СЕДМИ клас – 8 – Още малко и ваканция, здравей! (11.06.2018–17.06.2018)

  • 67 801
  • 653
# 390
Гимназии има. Трябват добри учители. Всичко останало е.....
Аз търсих обикновена гимназия, не езикова, за деца с точки м/у 300 и 400. Не намерих.
Имам предвид отделна гимназия, не в училище с прием от 1-ви клас.

Здравейте!Моето питане е във връзка с медицинското удостоверение за прием в професионалните гимназии,някой знае ли как изглежда и какво трябва да пише в него?Личната ни доста се почуди....а ни трябва копие още при подаване на заявленията,нали?

Звънях до нашата поликлиника, за да питам, казаха ми, че там си имат бланки, да не нося.
На други места, където няма - купуваш от книжарница, и педиатърът само я попълва и подпечатва.
10 лева е идаването при нас (София, "Медива").
Виж целия пост
# 391
Не се сърди човече,аз съм от Плевен,живея в Монтана.
     Прави сте относно изискванията в различните градове.То и в различните училища е така-напр. в ЕГ,в класа на синът ми оценка 4 е като 6ца във всички други училища в града.Просто госпожата е такава-запали ги,накара ги да учат,изтиска ги сериозно.
   Нивото но ПМГ в Монтана падна,откато имаше неразбории с директорите.Нивото на ЕГ не е блестящо на фона на останалите ЕГ,но на немския  и втори руски е много високо.Учителитге са автори на учебници,имаме призови места на олимпиади,на речи и дебати.
   Според мен много зависи от цялостната атмосфера в у-ще-как и доколко директорът си е на място.След това идват мотивираните учители да работят и да се раздават,и от друга страна ученици -родители.
Виж целия пост
# 392
Аз също нямам мейл от НЕГ, а се регистрирах за участие преди поне 4-5 дни. Ще сме там с детето в 10 часа, осигурила съм гледане на бебето за два часа, ако влезем добре, ако не - здраве. И без това ме съмнява да успеят да променят нагласите на детето, но мисля, че сме длъжни да разгледаме всички възможности.

И ние ще сме там с девойката, ще видим дали няма да направи кръгом още като види сградата. Не че я молят да я приемат...
Виж целия пост
# 393
Под Езикова гимназия аз имам предвид-АЕГ, НЕГ, ФЕГ, Испанска. Всичко останало е гимназии, коя с разширено изучаване, коя не чак толкова разширено.
Виж целия пост
# 394
Здравейте. Имам въпрос. Мога ли да си разпечатам от някъде заявлението и да си го попълня в къщи? Искам да си направя нещо като чернова. В сайта на МОН нищо не откривам.
Виж целия пост
# 395
Има в сайта на РУО София.
Виж целия пост
# 396
Под Езикова гимназия аз имам предвид-АЕГ, НЕГ, ФЕГ, Испанска. Всичко останало е гимназии, коя с разширено изучаване, коя не чак толкова разширено.
     Е да де,и аз имах това предвид.Езиковата в Монтана е Профилирана гимназия с преподаване на чужди езици-англ. и немски.Изпитен център за сертификати на Кеймбридж и Гьоте .Няколко години подред имаха прием след 4ти клас,за следващата учебна година няма такъв.
    Езиковата в Ловеч е също с поне два основни езика.Няма как да я наречем немска,английска или френска само.
Виж целия пост
# 397
Под Езикова гимназия аз имам предвид-АЕГ, НЕГ, ФЕГ, Испанска. Всичко останало е гимназии, коя с разширено изучаване, коя не чак толкова разширено.
     Е да де,и аз имах това предвид.Езиковата в Монтана е Профилирана гимназия с преподаване на чужди езици-англ. и немски.Изпитен център за сертификати на Кеймбридж и Гьоте .Няколко години подред имаха прием след 4ти клас,за следващата учебна година няма такъв.
    Езиковата в Ловеч е също с поне два основни езика.Няма как да я наречем немска,английска или френска само.

При нас така наречената езикова не е ЕГ,защото ,за да бъде такава трябва да се учат повечко предмети на езика-нямам спомени точно колко...А при нас се изучава само история и география на езика.За така наречената математическа даже не ми се и коментира...
Виж целия пост
# 398
Аз също нямам мейл от НЕГ, а се регистрирах за участие преди поне 4-5 дни. Ще сме там с детето в 10 часа, осигурила съм гледане на бебето за два часа, ако влезем добре, ако не - здраве. И без това ме съмнява да успеят да променят нагласите на детето, но мисля, че сме длъжни да разгледаме всички възможности.
Миналата година в деня на отворените врати не върнаха никой, който беше дошъл. Няма причина тази година да е по-различно.
Виж целия пост
# 399
Вчера направихме медицинското. Най-обикновена бланка от книжарницата за постъпване на работа. Лекарката каза, че и тя имала бланки, но ние така и така бяхме купили.
Виж целия пост
# 400
Гимназии има. Трябват добри учители. Всичко останало е.....
Аз търсих обикновена гимназия, не езикова, за деца с точки м/у 300 и 400. Не намерих.
Имам предвид отделна гимназия, не в училище с прием от 1-ви клас.

Здравейте!Моето питане е във връзка с медицинското удостоверение за прием в професионалните гимназии,някой знае ли как изглежда и какво трябва да пише в него?Личната ни доста се почуди....а ни трябва копие още при подаване на заявленията,нали?

Звънях до нашата поликлиника, за да питам, казаха ми, че там си имат бланки, да не нося.
На други места, където няма - купуваш от книжарница, и педиатърът само я попълва и подпечатва.
10 лева е идаването при нас (София, "Медива").

Благодаря!
Виж целия пост
# 401
Моето дете сега ми каза, че и при тях давали служебните бележки само на родител. И дори трябвало и двамата родители да се подпишат, за да се вземат документите!
Това не го очаквах. Директно ще се гръмна!!
Виж целия пост
# 402
На моята днес са им ги дали без подпис на родител. Всяко училище само си определя правила ли? Все си мисля, че могат децата да вземат случжебната бележка и да я донесат вкъщи
Виж целия пост
# 403
Миналата година в деня на отворените врати не върнаха никой, който беше дошъл. Няма причина тази година да е по-различно.
Не става дума за връщане. След попълване на рег. форма ми излезе съобщение, че поради големия интерес презентацията ще се проведе по групи, защото не могат да влязат всички желаещи едновременно. Ако ми пратят мейл с по-късен час, ще мога да си организирам времето според това, ако не - отивам да пробвам да влезем в 10, ако не стане - не мога да чакам, няма да имам време. Ама каквото-такова Grinning
Виж целия пост
# 404
Моето дете сега ми каза, че и при тях давали служебните бележки само на родител. И дори трябвало и двамата родители да се подпишат, за да се вземат документите!
Това не го очаквах. Директно ще се гръмна!!
Я им звънни да ги питаш на какво основание изискват присъствие на родител, че и на двамата.

22. Предоставя на всеки ученик служебна бележка с резултатите от изпит чрез тест пообразец от Приложение 2,  генерирана от програмния продукт.
Ей това пише в министерската заповед.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия