Туба Бюйюкюстюн, "Запленяваща сърцето" и проектите преди и след това - тема 243

  • 80 013
  • 738
# 225
Привет,дами Hug

                   

                                               

Цитат
Туба Бюйюкюстюн. И всё о ней. Tuba Büyüküstün.
#TubaBuyukustun #ТубаБюйюкюстюн #TubaBüyüküstün

Туба: По сравнению с прошлым, я начала смотреть на жизнь немного по-другому. По тем сведениям, которые я получила в результате поисков, молодые девушки и женщины в возрасте от 14 до 19 лет подвергаются психологическому или физическому насилию со стороны мужчины, мужа или возлюбленного. На самом деле, если мы посмотрим на наше окружение, то вполне возможно увидеть такое положение дел. Есть же куча историй о свекровях и невестках. Если женщина на протяжении всей жизни страдала, то она делает то же самое со своей невесткой. Они не говорят: "Вот я пережила такое, пусть другие не переживут этого". К сожалению, они не говорят сыновьям, мол, женщину надо ценить, женщину надо так любить, вот так уважать. И, в конце концов, женщины воспитывают мужчин.. Это ужасная вещь. Я думаю, что нам нужно вернуться к самим себе.

 newsm10

             

“….Седим мълчаливо и наблюдаваме света около нас.
Отне ни цял живот, за да се научим да правим това.
Изглежда само старите хора умеят да седят един до друг, да не си говорят и въпреки това да се чувстват щастливи. Младите, забързани и нетърпеливи, винаги се чувстват длъжни да нарушат мълчанието. И напразно, защото тишината е съвършена. Тишината е свещена.
Тя сближава хората, защото само на онези, които им е хубаво един с друг, могат да седят заедно, без да разговарят.
Просто един парадокс…”
Виж целия пост
# 226
Здравейте!  Hug



Благодаря за споделеното!  Hug
Сега по форумите цари голямата скука - само стари неща се въртят. Sick
Надин  Hug дори да няма забрани по политпричини, пак ще се толерират забрадките... #2gunfire
Никак не ми се гледат.  Naughty Embarassed Crossing Arms
Ако не сте  вие и инатът ми, отдавна да съм зарязала форума...  Twisted Evil
Нищо не гледам от излъчващото се, а и не ме влече да гледам каквото и да е...
Ама вас ви харесвам Heart Eyes, а и за моменти като срещата в събота, си струва...






Нещо и игралните им филми не не забавляват.  ooooh!
Филмът на Енгин може да е с идея, но е труден за гледане през лятото... Спрях го.
Първата част на комедията, в която ще участва Къванч, абсолютно не ми хареса и спрях след 10 мин. Толкова ми беше търпението... Mr. Green
Не са за мен комшийските забавления... ooooh!
Дано се върне Туба, че турския филмов сектор ме губи като зрител... Какво ще правят без мен!?  hahaha hahaha hahaha



Хубав ден!  Hug
Виж целия пост
# 227
Привет! Hug

Надин HugВичи Hug

Линка Hug,тежък случай си! Wink И аз почти нищо не гледам лятото,дала съм си почивка!Изгледах ''Айла'' с бг.превод!Сега ще гледам РП с Джан и това е!Да мине световното по футбол може и друг сериал да загледам! Peace

Да видим кога ще ми докарат внучката да се погледаме!Все нещо изскача-имаше алергия от ягоди,после я заболяха  ушичките! Peace





Приятен следобед! bouquet
Виж целия пост
# 228



Линка, аз съм на клипчета с хубава музика и руско кино. Поне там е не море,а океан от нови филми и сериали. Grinning Мачовете вече се поразреждат, но след някой ден започва Уимбълдън. Няма скука Laughing

За забрадките може и да си права. Макар че, те си остават личен избор. Ако дойде време да се наложат със закон, тогава ще ги мисля с притеснение. Mr. Green Аз все още не мога да си обясня, защо европейските турци, които живеят и работят извън Турция и нямат никаква принуда, масово са гласували за Ердоган.  Sad

Иначе изгледах с мишката първи епизод на "Птичката"  Rolling Eyes Не само забрадки няма, ами има секси плът завита с хавлия около пъпа. Wink Е, за да я видя, естествено е на Джан Wink Mr. Green Иначе ще продължа да го следя информативно сериала, но не бих си губила времето в пряко гледане на епизодите  Naughty Очаквах повече, ама кой ми е крив, че момата пак ми пречи. Красива двойка са, но не винаги това е достатъчно. На мен нещо ми липсва. Не са като Севда и Онур Туна в ЗЯ, които ме заковаха още от първите кадри с тях.
Виж целия пост
# 229


Какво да правя, явно съм демоде... ooooh!
Защото сега изгледах един стар филм с Джина Лолобриджида и Филип Ноаре, и въпреки известен патос и преекспониране на ситуациите, характерни за времето, много ми хареса!  Peace
Хареса ми европейската многоплановост, свобода на изразяването и нееднозначния финал...
Да, забелязва се с невъоръжено око промяната в трактовката в съвременното кино - много по-естествена и непринудена игра(това ми харесва повече в съвременното кино), независимо от коя страна е филма.  Peace
Но европейския привкус към отворения край, въпреки, че се досещаш, прилича ми на Ферзан бей на финалите, а бе, моето кино!   Heart Eyes
Скрит текст:



И като я няма Туба на хоризонта - малко други красоти
Скрит текст:

Прекрасни бели птици - като нас, от сой  Joy Joy Joy
Интересен клип за България, направен от китаец


Скрит текст:
Разбирам Дан Браун и другите автори, които прогнозират, че бъдещето на човечеството е раса от човеко-машини и се безпокоят заради това... Имам странното усещане, че свързващото звено са китайците... Клипът е перфектно -съвършен , но без душа... Странно е.  Shocked


Надин  Hug ако се сещаш за някой подобен филм, не даван в Б-я на времето, но заслужаващ да се види, кажи ми, моля...
Надявам се да има пост след мен за среднощното ми излияние.  Laughing
Благодаря за подкрепата!  Hug
Виж целия пост
# 230


Линка Hug,ето пост и дъга за теб! Wink Hug





Виж целия пост
# 231
Линка! Laughing Стари филми да искаш...сега им е времето Wink Въобще не си демоде, та те са хит и най-хубавото е, че им се дава нов живот с цвят върху модерни носители Peace
Миналата седмица гледах любимецът ми Грегъри Пек в "Светът е в ръцете му". Играе и младият Антъни Куин
The world in his arms / Светът е в ръцете му (1952)
Скрит текст:

1850 година. Капитан Джонатан Кларк и екипажът му се завръщат на брега след успешен лов на тюлени и отсядат в местния хотел. В същото време там е отседнала и руската графиня Марина Селянова. Тя трябва бързо да намери кораб, за да замине за Ситка. Там тя се надява да намери своя чичо, генерал-губернатора Иван Ворошилов и да го уговори да развали годежа й с човек, когото не обича. Но капитан Кларк не обича много руските аристократи...

Виж целия пост
# 232


Злати  Hug благодаря!   bouquet



Надин  Hug благодаря за филма, също!   bouquet
Гледах го... Laughing
Мнооого романтичен!  Laughing Грегори Пек... страхотен!  Heart Eyes Няма вече такива мъжествени мъже!  Sunglasses
Поне за моя вкус, де!  Laughing
Не е красавец, ама харизма... залива те като вълна!  Wink
Иначе ми дойде в повече морския бой и кринолините, ама ги преживях с удоволствие... Simple Smile
Дай още такива филми, ще ги глътна!  Joy


Цитат
Tuba Büyüküstün yeni sezonda dizi yapar dedi ranini, Tokyo da bağımsız bir filmde yer alabileceğini duymuş

По словам Ранини (блоггер) у Тубы Бюйюкюстюн в новом сезоне будет сериал, а Токио (блоггер) слышала, что она может сыграть в независимом фильме
https://vk.com/eatb_haber
Какво значи независим филм?  newsm78 Без продуцент, социален, нискобюджетен, без хонорар за актьорите? Ако някой знае да каже.
Гуги ми каза това:
https://www.chr.bg/kino-i-televiziya/naj-dobrite-nezavisimi-film … na-2018-g-dosega/
„НАЙ-ДОБРИТЕ НЕЗАВИСИМИ ФИЛМИ НА 2018 Г. ДОСЕГА
ОЩЕ ОТ CHRONICLE
Филмите, които очакваме това лято Кан 2018 г. е тук: вижте конкурсната програма
Да, знаем, че е едва май, но искаме вече да насочим вниманието си към добрите независими филми на годината, които вече озариха големия екран.
Тази година кинонаградите направиха впечатление с доста неща, но едно от тях беше големият брой независими продукции. Този факт (и нарастващото влияние на платформите) вече започна да детронира големите блокбъстъри на киностудията.
Това може само да ни радва, тъй като беше крайно време някой да оцени потенциала на тези заглавия.
До края на годината има още 8 месеца, което означава редица предстоящи премиерни филми. Но за да не се струпват много накрая, днес подбираме онези независими филми на годината (някои и на края на миналата), които се отличиха в боксофиса и в ревютата на критиците. Подборът е направен на базата на мненията на водещи издания за кино в света, които са гледали филмите на кинофестивалите тази година. Тези, които все още ги няма  у нас, ги очакваме с нетърпение.
Ето кои заглавия да сложите в списъка си за гледане.“

Ама не ги пишат... Mr. Green
Доколкото разбирам, филми продуцирани от самостоятелни продуценти, а не от продуцентски къщи  newsm78
За нас няма значение, дано само стигне до публиката, че „Тясната рокля“ не стигна... ooooh!



С тази обнадеждаваща новина да изпратим срядата.



При нас беше хладно и дъждовно. Ама много хладно и много дъждовно! Валя почти 24 часа, тихо, кротко, но продължително... Есенно... ooooh! ooooh! ooooh!
Очакваме утре да се оправи. Лека нощ!  Hug

Виж целия пост
# 233
Здравейте Hug
Момичета HugБлагодаря ви за споделеното през вчерашния ден.
Линка HugБлагодаря ти за Независимите филми,интересни новини.

                 

„Цени мига. Обичай живота и живей пълноценно. Наслаждавай се на мига!
 Размишлявай върху живота си. Цени всяка секунда. Не съжалявай за миналото."


                                     

         

Цитат
#TubaBuyukustun #ТубаБюйюкюстюн #TubaBüyüküstün

Туба: По моему мнению, красота - это выражение лица. Если это выражение является истинным и проникнет в вас, вы хотели бы его видеть. Для этого не так важно, красив ли рот или нос. Иногда мы можем смотреть несколько часов подряд на кого-то, кто не считается красивым в соответствии с обычным стандартом, принятым людьми.

      

                                   

Спокоен ден,дами bouquet
Виж целия пост
# 234


Привет, привет! Hug Hug
Поразгледах новия брой на Marie Claire за Турция и си харесах един материал за модни татуировки Grinning За любителки на турски сериали предлагам тази:



За харесващи Хасрет:



А тази за нас- шарена и темна Laughing



Хубав ден на всички желая!  Hug Peace





Виж целия пост
# 235
                             Добро утро! Hug Hug Hug

             



Линка Hug,интересно инфо си пуснала за Туба и независим филм! bouquet

Вичи HugНадин Hug,благодаря за кафенцето,модните татута Wink и музиката за настроение! bouquet bouquet







Приятен ден на всички! Flowers Four Leaf Clover Flowers Sunflower Flowers Rose
Виж целия пост
# 236
https://www.instagram.com/p/BkU2t03nrmn/?hl=bg&taken-by=onursaylak

Онур е сложил в ИГ си текст, свързан с новините около университета "Мимар Синан"  newsm78 Не мога да го копирам за да го пусна на Гуги, но предполагам, че е в защита на това учебно заведение.





Линка, с това описание на Грегъри Пек ми напомни вица, че едно време от десет мъже търсихме красавец, сега от десет красавци търсим...мъж  Joy Joy
Днес те пращам при Кари Грант - мокър, мръсен и алкохолизиран мъж...ама мъж Wink

Скрит текст:

Father Goose / Татко Гъсок (1964)
Втората световна война. Уолтър Еклунд (Кари Грант) - самотник в живота, безгрижен скитник по моретата и океаните. В момента работи за военоморските сили на Великобритания. Неговото местоположение - отдалечен остров някъде из Южния Пацифик, неговата задача - да открива вражески самолети. Но изведнъж тихата и спокойна бойна мисия неочаквано се превръща в пълна лудница: учителката Катрин Френо (Лесли Карон) с група деца се "приземява" на този същия остров, където е и местоположението на Уолтър. Чакат го весели и незабравими дни и преживявания...
Виж целия пост
# 237


Здравейте!  Hug



Надин  Hug благодаря за филма.  bouquet Сега ще си го пусна!  Simple Smile
Вичи  Hug Злати  Hug Надин  Hug благодаря за споделеното.  bouquet
Очакваме да видим има ли истини в блогерските писания... Mr. Green
Четвъртък върви с ДК.








Хубав ден ви желая!  Hug
Аз отивам на кино, Кари Грант... Heart Eyes
Виж целия пост
# 238
Здравейте, момичета

Нали пак се явявам по обедно време  Flutter


От вчера при нас не е спряло да вали smile3511 Надявам се при вас положението да не е чак такова Praynig И да няма големи поражения Peace

Линка Hug благодаря ти за "светлинката в тунела" с новината за евентуален проект на Туба от независим продуцент. Понеже не бях съвсем наясно какво значи това попитах чичко Гуги.

"Независимото кино се прави от най-добрите. То е бягството на таланти като Скорсезе, Коен, Клуни и Пит. За тях е чест да снимат по-различни филми. Независимите филми не са ъндърграунд. Това са продукции, реализирани извън големите студия, по проект на независими продуцентски къщи и без творчески ограничения. Самите филми, необременени от комерсиалната рамка, са страшно разнообразни и интересни и създават много вярна и любопитна представа за Америка и нейната култура"
Оказа се, че от 1978 г се повежда Кинофестивала Сънданс на Независимото кино в град Парк Сити САЩ Peace
Скрит текст:
Сънданс е американски ежегоден кинофестивал, провеждан в американския град Парк Сити[1] от 1978 година. В програмата му се селектират основно американски независими филми (игрално и документално кино), като също така има и чуждоезикова програма. Счита се за един от най-значимите кино фестивали в световен мащаб.
Множество известни режисьори правят дебюта си именно в Сънданс, като сред тях са Кевин Смит, Братя Коен, Куентин Тарантино, Робърт Родригес, Пол Томас Андерсън, Джим Джармъш, Стивън Содърбърг, Дарън Аронофски и други. Благодарение на фестивала множество независими продукции получават световна известност — някои от тях са „Убийствен пъзел“, „Проклятието Блеър“, „Продавачи“, „Дони Дарко“, „Мис Слънчице“, и други.

Фестивалът е кръстен на Сънданс Кид от филма Буч Касиди и Сънданс Кид.
https://bg.wikipedia.org/wiki/Сънданс_(кинофестивал)


Оказа се, че и в България от 2010 г се провежда подобен фестивал - Фестивал за независимо кино So Independent Не знаех Embarassed
Скрит текст:
Фестивалът за независимо кино So Independent е единствен в Югоизточна Европа, който с 2 ежегодни издания в Ню Йорк и София носи съвременните световни тенденции и същевременно представя новото в българското кино на света.

Мисията на фестивала е да установи културна връзка между България и Америка, да подпомогне обмена на професионализъм и работа във филмовите продукции, да популяризира българската култура в САЩ и независимата американска култура в България.

Инициатор и организатор на Фестивала So Independent е Жана Караиванова, популярна през 1980-те и 1990-те години актриса от трупата на Народния театър „Иван Вазов“, с участие в 17 игрални филма в биографията си. От 1994 г. тя живее в Ню Йорк и в София. Отначало тя създава Фестивал на българското кино в Манхатън, който през февруари 2013 г. има 9-то издание, както и издание в Сан Франциско. Пред 2010 г. създава Фестивала за независимо американско кино в София. Сега фестивалът So Independent всяка година има 2 издания - в Ню Йорк и София.

Мисия
„   Мисията ни е да установим културна връзка между България и Америка, да подпомогнем обмена на професионализъм и работа във филмовите продукции, да популяризира българската култура в САЩ и независимата американска култура в България,   “
така описва амбицията и плановете си Жана Караиванова.

Тя напомня, че

„   независимите филми - най-живото и истинско кино, идват по-трудно в Европа, защото разпространителите не искат да поемат рисковете.   “
So Independent е възможност да се покажат в България стойностни и различни американски филми. Целта е да се запълни една ниша и да се разшири кръгозорът на разпространителите.

„   Независимото кино се прави от най-добрите. То е бягството на таланти като Скорсезе, Коен, Клуни и Пит. За тях е чест да снимат по-различни филми. Независимите филми не са ъндърграунд. Това са продукции, реализирани извън големите студия, по проект на независими продуцентски къщи и без творчески ограничения. Самите филми, необременени от комерсиалната рамка, са страшно разнообразни и интересни и създават много вярна и любопитна представа за Америка и нейната култура,   “
казва още Караиванова.

Фестивалите се организират от "Юнайтед арт" с изключителното съдействие на Фондация "Америка за България" и с подкрепата на Националния филмов център и други спомоществователи.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Фестивал_за_независимо_кино_So_Independent


Надин Hug благодаря ти за старите филми. Запазвам сиги за гледане някой ден, когато нямам много задачи
Онур е сложил в Иг си информация за нови прожекции на DAHA Peace

https://www.instagram.com/p/BkU2t03nrmn/?hl=bg&taken-by=onursaylak

Онур е сложил в ИГ си текст, свързан с новините около университета "Мимар Синан"  newsm78 Не мога да го копирам за да го пусна на Гуги, но предполагам, че е в защита на това учебно заведение.

Скрит текст:




Линка, с това описание на Грегъри Пек ми напомни вица, че едно време от десет мъже търсихме красавец, сега от десет красавци търсим...мъж  Joy Joy
Днес те пращам при Кари Грант - мокър, мръсен и алкохолизиран мъж...ама мъж Wink

Скрит текст:

Father Goose / Татко Гъсок (1964)
Втората световна война. Уолтър Еклунд (Кари Грант) - самотник в живота, безгрижен скитник по моретата и океаните. В момента работи за военоморските сили на Великобритания. Неговото местоположение - отдалечен остров някъде из Южния Пацифик, неговата задача - да открива вражески самолети. Но изведнъж тихата и спокойна бойна мисия неочаквано се превръща в пълна лудница: учителката Катрин Френо (Лесли Карон) с група деца се "приземява" на този същия остров, където е и местоположението на Уолтър. Чакат го весели и незабравими дни и преживявания...
Предполагам, че имаш в предвид това Peace

Мисля, че е същото, което Еркан Авджъ беше сложил на стената си преди няколко дни и някоя от вас беше сложила в темата Peace
Злати Hug, Вичи Hug хубаво е, че сте  на линия за подкрепа на дружка Линка с хубави мисли, колажи и клипове
Цвети Hug хубаво е да се запазват гифчета, колажи и др. на няколко места. Че ако някой сайт се бъгне да не изчезне информацията, която иска човек да си я има

Нещо за четене в следобедните часове Peace
Колко години бих си дал, ако не знаех на колко съм?
Скрит текст:
Колко години бих си дал, ако не знаех на колко съм?

Биологичният часовник във всеки от нас не зависи само от календара. Влияе се и от психологическата ни възраст. Но как?

Казано е: „Всички болести са от главата“. Не само правилният начин на живот, но и нагласите ни, нашето мислене ни помага да младеем или пък обратното – да остаряваме по-бързо от годините в паспортa, пише Мениджър NEWS.

Днес учените са убедени – вътрешно-психологическите конфликти често отключват астма, гастрит, анорексия, а повишеният стрес е сред основните виновници за сърдечен удар.

Процесите на стареене също не са „изолирани във вакуум“. За тях, разбира се, на първо място отговаря т.нар. биологична възраст, която, въпреки общоприетите представи, може силно да се разминава с календарната. Но не е трудно двете да бъдат изравнени.

В човешкия организъм не настъпват практически никакви сериозни промени в деня на вашия 30- или 40-годишен юбилей, казва докторът по психологически науки Сюзан Краус от Масачузетския университет. Но получавате честитка с доста „напредващата“ цифра отпред и ставате съвършено друг човек. Започвате да се чувствате по-възрастни, по-отговорни и приемате съответния модел на поведение.

Само от мисълта за годините си, много хора започват да се ограничават, повтаряйки ден след ден: „стар съм вече за това“, „вече не мога да си позволявам такива неща, такива натоварвания“. И започват да стареят психологически – зарязват спортуването, отпускат се, не държат толкова на добрата си форма и стройната осанка. Жените често прибягват до агресивни козметични средства и процедури, за които е твърде рано и не съответстват на възрастта на кожата, пояснява д-р Краус.

В резултат, процесът на стареене се ускорява. Дори и мислите за остаряване да не го стартират, организмът лека-полека започва да реагира на намаляването на физическото натоварване, повишаването на нивото на стреса и многобройните лекарства и хранителни добавки, без които спокойно може да мине.

Според учените, около 200 са показателите, които влияят на биологичната възраст, но независимо от проследяването им и резултатите, човек, който не се вглежда постоянно в себе за признаци на преждевременно стареене по правило изглежда пълен със сили и външността му не претърпява значителни изменения.

Как влияе интелектът на психологическата възраст?
„Връзката между интелекта и продължителността на живота е толкова осезаема, както между пушенето и белодробните заболявания „, се казва в статия, публикувана наскоро в Scientific American. И обяснението не е само в това, че умният човек рядко попада в опасни за живота ситуации. Според учените, продължителността на живота се увеличава най-вече заради факта, че разумният, интелигентен човек, по-лесно се адаптира към обкръжаващата го среда и така изпитва по-малко стрес.

Психологическата старост настъпва, когато човек започва да изпитва усещането, че губи значение за околните или изпитва безпомощност, казват специалистите от изследователския център Mayo Clinic. Спасението от това е мозъчната активност. В последните години бяха проведени не малко изследвания, които потвърждават, че колкото повече време посвещава човек на учене, толкова по-нисък е рискът от старческо слабоумие. Всяка година, прекарана в изучаване на нещо ново, намалява риска от ментални заболявания с 11%.

Психологически младият човек остарява по-бавно от стареца по душа, добавят те.
Календарната възраст може силно да се различава от биологичната, но в нашия свят основен критерий са количеството изживяни години, месеци и дни. Човекът заема това място в обществото, което му отрежда възрастта. Извън специфичните фактори като здраве и развитие, до 18 години той е непълноправен член на обществото. След 30-те трябва да гради кариера и да създаде семейство, а след 60-те обществото го праща в „запаса“ и той се пенсионира.

И ако човек по някаква причина се „пенсионира“ на млади години – да кажем, спечели джакпот на 25, то неговата социална възраст ще се равнява на 55-60, т.е – на пенсионната. Рано или късно това ще окаже влияние и на психологическата му възраст. И обратното – късното раждане и отглеждане на деца „подмладява“ социалния статус.

Затова и д-р Краус съветва:

По-малко зацикляйте на дати и по-често си задавайте въпроса: „Колко години бих си дал, ако не знаех на колко съм?“. Отговаряйте с оптимизъм!

http://lifetime.bg/колко-години-бих-си-дал-ако-не-знаех-на/

Да отбележа и деня на ДиК smile3502



 Пожелавам ви по-сух следобед love001
Виж целия пост
# 239
Привет! Hug Hug Hug

Надин HugЛинка Hug

Цитат
Мисля, че е същото, което Еркан Авджъ беше сложил на стената си преди няколко дни и някоя от вас беше сложила в темата Peace
Канти Hug,аз я сложих новината с превод! Wink Благодаря за инфото и четивото! bouquet

При нас вали през нощта по-малко Wink,но в момента май ще завали и през деня! Laughing









Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия