. Досега съм се предпазвала с хапчета. Ама това ще го реша по натам като се видя с моя гинеколог
Виж целия пост
# 83
Момичета, парацетамакса съвместим ли е с кърмене, че съм с адски зъбобол и полудявам вече.
За парацетамакса не мога да кажа, но знам че помага няколко капки ракия в ухото, от която страна те боли зъба. Lady_mel, как са пъпчиците на бебчо, поизчезват ли?
Виж целия пост
# 84
Мамчета и аз с въпросче Grinning ... каква температура поддържате вкъщи и съответно как са облечени бебчовци у дома? С каква завивка ги завивате? А повивате ли ги? Моя бебок маха много с ръчички и се чудя, дали ще му хареса, ако опитам да го повия и да го направя на “пашкулче” Bowtie
Ние вчера също бяхме за пръв път навън на разходка за около 30-40мин. Много ми хареса, спа си през цялото време много спокойно. Тъпо ми е само че сега времето се разваля и май няма да става за навън в следващата седмица... така де, та да питам - за разходка как обличате мъниците? Че аз вчера го облякох с боди с къс ръкав, отгоре палтенце, чорапки и ританки. Подготвих 1 одеалце, но мъжа ми взе още едно и в последствие ползвахме и 2те. Не бяха дебели, но все пак бяха две. Та ако мога да помоля за мнение и опит ще бъде супер! Hug
Вкъщи е около 22 - 23 градуса. Сега е само по памучен ромпър + чувалче 1 тог. Навън вчера то изведох отново по ромпър + памучно одеялце на дупки.
Пробвах да го повия няколко пъти. Един път стои, друг път нервничи. Но да отбележа - аз не го повивам стегнато, както едно време. Ползвам една памучна пелена за повиване на Gro.
Виж целия пост
# 85
При кърмене може да се пие парацетамол и нурофен. Поне това ми каза ЛЛ.

В къщи температурата е 21-22 градуса. Обличам го с гащеризон с дълъг ръкав или боди с дълъг ръкав и ританки. И го завивам с една тънка пелена. За навън пак така излиза, само дето и шапка слагам. Не го повивам, опитах първите дни след болницата, но той се разповива  и спрях.
Виж целия пост
# 86
Аз вкъщи го държа по боди с къс ръкав, така и го извеждам навън, като след баня му слагам чорапки, иначе е бос. Но ние излизаме само, ако е хубаво времето. Днес ще го водя на първа консултация и като гледам какво е времето, ще му облека отгоре един ромпър с дълъг ръкав.
Завивам с тънка пелена, ако е топло, и по-дебела, ако духа. Шапка не му слагам,тъй като не я търпи.
Виж целия пост
# 87
Забравих да се обърна с важен въпрос към майчетата на момченца. Какво ви казаха педиатрите за пишката? Да я забелвате или не? Имате ли предишен опит, ако педи нищо не е споменал или ако не сте били съгласни с мнението му? На нас ни казаха, че не трябвало да я пипаме до 3 годишна възраст?!? Flushed Ние с таткото щяхме да паднем... вие какво можете да споделите? Благодаря предварително!

PS. Относно обличането и температурата вкъщи - у нас е 23-25 градуса, но малкия е на 11 дни, май забравих да спомена възрастта в предишния пост...
Виж целия пост
# 88
Момичета, парацетамакса съвместим ли е с кърмене, че съм с адски зъбобол и полудявам вече.
За парацетамакса не мога да кажа, но знам че помага няколко капки ракия в ухото, от която страна те боли зъба. Lady_mel, как са пъпчиците на бебчо, поизчезват ли?
Не, увеличават се,  сега забелязах, че има вече няколко по вратлето. Звънях на педиатърката преди 2 дни, каза да не ги третирам с нищо, най-много с отвара от лайка да ги промивам. Не знам дали да чакам до консултацията на 22ри Sad
На нас за пишлето, педиатърката каза,че понататък ще каже и ние нищо не правим засега.
Виж целия пост
# 89
Как успявате да поддържате температура 22°, на мен ушите ми изпопаднат от този студ.
Педиатърът не дава да има климатик при бебето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия