Лято топло наближава,а Септемврийче в коремчето на мама шава

  • 50 248
  • 756
# 585
Не сравнявайте различните видове магнезий. Диспорал е магнезиев цитрат и в него елементарното количество магнезий (това, което се усвоява е едно), а в Магнерота формата е магнезиев оротат - съвсем различен и съвсем различно количество това, което се усвоява. Четете в упътването за елементарния магнезий.
Виж целия пост
# 586
Не сравнявайте различните видове магнезий. Диспорал е магнезиев цитрат и в него елементарното количество магнезий (това, което се усвоява е едно), а в Магнерота формата е магнезиев оротат - съвсем различен и съвсем различно количество това, което се усвоява. Четете в упътването за елементарния магнезий.
Аз съм на Биолектра, но нямах идея, че имат такава разлика. Ще прочета.
Виж целия пост
# 587
Знам го Биоелектра и не знам защо го изписват.
Магнезиев карбонат и магнезиев оксид са възможно най-лошите и трудно усвояеми форми на магнезия (не че си вредиш, спокойно).
Но магнерот и диапорал са много по-добре.
Виж целия пост
# 588
Знам го Биоелектра и не знам защо го изписват.
Магнезиев карбонат и магнезиев оксид са възможно най-лошите и трудно усвояеми форми на магнезия (не че си вредиш, спокойно).
Но магнерот и диапорал са много по-добре.
Миналия месец пусках магнезий, беше в референтните стойности, но под средната. Утре отново съм на изследвания и ще го пусна пак, за да видя дали се е вдигнал.
В една аптека пък ме убеждаваха, че диаспорал прахчетата били 1:1 с таблетките биолектра.
А магнерот не е ли сегашното магнерич?
Виж целия пост
# 589
Не са 1:1 и магнерича е друго..
Виж целия пост
# 590
По закон имаме право на 180 дни болничен +45 преди раждане. Тези от нас които поради някакви причини са в болничен от самото начало, не им стига. Има вариант за явяване на Телк, но не съм наясно колко в тромава процедурата.
Виж целия пост
# 591
Не са 1:1 и магнерича е друго..
И аз така предположих, но аптекарката упорито спореше. Grinning
Виж целия пост
# 592
По закон имаме право на 180 дни болничен +45 преди раждане. Тези от нас които поради някакви причини са в болничен от самото начало, не им стига. Има вариант за явяване на Телк, но не съм наясно колко в тромава процедурата.

 Аз в момента ползвам последния си болничен и ще ми остане една дупка между болничния по болест и тези 45 дни, затова трябва да се явя на ТЕЛК за да се застъпят и да не ми намалее майчинството. Неприятно е, тромаво и има доста забавяне в изплащането. Ако си ги бях сметнала по-рано, че няма да ми стигнат щях да си пусна отпуска  в началото и да не се налага сега да се разправям с ТЕЛКа.
Виж целия пост
# 593
Не може ли да пуснеш отпуска за дупките? За мен за няколко дена само, обаче се притеснявам, че шефа съкращава наред и да ми спретне някой номер.
И аз съм в чуденка кой е най-правилния вариант?
Виж целия пост
# 594
По закон имаме право на 180 дни болничен +45 преди раждане. Тези от нас които поради някакви причини са в болничен от самото начало, не им стига. Има вариант за явяване на Телк, но не съм наясно колко в тромава процедурата.
Аз съм в болничен от февруари месец началото, и до излизане в 45 дневния преди термин ще съм ползвала някъде 160 дни болничен нещо такова. Много странно защо лекарите не са Ви предупредили за това, че може да не Ви стигнат болничните, отразява се на сумата за майчинство ако се прекъснат преди 45 дневния.
Виж целия пост
# 595
Аз не ползвам никакви болнични, защото съм самоосигуряващо се лице и не ми е съвсем ясно. Сега тепърва ше търся счетоводител да ми помигне с документите за майчинство, че едва ли ше се оправя сама . Трябва да се ориентиам и към някакъв педиатър, че най-добрите били заети месеци напред май.
Виж целия пост
# 596
Здравейте мами, имам едно въпросче. От началото съм в болнични вече почти в 7ми месец и си го плащам по 30 лв. всеки месец. Вие плащате ли за болничния от АГ ? 
Виж целия пост
# 597
А кой Магнезий е хубав и добре усвояем, марка?

Аз пиех Магне Доро сашета, но лекарят ми го смени с Магнерот, а според ММ първият е по- добър.

Имам въпрос и за желязото, коя марка пиете и по колко?

Моят хемоглобин беше последно 110, лекарят ми изписа Тотема, но от тях повръщам, не мога да пия повече,  искам да ги сменя с нещо с не такъв отвратителен вкус.
Виж целия пост
# 598
Чувала съм от много места, че се плащат болничните, но също така има случаи, в които доктор го издава без да иска пари. Май зависи от доктора това.... Незнам!
Аз пък се замислих и за 45-дневния болничен - и него ли трябва да плащаме в този случай?
Виж целия пост
# 599
Здравейте мами, имам едно въпросче. От началото съм в болнични вече почти в 7ми месец и си го плащам по 30 лв. всеки месец. Вие плащате ли за болничния от АГ ? 
Аз досега никога не съм плащала за болничен от ЖК. За медицинско знам, че навсякъде си се плаща, но за болничен... Май това си е индивидуална тарифа на някои лекари, която не знам колко е законна.

Относно хемоглобина, вашите лекари над какви стойности го смятат за "добър", коментирали ли сте? Тъй като моят последно време падна леко, но според моята АГ засега няма нужда да пия нищо. Но то и не остава много време за реакция, та затова се чудя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия