За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 64

  • 37 644
  • 767
# 390
Може да вади зъб?
Виж целия пост
# 391
И аз знам, че си дърпат ушите от зъби. Дано не е от ушите.
Аз бях чела, че само маслото от лавандула е подходящо за малки бебета против комари. И го тествахме доста пъти в гористи места с много комари. Носим детето в раница. Нас ни изядоха, макар и обляти с лавандула. Детето беше спасено. Пъпките ги виждам в дни и часове, в които още не сме излизали. Явно е от вкъщи. А не съм чувала жужене на комари. Но ще опитам Bio G. Лошото е, че досега не успях да го открия. Ще поръчвам пак онлайн май. А и докато спи след баня е уязвим. Толкова обичам природата, но тези буболечки и твари много взеха да ме тровят. Simple Smile То не падаха мравки от дърветата в количката, то не бяха паяци и щипалки. Ужас.

Виж целия пост
# 392
Жани,бързо да оздравява малчо и да не вдига температура Hug

Виж целия пост
# 393
Как да разбера дали има ушна инфекция?От 2 дена не спира да си пипа и дърпа едното ухо,почиствам го с клечка с ограничител но продължава.
По-добре спри да му ръчкаш ушите, да не му докараш наистина някоя инфекция или травма. Ушите по принцип се самопочистват, всякакво бъркане с клечки, пък дори и с ограничител е силно нежелателно.
Виж целия пост
# 394
Понякога , когато си открият ушите си ги пипат по-често. И такъв период имаше у дома. Сега ги мачка, когато му се спи.
Виж целия пост
# 395
Жане, дано всичко бързо и леко се размине.

Против комари  в аптеките продават едни лепенки с лимоново масло, лепят се на количката или на дрехите на бебето.

За обриви по лицето аз ползвам Себамед бебешки крем за лице, не е никак евтин, но за сметка на това облекчава всякакви обриви и зачервяването около устата от плючнето.

За крусти взех кремчето на Биодерма, мажем се половин час преди къпане.
Виж целия пост
# 396
Е как да не ги почиствам след ваната,нали се мокрят и не трябва да влиза вода в тях?Не го правя по 10 пъти,един път вечер,а последните дни 2 през деня защото мислех че го дърпа защото го дразни,сърби и има нещо в него.Днеска на консултацията ще го коментирам и с педиатърката.
Виж целия пост
# 397
Благодаря ви! Hug

Да чукна на дърво засега всичко е нормално, не е вдигал Т от вчера следобед. Моля се да се размине без антибиотик, не че е от чак толкова съществено значение, все някога ще пие, но все пак...

И аз знам, че маслото от лимонена трева гони надалече тварите, ще купя лепенки п/в комари, ще налепя на няколко места на количката и ще ги капвам с въпросното масло.
Знам, че действа от едно момиче, на което имам доверие и знам, че не говори празни приказки. Simple Smile
Виж целия пост
# 398
Ами ей така - не се бърка в ушите на бебетата. Подсушава се ушната мида, но в канала не се бърка. С бърникане само може да натъпчеш ушната кал, която всъщност е полезна навътре и така да задръстиш ухото и да предизвикаш инфекция. Самото ровене може да нарани тъпанчето също. Цъкни в гугъл, излиза предостатъчно информация по въпроса.
Виж целия пост
# 399
Жана, бързо оздравяване.

Моят миналото лято беше болен от херпангина. И понеже не си беше в София (чаках го да се прибере от морски лагер) учителката беше извикала Бърза помощ. Та лежахме три дена в бургаска болница.
Само вечерта преди да пристигна беше вдигнал висока температура. Вливаха му АБ и от време на време температуропонижаващи. Тогава направи сефтето на АБ и болници.
Не искаше да чува за Бургас и морето. Но след 10 дена като заминахме за Ахтопол се бухна в морето по потник, панталонки и шапка Joy
Виж целия пост
# 400
AnMary, а след колко дни се оправи малкия?
И ние мислим в края на месеца да ходим на море Grinning
Виж целия пост
# 401
Изписаха ни на третият ден, толкоз по пътека - от петък до неделя.
Имаше две "афти" на дъгата в дясно. В понеделникът вече мисля ги нямаше (тогава бяхме при личната). След болницата продължихме с АБ и сиропа за кашлица (не помня вече колко дена).
Да кажем, че за макс 5 дена е бил ок. За нашата почивка беше кукуряк и първа писта в морето Simple Smile

Скрит текст:
Петък вечерта. Бил е вдигнал почти 39.


Събота


Неделя в автобусът за София

Предполагам ако си беше тук с педиатърката щяхме да го оправим без АБ. Но тъй му било писано.
Виж целия пост
# 402
Милата душица!
Надявам се и аз за 4-5 дни да минава.
Виж целия пост
# 403
Голям цирк беше с дрехите му. Куфарът му замина за София с влака и момъка, който беше с него в болницата каза "донеси му някакви дрехи, защото няма нищо".

А ето го 10 дена след болницата.

Скрит текст:
Виж целия пост
# 404
Ооо, на плажа е пушка вече Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия