Дойде ред да се разкрие мома или юначе през НОЕМВРИ ще проплаче.

  • 32 732
  • 744
# 330
Аз имам час за фетална при него след месец и половина. Запазих си час преди месец.
Ходила ли си друг път при него или ти го препоръчаха? Значи утре ще трябва да го реша и да звънна.
Виж целия пост
# 331
И аз имам час при него за фетална на 22 май - записах го 3 седмици по рано ,но аз  си се следя при него изцяло. Ако ще ходиш само за ФМ поне 4-5 седмици по-рано трябва да си запишеш час.
Аз ходя при него , заради това - че има опит при проследяването на жени с тромбофилия. За ФМ ще ходя при него и при Чачева в Надежда.
Виж целия пост
# 332
Чувала съм много хубави отзиви за него, а и работи с проблемни бременности и тромбофилия. Иначе не съм ходила преди.
Виж целия пост
# 333
От спешното никой не ми вдига даже. Пълна пародия...

На първо място трябва ТИ да си спокойна, колкото и трудно да е това в момента. Паниката и нервите няма да ти помогнат, а само ще навредят. Действай хладнокръвно. Ако не ти вдигат, направо отиди, ако трябва. За капилярите - в началото и при мен лесно се пукаха - нос, уши ... спокойно! Всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 334
Свързах се и ме извикаха в спешното да говоря с лекар. Май било от аспирина.
Виж целия пост
# 335
Отивай да видите какво ще ви кажат , стискаме палци успех !
Виж целия пост
# 336
Woman in red, и аз мисля, че ти е прекалено разредена кръвта вече. Аспирина всеки ден ли го пиеш?
Виж целия пост
# 337
Момичета да се отчета и аз Stuck Out Tongue Winking Eye
Днес мина и моят преглед и БХС. Взеха ми размери и кръв след 10 дни ще се обадя в клиниката да ми разчетат резултата.
Бебето обаче се беше понадупило ииии неможахме да видим пола, но ще чакаме.
Аз съм в 12+6, а отговаря на 13+6 малко избързваме и ние.
Болките, които изпитвам мога да ги обясня само като преди цикъл и ми каза, че са контракции. Изписа ми магнезий 300мг по 2 на ден. Спира ми фолиевата и утрогестана и ще пия витамини за бременни.
Заредих се с много положителна емоция, която изпращам и на вас HeartHugFlowers Four Leaf Clover
Вече казах и на повечето близки и приятели, тъй като ми дади и болничен и така или иначе ще се разбере.
Виж целия пост
# 338
Казаха ми да спра с аспирина, но не разбрах временно или изцяло и да продължа с инжекциите. Днес ще звъня на личния. Обаче рових много в нета и четах и навсякъде пише, че е ок да летиш ако си безпроблемна бременност. Пише ако си имала преди аборт или си кървяла по време на бременност, че не е добре да летиш. Имаше и места пишеше и за диабет че не е добре. Освен това си пиша с една генетичка от Бг и тя беше ок с това да летя предвид тромбофилията, но ми писа вчера че вече не е толкова сигурна предвид и това кървене. Личният и преди беше скептичен, сега съвсем... Аз съм си рискова от всякъде. Sad И май ще се прибера през крив макарон. Майната им на парите ами исках да отида при Сигридов и да видя приятелите си. Обаче и факта стрес е важен, а аз много ще се стресирам ако летя. Няма да си простя ако стане нещо. Пак ще питам и гинеколог, но май тук ще си стоя...
Мисля да си купя доплер. Тук ги продават за по 60 лв. В ибей има и по-евтини. Отчитат пулс след 10та седмица още. Така ще съм по-спокойна. Предвид и че нямам възможност да ходя на частно постоянно, а иначе ме викат през месец, два ще е някакво успокоение.
ОФФ много ми се събра последните месеци и не знам уж съм силна ама не знам колко още. Не съм спала още. Не мога. Не разбирам защо при мен всичко трябва да е толкова сложно. Айде стига съм се оплаквала. Нямам право. Извинявам се за излиянието но ми е тъпо. Не съм се прибирала година и ми е и мъчно за вкъщи...
Виж целия пост
# 339
Woman in red, аз още онзи ден ти казах, че кървенето най-вероятно е от препаратите за разреждане на кръвта. Чела съм че стават кръвоизливи от тях. На мен например ми спряха АП веднага щом започнах инжекциите. А ти приемайки и 2-те много си си разредила кръвта и това е довело до последстия. Кървенето онзи ден най-вероятно е било от някой спукан капиляр, и не е имало нищо общо с бебето.
Все пак страх лозе пази и щом смятат, че не е хубаво да летиш, може би е по-добре да ги послушаш.
За диабета от какви съображения го казват?

Надявам се, че всичко ще се развива наред занапред!
Виж целия пост
# 340
Добро утро ,момичета.И аз съм с ниско кръвно,без две кафета не става.Опитах с едно на ден но направо се срива.Сега пия по две по слабички но се чуствам добре.Колата също действа добре при мен но ми дразни жлъчката.
Деска, вкарай няква цикличност и ще се уравновесят нещата поне при мен така се получава.
Nel чуствителна си ,и за това така вътрешно приемаш реакцията на АГ.Нормално бременна си всичко бошува,в тялото.Имах и аз в тая седмица отшумяване на болките в  гърдите,но след ден два се върнаха.Кажи как е минал прегледа.
Виж целия пост
# 341
Woman in red , аз мисля - че с цялото това четене и ровене много се филмираш и сама се караш да се притесняваш повече.  Каквото и да решиш , трябва ти да си спокойна с решението си.
Аз лично ако бях на твое място можеше да не се прибера до Бургас , но за 4-5 дни щях да дойда до София - за да си мина ФМ , да си пусна изследвания колко ми се разрежда кръвта и да се консултирам с хематолог. Защото дозите на нмх се определят и според г.с и според кръвотока и развитието на плода , които се определят от АГ. Хубаво е , че Русев ти назначи терапия - но реално терапиите са на база и изследвания , които трябва да ти се направят на теб. Има Анти Ха при нмх и аспи тест , когато се приема аспирин. Само с четене и размяна на емейли , просто не става. Аз имам медицинско образование и не съм посмяла да си самоназнача абсолютно нищо - защото колкото и да чета , това няма нищо общо с прегледа , изследванията и консултацията с АГ.
С моите мутации ( които са нискорискови) ми се получи тромб след миналото раждане. И сега избирам всеки weekend почти да шофирам по 240 км в посока , за да се следя в София . Миналия weekend пътувах 800 км в един ден с кола и всичко беше ок , но аз не се филмирам . Според мен пътуването със самолет е много по-щадящо , отколкото пътуването с кола - когато има повече вибрации.
Ти си бременна , не си болна . Трябва да си на терапия с нмх , заради мутациите ти , но тази терапия трябва да се определя след изследвания и прегледи  и тя трябва да бъде индивидуална за теб.
Защо не се прибереш в България за половината ти бременност , ако толкова те притеснява здравоопазването в Норвегия ?
Виж целия пост
# 342
Ellie D, не пишеше защо а само бяха изредени при кои проблеми не е препоръчително.
Yyoana, ако само тромбофилията ми беше проблем щях да се прибера. Аз обаче имам един аборт, имам не просто тромбофилия а 3 мутации, че и Лайден, имам диабет и прокървих обилно. Освен това двама лекари ми казват че не е добра идея да летя. Ако ти с всички тези фактори би летяла 4 полета понеже аз съм и с прекачване значи си много смела. Мисля че е разбираем страха ми и мисля че не си въобразявам че е рисково. И 5% да е риска няма да рискувам след като знам през какво минах до тук. Аз пускам тук Атпп и фибриноген, но не знам дали е достатъчно. Няма как да съм в Бг през бременността защото съм в болничен тук и ми е забранено да съм извън страната освен за малко. Иначе рискувам да ми го спрат и губя после и майчинството. Болничният ми е платен. Без него и майчинство би ни било много трудно финансово. Фрагминът ми е назначен тук, както и аспирина, а с Русев само се консултирах. Да тук не те следят както в Бг, но аз правя всичко по силите ми. Благодарение на многото четене си открих и тромбофилията, и диабета и проблемите с щитивидната. Всичко сама съм си изследвала без лекар да ми е казал. Тука няма как да си самоназначиш лекарства защото всичко е с рецепта. Аз ако пък бях на твое място с нискорискова мутация и без проблеми бих летяла всеки месец даже. Просто при мен нещата не са така прости. Да не говорим и за фактора стрес защото освен всичко свързано с бременността ми сега имах и лични много сериозни проблеми скоро. Ако на своя глава летя без лекарско разрешение бих била в голям страх и ако не дай си Боже нещо стане вината ще си е изцяло моя. Както виждаш нещата не са така простички...Все пак ще искам мнение и от гинеколожката и ако тя е скептична или не е сигурна че е ок няма да рискувам на своя глава. Надявам се сега ме разбираш...
Виж целия пост
# 343
Момичета, за висок риск се счита 1:250 и надолу. Над 1:1000 си е нисък риск. Говоря за комбиниран, той е важният. Единият риск е възрастов, той в повечето случаи изглежда по-плашещо, а другия е биохимичния. Заедно с ехото, дават комбинираният. Моят е 1:2100. Гънката е 1.8 като на баткото, а за назалната костица е важно да пише, че я има. CRL е размера на бебето от върха на тиквето до дупето. С такива рискове над 3000 не се шашкайте. Според мен е добре да се наблегне на морфологията и там да се гледа. Другото е статистика. 1 на 3000 майки на тази възраст и с тези размери на гънка,бебе и кръвни изследвания би могла да роди дете със синдром.

Уоман в червено, слушай си интуицията. На мен също ми прилича на разреждане, но аз нищо не разбирам от тромбофилия. Нищо чудно и венците да ти прокървят. Моите са се едно съм с тежка парадонтоза. С миналата бременност хващах и засъхнала кръв в носа. Доктора ми обясни, че било от високите нива на прогестерона. Трябва да се успокоиш. До седмица, две ще имаш повече яснота и всичко ще е по-добре. В крайна сметка с бебето сте най-важни.
Виж целия пост
# 344
Simple Smile Моите "нискорискови" мутации ми докараха тромбоза и инсулт и бях парализирана наполовина , което е едно от най-тежките усложнения , които могат да се получат при тромбофилия. И никога не ти пожелавам да бъдеш с моите " нискорискови мутации".
Понеже аз много дълго време съм се филмирала - затова ти дадох съвет да се опиташ да се успокоиш. Можеш да прекараш следващите 9 месеца като си мислиш - че си най-болната и рискова бременна и наистина ще се чувстваш така или да приемеш , че си здрава - че нищо ти няма  и си живееш нормално и просто взимаш мерки срещу състояния , които биха могли да предизвикат някакъв проблем.
Не се заяждам с теб . Спри да се притесняваш толкова и да премисляш всичко по хиляда пъти , защото си вредиш така . Каквито и решения да си вземеш е важно ти да се чувстваш спокойна с тях .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия