СЕДМИ клас – 8 – Още малко и ваканция, здравей! (11.06.2018–17.06.2018)

  • 67 801
  • 653
# 150
Реших, че трябва да спра с битовия алкохолизъм и отидох на кръчма. Smirk
И аз така. Не се оказа добра идея. Бело не пих, ама бира, бира, бира...мани!
Санака, разликата от ФСЕ до С1 е...бая. Няма как първият да се вземе с точки, близки до втория, просто няма такова съответствие. Ако някой ви го е казал, подвел ви е. Не че детето няма да вземе и С1 с лекота, просто горното няма как да е вярно, само това казвам.
Виж целия пост
# 151
Да запълват първите десет, да запълват. Да ми оставят на мен останалите по средата! Praynig Mr. Green

Я да питам нещо, че тука си говорим с дъщерята - какво се случва, ако детето има двойка на НВО и за годината? Отива на поправителен, обаче после как и къде се класира?
Или само двойка на НВО? Нашето училище е с минимален бал 158. Къде отиват тези деца?
Има училища с минимален бал 30 - в момента се сещам за 140 СОУ. Това са две тройки от дипломата. Simple Smile При две двойки не знам какво се случва.
Виж целия пост
# 152

Има училища с минимален бал 30 - в момента се сещам за 140 СОУ. Това са две тройки от дипломата. Simple Smile При две двойки не знам какво се случва.
Изпити. Вземаш ги. Продължаваш на което там класиране предстои. Не ги вземаш - повтаряш класа.
Виж целия пост
# 153
Реших, че трябва да спра с битовия алкохолизъм и отидох на кръчма. Smirk
И аз така. Не се оказа добра идея. Бело не пих, ама бира, бира, бира...мани!
Санака, разликата от ФСЕ до С1 е...бая. Няма как първият да се вземе с точки, близки до втория, просто няма такова съответствие. Ако някой ви го е казал, подвел ви е. Не че детето няма да вземе и С1 с лекота, просто горното няма как да е вярно, само това казвам.
Я ми разяснете нивата  newsm78
Аля взе В1, какво следва В2, В3, С1.... какво е това ФСЕ  newsm78
Виж целия пост
# 154
Знам го това, не съм малоумна . Ако запише биология и химия в ПМГ го взимат в предвид ,
ако е математика , то оценката от олимиадата по математика .
Чакам точките по математика . Не за друго ами така да има смисъл че зимата в мраз и студ е ходил по олимиади
коаго другите са седели на топло . Той и без това си влиза и без тези точки където иска .
Точките от олимпиадата по математика нямат никакво отношение към бала за кандидатстване.

Ако не дадат никакви точки по математика и физика
това ще му е за урок да ме слуша мен , а не даскалите на които да четка имиджа .
По физика когато се класира за национална олимиада
казал "госпожо, ще черпите ли " Обещала му е че е говорила с директорката и му е приготвила плик.
След дни ще е изпращането .Пак да не капо . само с грамота .
Не е само това.
 Има и стипендии за участие и представяния по тия олимпиади. Обаче ако не присъстват в служебната бележка, как доказваме? Откъде се взема служебна бележка?
За класиране на национален кръг вече дават 1500 лв на училището на дете станало лауреат и 500 лв. за класирано дете. Аз съм за, все пак учителите са ги готвили за олимпиадите, нека имат някакъв финансов стимул, както те, така и училището.
https://offnews.bg/obshtestvo/mon-dava-po-1500-lv-za-podgotovkat … piada-676702.html
Виж целия пост
# 155
Аризона, изчисти си кеша и пробвай пак. Ако трябва рестартирай компютъра.
 Ако детето ти не е в първите три на национален кръг, не разчитай на стипендия за изявени дарби.
Виж целия пост
# 156
Той и без това си влиза и без тези точки където иска . Въпрос на чест и справедливост и заради всички други като него деца мъчили се на олимиади .
Имаше тук една жена мт...пожелавам и да получи точки и нейната дъщеря

vasilena, Моля те нищо да не пожелаваш на децата, които не са ходили на олимпиади...и е съвсем очаквано дете, което е избрало профила си в 5 клас, да има успехи в 7-ми клас по избрания и изучаван 3 години профил. Леко смятам за странно оценката от профилираното му обучение за се сравнява с оценката на едно дете, избрало непрофилирано обучение. Но да сме живи, здрави и щастливи Simple Smile
Виж целия пост
# 157
TanyaMG, профилирано обучение преди гимназията няма.
Виж целия пост
# 158
Реших, че трябва да спра с битовия алкохолизъм и отидох на кръчма. Smirk
И аз така. Не се оказа добра идея. Бело не пих, ама бира, бира, бира...мани!
Санака, разликата от ФСЕ до С1 е...бая. Няма как първият да се вземе с точки, близки до втория, просто няма такова съответствие. Ако някой ви го е казал, подвел ви е. Не че детето няма да вземе и С1 с лекота, просто горното няма как да е вярно, само това казвам.

to report results:


Cambridge English Scale Score


Grade/CEFR


CEFR level


180–190 Grade A  C1
173–179 Grade B B2
160–172 Grade C B2
140–159 Level B1  

Това е от сайта на Cambridge. Ако се вземе с над 180 т. в сертификата пише признато ниво С1. Доста такива съм виждала. Сега, това С1 не е баш същото като взетото със съответния сертификат, предвиден нарочно за С1. Но да речем, че показва ниво, доста по-близко до него.

Ти пък! Да смениш бялото с бира!
Виж целия пост
# 159
Аризона, изчисти си кеша и пробвай пак. Ако трябва рестартирай компютъра.
 Ако детето ти не е в първите три на национален кръг, не разчитай на стипендия за изявени дарби.
Тя май говори, не за персонална стипендия за изявен талант, а за това че тези пари отиват в хазната на училищетп, в което учи детето...или поне това пише в статията. 😏
Виж целия пост
# 160
Финансовият стимул ще отиде в сегашното училище на детето и това няма никаква връзка с присъствието на оценките в неговия профил в електронната система.
Виж целия пост
# 161
Мдам, за стипендиите за национален.
10 клас - Трето място по език - 1160 лв - дават ти ги след година, но пък ти спират за успех?!? Sad
И участие в Международна ОЛИ Hands Ok Hand

***vasilena***, ОЛИ по МАТ е за лично ползване само, при балообразуването не участва.

*Камея, цитат:
А не! На кореец тъща не щЪ да ставам!   Sob

Виж целия пост
# 162
Аризона, изчисти си кеша и пробвай пак. Ако трябва рестартирай компютъра.
 Ако детето ти не е в първите три на национален кръг, не разчитай на стипендия за изявени дарби.
Сигурно е така както казваш, въпросът е принципен, че независимо дали ще е балообразуващо, би трябвало на всички деца да бъдат попълнени олимпиадите.

Аризона, изчисти си кеша и пробвай пак. Ако трябва рестартирай компютъра.
 Ако детето ти не е в първите три на национален кръг, не разчитай на стипендия за изявени дарби.
Тя май говори, не за персонална стипендия за изявен талант, а за това че тези пари отиват в хазната на училищетп, в което учи детето...или поне това пише в статията. 😏
За първите трима по различните уч. предмети нали би трябвало да донесе стипендия? Или греша нещо?
Виж целия пост
# 163
О, разбира се, че трябва. Просто се увери, че проблемът не е някъде при теб.
Виж целия пост
# 164
О, разбира се, че трябва. Просто се увери, че проблемът не е някъде при теб.
Изчистих кеша, проблема е при тях. Трябваше ли на 100% да е въведено до момента?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия