Базедова болест - тема 7

  • 45 679
  • 745
# 375
Добро утро.

От днес съм без хапове Simple Smile
Ангелов, да се оправяш бързо Simple Smile
Виж целия пост
# 376
ЕваНиколова, без хапове да останеш, дано! /Това като благопожелание/:smiley:
Виж целия пост
# 377
Здравейте,
изчетох темите и определено това много ми помогна поне да се ориентирам за посока на действие в моята ситуация, но ще съм благодарна за съвети от по-запознати. Накратко - от  2г се чувствам зле / да не изброявам, но са си били всички типични признаци/,  ходила съм при личната - отдаваше го на импулсивната ми натура:), а сърцебиенето и задуха - на честото ми ядосване и нервност покрай децата / тя е и техен лекар/, тоталната  преумора и изключващ мозък - на това, че все не се спирам.. и всичкото това си беше много логично, защото е вярно, а в комбенация с ниското ми кръвно - виенето на свят и причерняването - идилията беше пълна. И така си живеех с абсолютната увереност, че всички БГ мами сме така... и успокоението, че не съм първата уморяваща се работеща жена с две деца - пубертетчета, които се редуват да й разнообразяват живота с дивотии, които те карат нощно време да се будиш цялата обляна в пот.Освен това и пуша, а всеки знае, че на пушачите  - пулсът е ускорен. И така до преди две седмици, когато започнах да се чувствам тотално зле и започнах да си попремервам кръвното и пулса/ имаме в къщи хубав ел. апарат - мъжът ми е хипертоник/.Кръвно през живота си не съм вдигала повече от 100/70 , обичайно е 70 или 80 на 50 и по-ниско, а изведнъж започнах да измервам стойности 110 на 80 и пулс между 100 и 120. И така няколко дни, ставаше ми все по-зле и имах чувството, че ще ми се пръсне сърцето. В петък взе да ме втриса, да ми се гади, да ме стяга много около сърцето, едвам си  поемах въздух и се прибрах по-рано, лежах ок. 30 мин и премерих кръвно 130 на 90, пулс 127 и апарата даде някакъв индекс на раздрънкано сърце. Веднага се завлякох при  лична лекарка, тя измери пулс над 140 и ме прати в кардиологията- веднага. Вече беше ок. 19ч и ме пратиха в спешното, там ме питаха от какво се оплаквам - и аз казах от сърцебиене, задух и стягане - направиха кардиограма, дадоха ми веднаха някакви хапчета, казаха ми да не ставам и след 20 мин ми дадоха разни лисчета и да си запиша в първия работен ден час за холтер и да си изследвам щитовидни хормони. Ми, то хубаво, ама аз нищо друго не разбрах, нито какво да правя събота и неделя, нито дали ми има нещо на сърцето. Прибрах се, беше ми олекнало, това, дет ме почерпиха там / конкор и ксанакс - добре, че го бяха написали в талона /, явно действаше и реших, че нещата са ок. В събота започна всичко отначало, но нали все пак вече бях ходила в спешното реших, че е безмислено пак да стигам дотам. Стоях си, търпях си, и се чудех кво става, разгледах си кардиограмата, попрочетох в нета и установих, че синусова тахикардия с къси вълни и други нарушения може да се получи и от проблем с щитовидни хормони. Прочетох този форум и си чаках понеделника. В неделя вечер положението беше кошмар...ама истински, пиех конкор, сърцето не блъскаше толкова, но стягането, гаденето и втрисането бяха съсипващи. В понеделник рано сутрин -  личната ме засили за изследвания - аз подготвена, нито яла , нито пила кафета - все пак цяла събота и неделя нали съм чела:D и ме прати да си търся кардиолог и холтер. Ми, то хубаво, ама аз като никога не съм ходила по лекари - хал хабер си нямам къде и как се търси тоя холтер/ да не казвам, че едва предния ден проучих що е то/ И докато го търся, то ми излязоха резултатите.
Кръвта е ок, но  FT4  e 20.60 pmoI/I  при реф.- 0.71 - 1.85,
а TSH 0.6 mIU/U  реф.ст.0.27 - 4.2.
Занесох ги вчера на личната, тя каза отиди на ендокринолог. Ми то като кардиолога, обадих се тук -там, тия хора ми записват часове за декември..и януари 2019. Обадих се и в частни клиники за час, те пък чак за другата седмица ще ме вземат. То, хубаво обаче аз не издържам,много ми е лошо и идея нямам какво да правя, защото имам чувството, че ще се пръсна. Освен тоз конкор друго не пия, явно ми подтиска пулса, обаче в областта на сърцето изпитвам огромно напрежение и колкото и да съм търпелива и издържаща, имам чувството ,че просто ще припадна. Та, моля, ако някой има идея какво мога да направя, нека пише, дори и съвет какво да си пусна като изследвания - аз ще си ги платя, само да знам кои точно хормони да пусна. Чета за ТАТ , МАТ, ще ги направя, ще направя и FT3, но виждам , че пишете и за разни други, а не ми се ще, в ситуацията - оправям се сама, да се окаже , че не съм пуснала правилните или достатъчните изследвания. Идеята ми е поне да съм сигурна , че са всички, а не после да ме върнат и за още допълнителни изследвания. Просто единственото ми желание е да се докопам до лекар , който да вземе мерки, а не тепърва да ме праща на изследвания.
Ще съм благодарна за всякакви мнения и съвети.
Виж целия пост
# 378
БГР, ще се оправят нещата. Не се тревожи. Все пак ТСХ ти е ниско, но пък е в граници, моето беше 0.001 Simple Smile За сметка на това ФТ4 е доста висок. Като започнеш лечение ще се нормализира и сърцебиенето и другите симптоми. Моето ендо искаше и ФТ3, ТРАК, ТАТ и МАТ.

Не знам, дано се включи някой по-компетентен.

Djerilinda, а дано всички да останем без хапове Grinning
Виж целия пост
# 379
БГР можете директно да отидете, ако сте от София в Майчин дом в клиниката по ендокринология на приземния етаж. Д-р Начев приема без записвания, но за съжаление не мога да кажа кои дни и по кое време. Мисля, че на първа страница има информация. Носете си всички изследвания. Явно състоянието Ви е свързано със щитовидната жлеза, / в момента това, което виждам от резултатите сте в хиперфункция/. Там ще Ви видят жлезата на ехограф и ще изпишат лечение с тиреостатик, но все пак трябва да Ви види специалист.
Щитовидните хормони са TSH, Т3, Т4, ТАТ, МАТ, Trac.
Виж целия пост
# 380
Много благодаря за бързите отговори. Току що ми се обадиха, че ще ме вземат днес, при познат ендокринолог. Иначе да, от София съм и съм изключително благодарна за информацията за Майчин дом, надявам се обаче да не се наложи. Предполагам, всичко ще се нормализира, все ще има хапчета  за тези хормони, просто нещата със сърцето много се влошават и това ме притеснява най-много. Не знам втрисането и гаденето дали са от хормоните или от някакъв проблем със сърцето, за който трябва да взема мерки по-бързо, за да не стане после него да съм увредила. Ама пусто - доктори - не казват, но пък си мисля, че ако беше нещо сериозно щяха да ми кажат от спешното, затова и си трая сега в къщи, пък на прегледа днес ще попитам. Идеята за неизвестността може би е по-плашеща, аз ако си знам със сигурност, че са хормони и сърцето ще си издържи така - ще си чакам. Отново - благодаря за бързата реакция, много мило ми стана, вие тук сте първите хора, които проявиха отношение и желание да изкажат мнение по въпроса.
Виж целия пост
# 381
Нелекувано заболяването удря сърцето.
Добре е, че си намерила ендокринолог и ще те приемат днес.
Докторът ще каже, но все пак, въпреки лечението, което ще изпишат, пусни си после Т3, МАТ, ТАТ и ТРАК антитела.
Дори след месец да е, на първата контрола, пусни ги да се види какво е и що е.
Да, ТСХ не е затънало много, но Т4 си показва, че си в хипер, и то сериозно.
Виж целия пост
# 382
Много благодаря за бързите отговори. Току що ми се обадиха, че ще ме вземат днес, при познат ендокринолог. Иначе да, от София съм и съм изключително благодарна за информацията за Майчин дом, надявам се обаче да не се наложи. Предполагам, всичко ще се нормализира, все ще има хапчета  за тези хормони, просто нещата със сърцето много се влошават и това ме притеснява най-много. Не знам втрисането и гаденето дали са от хормоните или от някакъв проблем със сърцето, за който трябва да взема мерки по-бързо, за да не стане после него да съм увредила. Ама пусто - доктори - не казват, но пък си мисля, че ако беше нещо сериозно щяха да ми кажат от спештото, затова и си трая сега в къщи, пък на прегледа днес ще попитам. Идеята за неизвестността може би е по-плашеща, аз ако си знам със сигурност, че са хормони и сърцето ще си издържи така - ще си чакам. Отново - благодаря за бързата реакция, много мило ми стана, вие тук сте първите хора, които проявиха отношение и желание да изкажат мнение по въпроса.
БГР чудесно, че днес ще Ви приемат. При проблем с щитовидната жлеза, пулса при Хиперфункция на жлезата достига над 100 удара в минута. Когато бях с активен Базед пулса ми достигаше 100-120 удара и го чувах в ушите. Имях и шум в ушите. Типични сиптоми за Базед са / гадене, втрисане, изпотявене на дланите на ръцете, проблеми със съня, тревожност, отпаднаост, сваляне на тегло, умора, виене на свят/ все от този тип сиптоми.
За активен Базед има тиреостатици, които да подтиснат прекаленото производство на хормови и нещата се овладявят. Желая Ви всичко да се нареди и да се нормализира състоянието Ви. Важното е след това да се следите редовно и да живеете по-спокойно.
Виж целия пост
# 383
Ева, а честито!
Никакви хапчета вече. Баста!
Виж целия пост
# 384
Здравейте имам същите симптоми като БГР плюс още един куп други омръзна ми да ми казват,че нищо ми нямало а аз да продължавам да се влошавам.Незнам защо си мисля и аз,че проблема е в жлезата ТСХ до предния месец поне беше все още в норма,но на долна граница а и за три поредни месеца го тествах все падаше надолу (преполагам още е паднал) юли месец тсх ми беше 0,900 ,август месец ми беше 0,659 и септември месец ми беше 0,530 нормата е 0,350-4,940.(в рамус са правени всичките изследвания) фт4 август месец беше 1 а септември 0,940 при норма 0,700 -1,480,септември пуснах и фт3 2,350 при норма 1,880-3,180 ,МАТ 0,71 < 5,61 и ТАТ 4,30 <4,11 .Аз си мисля,че клоня към хипер е една група пак ми казаха,че към Хашимото било.Но въобще не се оправям най-вече ме притеснява сърцебиенето,задуха,стягането в гърдите,мотаенето,гаденето 😭 ужасно е вече какво да правя незнам.Гледаха ми я жлезата на ехограф нямало нищо уж
Виж целия пост
# 385
Здравей,Мереленда оспамокса го пих 3-дена след това гo смених по-препоръка на ендото и личния лекар. Защото положението се влошаваше с една дума не помагаше. На следващия ден започнах с Ксоримакс 500-мг нещата бяха по-добре. Последната таблетка я пих вторник. Още тогава със ставането нещата си бяха типично вирусни. Вярно беше се изчистил вируса но, нещо все пак си остана макар и малко достатъчно е да създава проблеми. Взех си Цетебе 500-мг. Също така си купих отново антибиотика дали ще го пия вече не знам чудя се много ми дойде с тези лекарства. То и времето е променливо + вируса и нещата стават едни объркани.  На моменти се чувствам добре,друг път по-зле чат ,пат някоя хрема се обажда. Както казах всичко стана от едно течение и ето до къде стигнах. Мисля в петъка да пусна една кръвна картина и урина тъкмо да видя нещата как са и дали се касае за нещо вирусно или на бактериална основа. Доколкото се знам ако не беше въпросното  проветряване нещата нямаше да са така. Да допълня вкъщи член на семейството също е зле 3-опаковки Зинат изпи и пак нищо подобрение малко ,но след това пак отначало. Явно вируса е продължителен в този случай. Засега това е от мен Поздрави!
Виж целия пост
# 386
Здравейте имам същите симптоми като БГР плюс още един куп други омръзна ми да ми казват,че нищо ми нямало а аз да продължавам да се влошавам.Незнам защо си мисля и аз,че проблема е в жлезата ТСХ до предния месец поне беше все още в норма,но на долна граница а и за три поредни месеца го тествах все падаше надолу (преполагам още е паднал) юли месец тсх ми беше 0,900 ,август месец ми беше 0,659 и септември месец ми беше 0,530 нормата е 0,350-4,940.(в рамус са правени всичките изследвания) фт4 август месец беше 1 а септември 0,940 при норма 0,700 -1,480,септември пуснах и фт3 2,350 при норма 1,880-3,180 ,МАТ 0,71 < 5,61 и ТАТ 4,30 <4,11 .Аз си мисля,че клоня към хипер е една група пак ми казаха,че към Хашимото било.Но въобще не се оправям най-вече ме притеснява сърцебиенето,задуха,стягането в гърдите,мотаенето,гаденето 😭 ужасно е вече какво да правя незнам.Гледаха ми я жлезата на ехограф нямало нищо уж

Посетете добър ендокринолог и се консултирайте обезателно. Определено TSH потъва. Взимате ли някакъв медикамент?
Виж целия пост
# 387
Ето ме пак:) Няма кой знае какво развитие при мен. Ендокриноложката директно заяви, че това са огромни стойности, които подлага под съмнение. Поиска да направя утре TSH, FT3 ,FT4, anti TRO в тяхната лаборатория, за да е сигурна. Даде ми талон и за кардиолог. Та, утре ще имам по ясна представа - надявам се. Успяха да ми  уредят  извънреден час при кардиолог, че и за там се оказва много чакане в стандартния случай. Иначе единствено разбрах, че изобщо не е ясно това състояние от какво е и че може да не е само от хормони - тепърва щяло да се разбере.
m1m0zkaaaa - много е хубаво, че си се изследвала и имаш накакви стойности, които могат да се съпоставят. При мен проблемът се оказва точно това - хем ми било лошо - хем никаква история на изследвания на хорони и никакви данни - независимо добри или лоши.
 На всички, които поради някакви съмнения или сходни симптоми са попаднали на темите тук, искам да препоръчам - изследвайте ХОРМОНИ  - и го направете дори само за да отхвърлите притесненията си! Аз от години си пускам всяка година профилактичен пакет кръв, мислейки си че щом хематологичните и биохимични показатели са ок - значи всичко е добре - да , ама не! Оказва се, че хормоните са си друго нещо и изобщо не е показателно, че щом  останалите кръвни показатели са в норма - то няма проблем с щитовидната жлеза!
Желая на всички ветерани в темата - да се похвалят като Ева, а на лутащите се в съмнения - правилните изследвания! Тук намерих много точна информация и искрено съжалявам, че не съм я прочела по-рано, щях да си спестя многооо.
Виж целия пост
# 388
Здравейте имам същите симптоми като БГР плюс още един куп други омръзна ми да ми казват,че нищо ми нямало а аз да продължавам да се влошавам.Незнам защо си мисля и аз,че проблема е в жлезата ТСХ до предния месец поне беше все още в норма,но на долна граница а и за три поредни месеца го тествах все падаше надолу (преполагам още е паднал) юли месец тсх ми беше 0,900 ,август месец ми беше 0,659 и септември месец ми беше 0,530 нормата е 0,350-4,940.(в рамус са правени всичките изследвания) фт4 август месец беше 1 а септември 0,940 при норма 0,700 -1,480,септември пуснах и фт3 2,350 при норма 1,880-3,180 ,МАТ 0,71 < 5,61 и ТАТ 4,30 <4,11 .Аз си мисля,че клоня към хипер е една група пак ми казаха,че към Хашимото било.Но въобще не се оправям най-вече ме притеснява сърцебиенето,задуха,стягането в гърдите,мотаенето,гаденето 😭 ужасно е вече какво да правя незнам.Гледаха ми я жлезата на ехограф нямало нищо уж

Посетете добър ендокринолог и се консултирайте обезателно. Определено TSH потъва. Взимате ли някакъв медикамент?
Не не приемам .Явно трябва някой,който обръща внимание и задълбочава нещата,не като тази ми той ти е в норма добре е няма нищо
Виж целия пост
# 389
m1m0zkaaaa, защо не пуснеш следващият път в друга лаборатория.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия