Лято топло наближава,а Септемврийче в коремчето на мама шава

  • 50 249
  • 756
# 330
На мен Марков ми каза, че счита за излишно да се виждаме пак. Освен ако следящия лекар не го притеснява нещо конкретно. Та ще го обсъдим с АГ и тъй.
И на мен ми каза моята АГ да си ми направи третата фетална и че няма нужда да ходя пак при него, освен ако не възникне някакъв проблем. Аз обаче си се записах пак при него. Този път ще искам снимки. Grinning
Виж целия пост
# 331
Моят АГ ми каза да ида на доплер, което се прави с 3та ФМ.
Виж целия пост
# 332
Момичета, мислите ли да ходите на 3та ФМ?Rolling EyesSimple Smile

Ще ходя да. На 20 имам час, тогава ще съм в началото на 30 седмица. Нямам търпение да видя бебо 💙
Виж целия пост
# 333
Аз ще ходя тази седмица в петък. Ще съм 27+4 нямам търпение вече...
Да ви се оплача. Днес направих Птп. Уплаших се малко, ама човека влезе в положение и се държа добре, въпреки че е моя вината. С бебо сме добре. Бебето се обърна с главата надолу след случая, та явно и той се е уплашил. Ама за сега си ритка и съм спокойна за него. 💝
Виж целия пост
# 334
Аз ще ходя тази седмица в петък. Ще съм 27+4 нямам търпение вече...
Да ви се оплача. Днес направих Птп. Уплаших се малко, ама човека влезе в положение и се държа добре, въпреки че е моя вината. С бебо сме добре. Бебето се обърна с главата надолу след случая, та явно и той се е уплашил. Ама за сега си ритка и съм спокойна за него. 💝
Слава Богу, че сте добре и е било леко. Мен с напредването на бременността все повече ме е страх от ПТП-та и много искам да не шофирам вече, обаче нямам избор и ми се налага.

Аз третата ФМ я изтеглих възможно най-късно, за края на 32 г.с, за да ми се падне между две ЖК.
Виж целия пост
# 335
МърМяу много неприятно. Добре че сте добре. Мен все повече ме е страх да карам именно заради възможно проблеми. Чувам се по-разсеяна и винаги когато имам възможност да не карам колата се възползвам.

Трета ФМ мисля да не правя, но доплер ще правя. Още не съм решила кога.

Между другото пак съм в болница. Бях с болки в корема и кръста и затова ме оставиха. Не били контракции, нещо друго било. Не е ясно още какво точно причинява болката. Дано ме изпишат по-бързо, че започва да ми писва това ходене по лекари.
Тук в болницата ми казаха, че плацентата ми е втора степен, но пък бебето е добре. Вече е 1.100 Simple Smile
Виж целия пост
# 336
Дано бързо те изпишат, тя болката в кръста може да е вече и от тежестта на бебето, измества се центъра на тежестта щом не са контракции е добре. Аз съм в 28 седмица според размерите на бебето, до момента съм правила 3 фетални, доплер и всевъзможни изследвания и на 4D съм всеки месец той доктора просто си го ползва редовно и без да го моля, та нз вече какво да правя. Измериха ми шийката на матката 4 см казаха, че е добре, бебето е 1200 гр.
Виж целия пост
# 337
На листа ми от втората ФМ пише да отида 27-28 гс и аз си записах час за следващия вторник, ще съм почти в 29 гс. За мое си спокойствие ще ходя, да видим коя степен е плацентата и да проследим обстойно кръвотока.

МърМяу, да кажа и аз Добре, че сте добре! Hug Hug

СолСол, дано да минават бързо болежките и да ви изписват!
Виж целия пост
# 338
Аз още се чудя за ФМ, но доплер вероятно ще направя.
МърМяу, добре че е било леко и само с уплаха сте се отървали ! Аз си признавам, че съм много кофти шофьор, съответно спрях да карам още с предишната бременност и после така и не поднових  Embarassed
SollSoll, дано е нещо безобидно, да те изпишат бързо и следващият ти престой в болница да е за раждането ! Как точно определят зрелостта на плацентата ? Мислех, че е още рано за този момент ...
Виж целия пост
# 339
А този доплер какво прави? Моят доктор нищо не ми е казал за доплер... FlushedThinking
Виж целия пост
# 340
Доплера мери кръвотока на плацентата и пъпната връв проверяват дали отиват достатъчно хранителни вещества към бебо.
Виж целия пост
# 341
Аз едва другата седмица ще правя втора фетална морфология. Пропуснахме, защото явно е трябвало аз да си питам доктора, а очаквах той да ми каже.

Имам един въпрос относно теглото на бебето. Струва ми се малко, едва 660 грама е, а съм в 25та седмица.
Какви тегла имат другите на тази седмица?
До края имам 15 седмици, та се чудя как ще качи поне до 3 кг.
Виж целия пост
# 342
Мисля, че е нормално това тегло те после рязко започват да дърпат напред.
Виж целия пост
# 343
МърМяу много неприятно. Добре че сте добре. Мен все повече ме е страх да карам именно заради възможно проблеми. Чувам се по-разсеяна и винаги когато имам възможност да не карам колата се възползвам.

Трета ФМ мисля да не правя, но доплер ще правя. Още не съм решила кога.

Между другото пак съм в болница. Бях с болки в корема и кръста и затова ме оставиха. Не били контракции, нещо друго било. Не е ясно още какво точно причинява болката. Дано ме изпишат по-бързо, че започва да ми писва това ходене по лекари.
Тук в болницата ми казаха, че плацентата ми е втора степен, но пък бебето е добре. Вече е 1.100 Simple Smile

Солсол, на втората фетална коя степен ти беше плацентата? Питам, защото моята беше първа степен тогава, а гледах таблици, че трябва да е нулева
Виж целия пост
# 344
leia2015, аз съм в 26-та седмица и вчера бебето беше 770 грама. И на мен ми се стори мъничко, като се има предвид каква слоница е станала майка му:).
Аз продължавам да имма проблеми с отичането на краката и не знам какво ще правя цяло лято Sad Откриха ми и белктък в урината, но май няма лек за това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия